Erken Rezervasyona Özel Tüm Sezon Geçerli 3 Günlük Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
Ramazan Ve Kurban Bayramı Tur Bedeli
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
389,00 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu

   01 Mayıs – 19 Mayıs-Ramazan ve Kurban Bayramı Geçerli

  27- 28.04 Hareketli  Tur 500 TL yerine  359 TL

  17 Mayıs Hareketli Tur 500 TL  yerine 359 TL   

  Ramazan Ve Kurban Bayramı Tur 550 TL  Yerine 389 TL

  * Turu satın alan Misafirlerimiz   Otoban , Otopark  Ücretleri İçin 50 TL  ödemekle yükümlüdür. Bu ücret rehber tarafından otobüs kalkışında toplanacak olup zorunludur.

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER                                         

  Lüx  otobüsler İle ulaşım,Hola Turizm Otobüs’ü içerisindeki ikramlar, 

  Kapadokya veya Kayseri bölgesinde   2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,          

  2 Sabah Kahvaltısı, 2 Akşam Yemeği,                      

  Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                

  Mesleki Sorumluluk Seyahat sigortası,  Türkçe Rehberlik Hizmetleri

  GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 

  Tüm öğle yemekleri, Müze Ören yeri giriş ücretleri, Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

  Tur süresince yapılan özel harcamalar, Ekstra belirtilen organizasyonlar,

  TUR PROGRAMI

  1.Gün  İstanbul – Kapadokya

  Bakırköy İncirli Ömür Paza Önü :  21:00 - Mecidiyeköy Doğtaş ve Mado Önü  : 21:45 ,Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü :  22.30 , Kartal Yemek Center 22.50 , Çayırova Mc Donalds Önü  23.00 , İzmit Asya Otel Karşısı 00.15 Kalkış noktalarımızdan misafirlerimizi alarak  hareket ile Düzce üzerinden Bolu’ya ulaşıyor ve Tursan tesislerinde dinlenme molası veriyoruz. Molamızın ardından  Aksaray yolu ile Kapadokya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

  2.Gün     GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – ÜRGÜP - ÜÇ GÜZELLER - AĞZIKARAHAN

  04.30 Ankara Söğüt özü Ulusoy Tesisleri  önünden tura katılan misafirlerimiz ile yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde mola yerinde serbest  kahvaltı molamızın ardından rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde Nevşehir’e doğru yolumuza devam ediyoruz.  Yolumuz üzerinde bulunan Selçukluların İpek yolunu korumak ve yolcuların, kervanların konaklayabilmeleri için yapılmış olan Ağzıkarahan kervansarayın  panaromik olarak görüyoruz. Kapadokya bölgesinin en yüksek noktalarından biri olan Uçhisar kalesini panaromik olarak görüyor ve yörede çıkartılan onyx  taşının işlenip hediyelik eşya haline gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Sizlere verilen alışveriş molası sonrasında eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Açık Hava Müzesi içinde bulunan Kızlar manastırı, St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri sonrasında duvarlarındaki freskler nedeni ile diğer kaya kiliselerden ayrılan tokalı kiliseyi görüyoruz. Şapkalı peribacalarının güzel örneklerinden olan üç güzeller peribacaları ve güvercinlik vadisinde vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Taş işçiliği ile ünlü Sinasosa geliyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş sonrasında bölgenin en gelişmiş turizm merkezlerinden biri olan Ürgüp merkezinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen Şarapların üretildiği şarap mahzeninden yaptığımız alışveriş sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Bölgenin Yoğunluğuna göre Kapadokya veya Kayseri Otellerinde konaklama.

  3.Gün   Cumartesi   HACI BEKTAŞ-İ VELİ DERGÂHI – AVANOS - ÇAVUŞİN KASABASI - DERVENT VADİSİ - PAŞABAĞI

  EKSTRA BALON TURU (Sabah saat 5.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar  uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanmaktadır. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak,  ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.)

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Horasan’da dünya’ya gelen dünya görüşü ile yerli yabancı birçok kişinin hoşgörüsünü kazanan Hacı Bektas-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş İlçesi’ne gidiyoruz. Yeniçeri ocağında görev alan askerlerin bağlı bulunduğu dergâh 3 bölümden oluşmaktadır. Nadar-Meydan ve Hazret avluları, Dergâh içerisinde Üçler Çeşmesini, Aslanlı Çeşme’yi, Altılar Kapısını, Hasbahçe’yi, Çilehane’yi ve Kırklar Meydanı’nı ziyaretimiz sonrası Kızıl ırmağın kıyısında kurulan Çanak-Çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz. Hititlilerden günümüze miras kalan Çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Öğle yemeğimizi otantik bir restaurant da yöreye özgü yemekler eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrasında eskiden Rumların yaşadığı Çavusin kasabasını geziyoruz. El tezgâhlarında dokunan yöreye özgü halıların imal edildiği halı dokuma atölyesinde bizlere verilen bilgileri dinlerken  çaylarımızı yudumluyoruz. Peribacası oluşumlarının en güzel örneklerini görebileceğimiz paşabağı gezimizde bölgedeki dervişlerin inzivaya çekildikleri peribacalarının arasında yürüyüş yapıyoruz. Değişik şekillere benzetilen peri bacalarının bulunduğu Dervent vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Aksam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama .Dileyen misafirlerimiz ile yöreye özgü Türk gecesi turumuzu yapıyoruz. ( Extra 70 tl )

  4.Gün    DERİNKUYU YER ALTI ŞEHRİ - IHLARA VADİSİ – NARLIGÖL

  Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yasayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu yeraltı şehri veya (Kaymaklı yeraltı şehri). Yer altı şehrindeki tüneller, kilise, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra güzergâhımız üzerinde bulunan ve volkanik bir arazi içerisinde yer alan Narlıgöl’ü (Krater Gölü),Orta Anadolu’nun en yüksek dağı olan Hasan dağı (panaromik) görerek Melendiz Çayının oluşturduğu bir kanyon-vadi olan Ihlara vadisine ulaşıyoruz. 14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağaçaltı kilisesi, Yılanlı kilise ve Sümbüllü kiliseleri gezip Tuz gölüne hareket ediyoruz. Tuz gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Ankara-Bolu-İzmit (Ankaradan katılan misafirlerimiz alındıkları noktada bırakılacaklardır) üzerinden yol alarak aksam ilerleyen saatlerde İstanbul’a ulaşıyoruz. Bir başka Hola Turizm organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz

  Detaylar ve Ek Hizmet Bedeli:

  * Turu satın alan Misafirlerimiz   Otoban , Otopark Ücretleri İçin 50 TL  ödemekle yükümlüdür.

  * Bu ücret rehber tarafından otobüs kalkışında toplanacak olup zorunludur.

  * 0 – 6 yaş çocuklar iki büyük yanında konaklayıp  otobüste koltuk almadıkları takdirde ücretsizdir.

  * 0-6 yaş çocuk için Otobüs de koltuk talep edildiği takdirde ise çocuk başı 120 Tl ödenir.

  * Tura tek kişi katılacak misafirlerimiz fırsat kodlarına ilave olarak acentemize 100 TL fark ödemelidir.

  * 7-12 yaş grubu çocuklar  50 tl indirimli olup , zorunlu ücreti  acentemize ödemeleri gerekmektedir.

  * 06 yaş üzeri tüm misafirler ek hizmet bedeli ödemek zorundadırlar.

  * Ek hizmet bedeli tur programı ile bir bütün olup ayrılamaz.

  * Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  * Kupon alım  tarihinden itibaren 10 gün içerisinde rezervasyon yapılması gerekmektedir.

  * REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİKLERİNİN; 14 GÜN ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE FIRSAT KODLARI KULLANILMIŞ SAYILACAKTIR.

  * Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente 5 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tarihe kaydırabilir

  Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  ÖNEMLİ BİLGİ;

  Gezi Süresi 3 Gece 4 Gün olup 2 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak verilmeyebilir. REZERVASYON SIRASINDA KOLTUK SÖZÜ VERİLEMEZ.  Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa bağlı olarak Değişiklik Yapılabilir. Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Hola Travel Sorumluluğu Yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur iptal olur. Böyle bir durumda Hola Travel Tur misafirlerine 3( üç ) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

 • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  Fırsat kodunu alan misafirlerimizin kodlarını satın aldıkları tarih den 15 gün içinde  rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Rezervasyon  tarih değişiklikleri 10 gün önce yaptırılmalıdır aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

  Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde,acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.

  Acente ve rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  Resmi ve Özel Tatillerde Geçerli Değildir.

  Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİKLERİNİN; 14 GÜN ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE FIRSAT KODLARI KULLANILMIŞ SAYILACAKTIR.

 • 0212 225 69 36 / 66