FIRSAT TÜKENDİ
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Şüphesiz ki  İstanbul’un en popüler simgelerinden biridir Kız Kulesi.

  İstanbul’un imzası haline gelmiş, 2000 yıllık tarihi ile efsanelere ev sahipliği yapmış bu yerde büyüleyici bir akşam yemeğine çıkmaya hazır mısınız?

  Denizin ortasında bulunan nefes kesen konumu ve eşsiz manzarası ile bu minik adacıkta sevdiklerinizle keyifli bir akşam yemeği geçirmeniz için tam vakti !

  Kız Kulesi Kuledebar’da 2 Kişilik Özel Bir Akşam Lezzetleri Menüsü 230 TL yerine 144,90 TL!

  KULEDEBAR MENÜSÜ:

  *Peynir Tabağı (isli Çerkes peyniri, beyaz peynir, eski kaşar peyniri, otlu peynir)

  *Üzüm

  *Sebzeli Çin Böreği (soya sos ile)

  *Karides Pane, Mitide Köfte, Piliç Pane

  *1 Şişe Kırmızı veya Beyaz Şarap ya da 2’şer Kadeh Yerli İçki veya 2’şer Adet Meşrubat

  ÖZEL TEKNE ULAŞIM SEFER TARİFESİ:

  Kabataş İskelesinden 20.00 - 20.45 - 21.30 saatlerinde dönüşler ise 23.00 - 23.45 ve 00.30

  Üsküdar İskelesinden 20.15'ten sonra her 15 dakikada bir sefer.


  Kız Kulesi'nin Hikâyesi

  Geçmişi 2500 yıl öncesine dayanan bu eşsiz yapı, İstanbul`un tarihine eş bir tarih yaşamış ve bu kentin yaşadıklarına görgü şahitliği yapmıştır. Antik çağda başlayan geçmişiyle, Eski Yunan’dan Bizans İmparatorluğu’na, Bizans'tan, Osmanlıya, tüm tarihi dönemlerde var olarak günümüze kadar gelmiştir.

  Tarihte Kız Kulesi’nin üzerinde yer aldığı kayalıktan ilk kez M.Ö. 410’da söz edilir. Anlatılanlara göre; önceleri Asya sahillerinin bir çıkıntısı olan kara parçası zamanla sahilden kopmuş ve Kızkulesi’nin üzerinde bulunduğu adacık oluşur. Boğaz’a girip çıkan gemileri denetlemek amacıyla bu küçük ada üzerine bir kule inşa edilmesiyle, Kız Kulesi’nin miladi öyküsü başlar.

  Roma Dönemi’nde düşman gemilerini Boğaz’a sokmamak adına kullanılan Kız Kulesi, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden sonra yıktırılır ve yerine taştan, içerisine toplar yerleştirilen küçük bir kalecik yapılır. Kule, Osmanlı döneminde savunma kalesi olmaktan çok bir gösteri platformu olarak kullanılır. Çevresinin sığ olması sebebiyle 17. asırdan sonra kuleye bir de fener konulmasıyla, kule artık deniz feneri olarak hizmet vermeye başlar. Kuledeki toplar da bu dönemde artık korunma için değil, merasimlerde selamlama için atılır.

  Ancak Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş devrine girmesi ile Kızkulesi, tekrar savunma kalesi olarak kullanılmaya başlar. Daha önce eğlenceler ve kutlamalar için yapılan top atışları, bu dönemde artık savunma amaçlı yapılır.

  Kule, 1830’larda ise kolera salgınının şehre yayılmaması için karantina hastanesine dönüşür. Kız Kulesi’nde tesis edilen bu hastanede uygulanan karantina ile salgının yayılması önlenmiştir.

  Kız Kulesi’nin web sitesi için www.kizkulesi.com.tr linkini tıklayabilirsin.

   


 • 13 Mayıs 2017 tarihine kadar  haftanın her günü 20.00 ila 00.30 saatleri arasında geçerlidir.

  REZERVASYONLA İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER:

  Mutlaka rezervasyon yaptırılmalıdır (erken rez. yaptırılması önerilir.) Rezervasyon esnasında kodların verilmelidir. 

  Misafirlerin önceden kod vermeksizin Kız Kulesi’ne gidip, hizmet almaları durumunda son dakika ilettikleri kod geçersiz sayılacak olup, misafirden normal fiyat üzerinden ödeme alınacaktır. Dilerlerse var olan kodlarını daha ileriki tarihlerde rezervasyon esnasında ileterek kullanabileceklerdir.

  REZERVASYON İÇİN TEL: 0216 342 47 47

  Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin en az 48 saat öncesinden bildirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

  Rezervasyonsuz katılım, kabul edilmemektedir.

  Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilemez.

  İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutma. 

  FIRSAT 2 KİŞİLİKTİR.