Ek Bedelsiz Kakava Şenlikleri Dahil Her Pazar Hareketli Günübirlik Edirne Turu!

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
Kakava Şenlikleri Dahil Her Pazar Hareketli Günübirlik Edirne Turu
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
85,00 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Muhteşem yapılar tarih kokan camiiler gezileri için her hafta sonu Edirne turu!

  Edirne turu fırsatları ile Selimiye Camii'ni ziyaret edip ünlü ciğer tavanın tadını çıkaracağınız bu geziyi kaçırmayın.

  Kakava Şenlikleri Dahil Her Pazar Hareketli Günübirlik Edirne Turu 100 TL yerine 85 TL

  TUR TARIHLERI:

  25 Mart’tan itibaren 2 ARALIK 2018’e kadar HER PAZAR

  5 MAYIS  KAKAVA ŞENLİKLERİNDE GEÇERLİDİR.

  Bayramlar ve özel tarihlerdeki kalkışlar konusunda bilgi alınız.

  TUR ÜCRETINE DAHIL OLANLAR:

  Lüks Araçlarla Ulaşım,

  Araç İçi İkramlar (Meyvesuyu , kek)

  Tüm Çevre gezileri,

  Zorunlu Seyahat Sigortası,

  Rehberlik Hizmetleri

  Müze ve Ören yeri giriş ücretleri...

  TUR ÜCRETI DIŞINDAKILER:

  Yolda ve mola yerlerinde yapılan harcamalar,

  Meşhur Edirne Ciğeri, Öğle Yemeği

  Not: Araçta ek hizmet bedeli toplanmaz.

  TUR PROGRAMI

  06:30 Kadıköy Eski Salı Pazarı

  07.00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü

  07:30 Bakırköy Ömür Plaza Önü

  08:00 Beylikdüzü Migros Önü

  Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’da önemli bir kültür mirası olan Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne’ ye yolculuğumuz başlıyor. Edirne’ ye varışımızın ardından Şehir merkezinde yer alan kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii, (Ulu Camii) ve Mimar Sinan‘in “Ustalık Eserimdir” dediği ünlü Selimiye Camii ile Arasta Carsısı, Ali Paşa Çarşısı, Tarihi Rüstem Paşa Kervansarayı, gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne’ nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatını bulacağımız gezimiz sonrası serbest zaman içinde rehberimizin de tavsiyesi ile öğlen yemeği meşhur Edirne ciğeri yeme imkanı (Ekstra). Sonrası 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk toprakların katılan Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezilerimizin ardından II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı askeri mimari örneği Bucuk Tepe Tabyasında Sükrüpaşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırp sındığı Savaşı Müzesi Saray içi gezisi,Tarihi Kırk Pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri Tunca ve Meriç nehri kıyıları, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından gezimiz sonlanıyor.

  Kakava Şenlikleri Programı ;

  Klasik Edirne turumuzu gerçekleştirdikten sonra  Kakava Şenlikleri’nin yapıldığı Sarayiçi ‘ne hareket ediyor Hıdırellez (Hz.Hızır ve Hz.İlyas) Baharı Karşılama Merasimi’ne 16:30’da katılıyoruz . Bir İslam inancına göre Hz.Hızır ve Hz.İlyas 5 Mayıs'ta buluşurlar ve dünya yeşile bürünürmüş. Kış biter baharla birlikte yaza hazırlık dönemi başlarmış. Bizlerde baharı şen romanların "KAKAVA ŞENLİKLERİ" eşliğinde sizlerle beraber ve de dilekler dileyerek bu değişik kültürün atmosferinde karşılayacağız. En büyük kakava ateşini görüp inanca göre 3 kez üzerinden atlayacağız . Bu eğlencemizi tamamladıktan sonra istanbula dönüyoruz.

  Belirlenen saatde Edirne’den ayrılarak İstanbul- Edirne TEM Yolundan dönüyoruz Misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıyor başka bir  Atomtur - Tatilalsana organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


  GEZILECEK YERLER:

  Mimar Sinan‘in “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii

  Üç Şerefeli Camii

  Eski Camii, (Ulu Camii)

  Arasta Carsısı,

  Ali Paşa Çarşısı,

  Tarihi Rüstem Paşa Kervansarayı,

  Karaağaç Gezisi;  ( Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu )

  Bucuk Tepe Tabyası;   ( Şükrüpaşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırp sındığı Savaşı Müzesi )

  Saray içi gezisi; ( Tarihi Kırk Pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri Tunca ve Meriç nehri kıyıları, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Sarayı kalıntıları )

  II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi; ( 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında

  Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü alan Sağlık Müzesi )

  Ayrıca Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne’ nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatını bulacağımız gezimiz sonrası serbest zaman içinde rehberimizin de tavsiyesi ile öğlen yemeği meşhur Edirne ciğeri yeme imkanı (Esktra).

  YÖRE HAKKINDA BILGI:

  Metrekareye düşen tarihi eser bakımnından Türkiye’de birinci, Dünya’da ise Floransa’dan sonra en yoğun ikinci şehirdir EDİRNE.

  Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’da önemli bir kültür mirası olan Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti ve istanbuldan önce 90 yıl Osmanlı'ya başkentlik yapmış serhad şehrimizdir EDİRNE.

  ÖNEMLİ: Tatilalsana, TÜRSAB 7868 Belge No ile turlarını düzenlemektedir. (1618 no’lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi seyahat acenteleri yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar acenteler olmaksızın tur ve yukardaki faaliyetleri düzenleyemez. Turların  Atomtur - Tatilalsana  gibi TÜRSAB üyesi acenteler tarafından yapıldığına emin olun.)

  GENEL ŞARTLAR:

  Gezi süresi 1 gündür.
  En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
  Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Atom tur-Tatilalsanasaklıdır. Turun iptali durumunda Atom tur-Tatilalsana, iptali bizzat bildirmek zorundadır.
  0-6 yaş çocuklar koltuk talep edilmediği taktirde ücretsizdir. 7-12 yaş çocuk indirimi uygulanmaz.
  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
  Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.
  NOTLAR
  Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom tur-Tatilalsana sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom tur Tatilalsana’nın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez


 •  Turlarımız en az 15 kişi olduğu zaman gerçekleştirilir. 

  Katılımcı kesin kayıt yaptırdığı turun ücretini ödemeyi taahhüt etmiş sayılır, tura katılmasa bile ödemeyi gerçekleştirir. 

  Tura kayıt olmak için 0216 306 3061 – 0216 306 3065 - 0532 168 1636 numaralı telefonu aramalı veya bilgi@atomtur.com adresine katılacağın turun tarihi, ismini yazıp, adını, soyadını, gsm numaranı, ev veya iş numaranı, araca bineceğin yeri, kaç kişi katılacağını ve varsa diğer arkadaşlarının bilgilerini yollamalısın. 

  Atom Tur - Tatilalsana, turun iptali durumunda en geç 1 gün öncesinden sana bildirebilir. 

  Katılımcı kesin kayıt yaptırdığı turun ücretini ödemeyi taahhüt etmiş sayılır, tura katılmasa bile ödemeyi gerçekleştirir. 

  Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilemez.

  İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutma.

 • Atom Tur Tursab Belge No: 7868 Kordon Boyu Mah. Ankara Cad. Cevdet Sayın Apt. No: 79/3 Kartal – İstanbul

  Tel: 0216 306 306 1 / 0216 306 306 5 / 0535 219 62 03