FIRSAT TÜKENDİ
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Denge Pilates ile 20 ders sonrasında bambaşka bir vücuda sahip olacaksınız...

  Pilates eğitmeni Filiz İL eşliğinde hayalinizdeki vücuda kavuşmanın tam sırası...

  Düz karın, güçlü sırt, sert kalçalar ve basenler, esnek, dengeli, güçlü ve dirençli vücut ve dahası Denge Pilates'te sizleri bekliyor!

  Aletli Pilates, diğer pilates çeşitlerine göre çok daha kısa sürede etki ediyor. 

  2 seans birebir reformer pilates 69 TL !

  4 seans birebir reformer pilates 129 TL !

  Denge Pilates haftanın her günü 08.00 - 21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.


  Aletli Pilates  

  Sıkı bir vücut için uygulanan Pilates Reformer (aletli) egzersizi aynı zamanda bir iyileşme egzersizidir. Eklem ve kas rahatsızlıklarında başarılı etkiler sağlar. Aynı zamanda mükemmel bir duruş sıkı karın ve bel bölgesi oluşturur. Karın ve bel bölgesindeki sıkılık ve nefesin aktif olarak diyaframdan kullanılması ile stabilize kaslar gelişir.

  Kaslara kişinin kendi vücut ağırlığı ile yaptığı baskı ve egzersiz sonrasında vücudun duruşu eklem ve kas güçlenmesini sağlar. Günlük hayatta daha verimli olunmasını ve yaşam kalitesinin arttırılmasını sağlayan Pilates Reformer egzersizini mutlaka zaman ayırıp uygulamalısınız.

  Pilates Nedir ?

  Joseph Pilates’in “kontroloji” adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir. Joseph Pilates, egzersizlerini şöyle tanımlamıştı:

  “Sadece üç derste farkı hissedecek, on derste farkı görecek ve 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız”.

  Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilatese göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilates’te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz. Sakatlanmaları zorlaşır. Dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

  Her 10 kişiden 8'i, yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorununun etkisi altında kalıyor. Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması ve tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres giderek ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Sonucunda kişilerde sırt ve boyun ağrıları şikayetleri ortaya çıkıyor.

  Dikkat Edilmesi Gerekilen Noktalar :

  • Pilates'e başlamadan önce kişiye Postür ( duruş ) analizi yapılarak, varsa duruş bozuklukları tespit edildikten sonra kişiye özgü program dizaynı yapılmalıdır.
  • Pilates mutlaka uzman eğitmen eşliğinde yapılması gereken bir metodtur.
  • Aletli Pilates'e başlamadan önce kişi nefes tekniklerini ve Powerhouse ( karın - merkez bölge ) kaslarını nasıl kullanması gerektiğini Mat üzerinde yapılan birkaç ders ile Aletli Pilates'e hazırlanmalıdır.

  Pilates'in Faydaları :

  Duruş Bozuklukları : Duruş bozuklukları, kişinin omurgasındaki bozukluktur. Bunlar Skolyoz, kifoz ve lordoz yada ayak bileklerinde içe yada dışa doğru basma ve kemiğin çıkık olması olarak karşımıza çıkar.

  • Pilates, günlük hayatta kullanmadığınız güçsüz kasları da çalıştırarak Omurganızı güçlendirir.
  • Pilates egzersizleriyle duruşunuz düzelir ve dik durmanızı sağlar. Bu da çoğu zaman masa başında çalışan kişilerin duruş bozukluklarından dolayı meydana gelen sırt ve bel ağrılarını tamamen ortadan kaldırır.
  • Bel fıtığı gibi mekanik problemleri olanlara kesinlikle tavsiye edilir.


  Altı Pilates Prensibi

  • Konsantrasyon : Pilates yaparken hareketlere yogunlaşmak bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasları kullanıp ve hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekmektedir.
  • Kontrol : Pilates metodunda konrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.
  • Merkezleme : Pilates metodun'da doğru hareket göbek, bel, ve kalça çevresidir. iç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme esnemeyi ve uzamayı sağlar.
  • Akıcı Hareket : Hareket acele edilmeden her noktadan tek, tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.
  • Kesinlik : Hareket belirsizce değil tam yapılmalıdır. Hareketler birbiri ile koordineli olmalıdır.
  • Nefes : Nefes alıp verme panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamayıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece yapılan nefes verme hareketinde kanımızı tamamen temizlemiş oluruz.

 • Bu fırsat 30 Aralık 2016 tarihine kadar geçerlidir.

  Bu fırsat tek kişiliktir.

  Pilates dersleri özel sınıflarda yapılmaktadır.

  Denge Pilates haftanın her günü 08.00 - 21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  Eğitim saatleri : Gündüz eğitimleri hafta içi 08.00 - 17.00 & Akşam eğitimleri hafta içi 17.00 - 21.00 saatleri arası veya hafta sonu tüm gün verilmektedir.

  Kayıt zorunludur. Lütfen 0212 252 25 10 numaralı telefonu arayınız.

  Kayıt iptallerinin 1 gün önceden bildirilmesi gerekmektedir.

  1 kişi en fazla 4 seansa katılabilir.

  Kişi başı yalnızca 1 adet kupon kullanabilirsiniz, dilediğiniz kadar satın alabilir ve hediye edebilirsiniz.