FIRSAT TÜKENDİ

Alaçatı Ot Festivali Dahil Şirince & Selçuk & Efes veya Şirince – Urla- Klazomenai Antik Kenti İzmir -veya Şirince & Birgi & Ödemiş & Tire Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • REZERVASYON İÇİN 0212 234 32 12 / 13 arayınız. Rezervasyonsuz tura katılamazsınız

  TUR PROGRAMI 1

  9. ALAÇATI OT FESTİVALİ  ŞİRİNCE & SELÇUK & EFES TURU

  06-08 Nisan 2017 1 gece otel konaklamalı 2 gün

  3*,4,*5* Otellerde Ulaşım Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı Dahil Konaklama

  Yemek&Kahvaltı Dahil Alaçatı Ot Festivali Efesli Şirince Meryem Ana 3* Otel  199,90 TL ( sınırlı sayıda)

  Yemek&Kahvaltı Dahil Alaçatı Ot Festivali Efesli Şirince Meryem Ana 3* Otel 229,90 TL 

  Yemek&Kahvaltı Dahil Alaçatı Ot Festivali Efesli Şirince Meryem Ana 4* Otel 249,90 TL 

  Yemek&Kahvaltı Dahil Alaçatı Ot Festivali Efesli Şirince Meryem Ana 5*Ramada Otel 279,90 TL 

  *Şirince ,Efes,Meryem Ana Gezileri için  transfer ve feribot ücretleri için kişi başı 50  TL  kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecek olup zorunludur ( giriş ücretleri dahil değildir).

  **ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  *Gidiş Ve Dönüş ulaşım ve

  *Rehberlik hizmetleri

  *Promosyon oteller 3*Kategoride Kuşadası Bölgesinde Yarım Pansiyon otellerdir. 4* Katagori Oteller Kuşadası bölgesinde Yarım Pansiyon otellerdir.5* Oteller Kuşadası Ramada Golf Resort dir.

  *Otobüs içi ikramlar

  *Mesleki sorumluluk sigortası

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  *Şirince ,Efes,Meryem Ana Gezileri için  transfer ve feribot ücretleri için kişi başı 50  TL  kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecek olup zorunludur ( giriş ücretleri dahil değildir).

  *Müze,ören yeri, konak,kale,Antik Kent,Meryem Ana Milli Parkı ve Evi gibi tüm giriş ücretleri isteğe bağlı olup misafirlerimize aittir.

  *Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında kartlarını bulundurmaları tavsiye edilir.

  *İlk gün yolda alınan kahvaltı ve öğlen yemekleri, dönüş günü akşam yemeği

  *Kişisel ve extra harcamalar

  *Program dışı geziler

  1.Gün 06 Nisan 2018 Cuma  İstanbul, Balıkesir, Manisa,Alaçatı 

  21.30  İncirli Ömür Plaza Önü 22.15 Mecidiyeköy Mado Önü,23.00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,23.20 Kartal köprüsü altı,23.45 Çayırova Mc.Donalds , 01.30 Bursa Özdilek kalkış  noktalarımızdan hareket ile Bursa Balıkesir Karayolu üzerinden Ege Turlarımızın en keyiflilerinden biri olan Alaçatı Ot Festivali turu  yolculuğumuza başlıyoruz.

  2. Gün  07 Nisan 2018 Cumartesi      Çeşme & Alaçatı Ot Festivali

  Rehberimizin anlatımı eşliğinde Bursa Balıkesir İzmir  karayolunu  takip ederek Çeşme&Alaçatı’ya  doğru yolculuğumuz devam ediyor. Sabah Yol güzergahında Çiçeklilöy de Köy kahvaltısı için verilecek serbest zaman sonrası, şifalı sıcak suları, olağanüstü kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesi olana Çeşme’ye varıyoruz. Egenin havası, insanlarının sıcaklığı, doğal güzellikleriyle bilinen panaromik  Çeşme gezimiz sonrası Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri, renkli sokakları, yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile ilginizi çekecek Alaçatıda Ot Festivali alanına hareket ediyoruz.Yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatılılar ve konuklar yer alacak. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri verecek. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılar’a ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Yöresel değerlerimizin farkına varabilirsiniz. Akşam otelimize dönüş konaklama ve akşam yemeği.

  3. Gün 08 Nisan 2018 Pazar           Şirince&Efes&Meryem Ana-İzmir-İstanbul

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası şarabı ve eski Rum evleriile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çekenŞirince'ye varıyoruz. Meşhur Şirince şarabının tadımı ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Ardından Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi,Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi,Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon,Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra,) Efes Antik Kenti gezimizin ardından Hıristiyan inanışına göreMeryem Ananın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hıristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezisini yapıyoruz. Kuran-ı Kerim ve İncil de adları geçen Eshab-ül Kehf ( 7 Uyurlar ) geziyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonrası extra öğlen yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından  İzmir – Manisa – Balıkesir  üzerinden İstanbul’a dönüş ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

  Not : Festival programında meydana gelebilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir.

  TUR PROGRAMI 2

  9. Alaçatı Ot Festivali Turu  Şirince ,Urla,Klazomenai Antik Kenti İzmir Turu Dahil

  06-08 Nisan 2018 1 Gece Otel Konaklamalı 2 Gün

  Kahvaltı Dahil Çeşme Konaklamalı Ot Festivali Urla Klazomenia Turu   239,90 TL (Sınırlı Sayıda) 

  Yemek&Kahvaltı Dahil Çeşme Konaklamalı Ot Festivali Urla Klazomenia Turu   259,90 TL

  Kahvaltı& Yemek Dahil Alt Altınyunus Konaklamalı Ot Festivali Urla Klazomenia Turu 349,90 TL

  Gezi süresince ara transfer köprü ve feribot ücretleri için kişi başı  50  TL  kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecek olup zorunludur.

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  *Otobüsler ile ulaşım ve rehberlik hizmetleri

  *Promosyon Otel Çeşme İnkim Anex OK / Yarım Pansiyon Konaklama

    Çeşme Altıyunus Otel Yarım Pansiyon Konaklama

  *Otobüs içi ikramlar

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  *Müze,ören yeri, konak,kale,Antik Kent gibi gir ücretleri isteğe bağlı olup misafirlerimize aittir.

  *Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında kartlarını bulundurmaları tavsiye edilir.

  *İlk gün yolda alınan kahvaltı ve öğlen yemekleri,dönüş günü akşam yemeği

  *Kişisel ve extra harcamalar

  *Program dışı geziler

  *Gezi süresince ara transfer köprü ve feribot ücretleri için kişi başı  50  TL  kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecek olup zorunludur.

  1.Gün 06 Nisan     Cuma      İstanbul, Balıkesir, Manisa,Alaçatı 

  21.30  İncirli Ömür Plaza Önü 22.15 Mecidiyeköy Mado Önü,23.00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,23.20 Kartal köprüsü altı,23.45 Çayırova Mc.Donalds , 01.30 Bursa Özdilek kalkış  noktalarımızdan hareket ile Bursa Balıkesir Karayolu üzerinden Ege Turlarımızın en keyiflilerinden biri olan Alaçatı Ot Festivali turu  yolculuğumuza başlıyoruz.

  2. Gün   07 Nisan     Cumartesi   Şirince Çeşme & Alaçatı Ot Festivali

  Rehberimizin anlatımı eşliğinde Bursa Balıkesir İzmir  karayolunu  takip ederek  ŞİRİNCE'ye doğru yolculuğumuz devam ediyor. Sabah,şarabı ve eski Rum evleriile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çekenŞirince'ye varıyoruz.Extra sabah kahvaltısı,meşhur Şirince şarabının tadımı ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saat de Şirince den hareket ediyor Çeşme/ Alaçatı gezimize başlıyoruz. Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. Egenin havası, insanlarının sıcaklığı, doğal güzellikleriyle bilinen Çeşme gezimize Alaçatı ile başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri, renkli sokakları, yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile ilginizi çekecek Alaçatıda Ot Festivali alanına hareket ediyoruz. Festival, saat 13.00’de festival korteji yürüyüşüyle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatılılar ve konuklar yer alacak. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri verecek. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılar’a ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Yöresel değerlerimizin farkına varabilirsiniz. Akşam otelimize dönüş konaklama ve akşam yemeği.Not : Festival programında meydana gelebilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir.

  3. Gün 08 Nisan  Pazar   Alaçatı-Urla -Barbaros köyü,Necati Cumalı'nınevi,Tanju okan parkı,Klazomenai antik kenti -İzmir-İstanbul

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Urla’ya hareket ediyor v ünlü şair, oyun roman yazarı Necati Cumalı’nın Evini görüyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferisin doğduğu evi panoramik görüp, fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesinde yürüyüş ardından Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Devamında Klazomenai antik kentini ve antik limanı geziyoruz. İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burada göreceğimiz yerler arasında; şehir surları, saray, ev yapıları, fırınlar ve bilinen Anadolu’da ilk zeytinyağı üretim tesisi olacaktır. Ardından İzmir’e hareket ederek iki cadde arasında ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yaptırılan Tarihi Asansörü geziyoruz. Tarihi Asansöre çıkmak için kullanacağımız sokak İzmirli şarkıcı Dario Moreno’nun evininde barındıran tipik İzmir evlerini göreceğimiz Dario Moreno Sokağı olacaktır.Bu sokakta kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra İzmir’i yukardan seyredebileceğimiz Tarihi Asansöre çıkacağız. Daha sonrasında İzmir’in simgelerinden biri olan Konak Saat Kulesi’ni fotoğraflayıp, tarihi çarşılarıyla ünlü barındıran Kemeraltı gezimiz ile devam ediyoruz Buradaki gezimizi tamamladıktan sonrası İzmir – Manisa – Balıkesir  üzerinden İstanbul’a dönüş ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

  Tek kişi ve çocuk ücretleri

  Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklama Alaçatı ot festivali döneminde kabul edilmemektedir. 0-6 yaş çocuk otobüste koltuk  almadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk  talep edildiği takdirde 135  TL acenteye ödenmelidir. 07-12 yaş çocuk ücreti  iki büyük yanında konaklanması halinde İ promosyon otelde  199,90 TL, Altınyunus Otel  de 279,90TL,  + zorunlu ücretler olarak acenteye ödenir.Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki  kişilik ücret ödenmelidir.

   


  TUR PROGRAMI 3

  9.Alaçatı Ot Festivali Turu Şirince ,Birgi,Ödemiş,Tire Gezileri Akşam Yemeği & Ulaşım Dahil

  06-08 Nisan 2018

  Birgili Tireli Şirinceli Ot Festivali Promosyon Otelde Yarım Pansiyon  229,90 TL

  Birgili Tireli Şirinceli Ot Festivali 4* Otelde  Yarım Pansiyon 249,90 TL

  Birgili Tireli Şirinceli Ot Festivali 3* Otel Ramada Golf Resort   Yarım Pansiyon  279,90 TL

  Şirince,Birgi,Ödemiş,Tire turu ve transfer ücretleri  için kişi başı 50 TL kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecek olup zorunludur.

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  *Otobüsler ile ulaşım ve rehberlik hizmetleri

  *Kuşadası Bölgesinde 3*Promosyon Otel, 4* otel ve 5* Ramada Golf Resort Otelde Yarım Pansiyon (akşam Yemeği ve sabah Kahvaltısı) konaklama

  *Otobüs içi ikramlar

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  *Müze,ören yeri, konak,kale,kilise gibi tüm giriş ücretleri.

  *İlk gün yolda alınan kahvaltı ve öğlen yemekleri,dönüş günü akşam yemeği

  *Kişisel ve extra harcamalar

  *Program dışı geziler

  *Şirince,Birgi,Ödemiş,Tire turu ve transfer ücretleri  için kişi başı 50 TL kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecek olup zorunludur.

  1.Gün 06 Nisan   Cuma        İstanbul, Balıkesir, Manisa,Alaçatı 

  21.30  İncirli Ömür Plaza Önü 22.15 Mecidiyeköy Mado Önü,23.00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,23.20 Kartal köprüsü altı,23.45 Çayırova Mc.Donalds önü kalkış  noktalarımızdan hareket ile Bursa Balıkesir Karayolu üzerinden Ege Turlarımızın en keyiflilerinden biri olan Alaçatı Ot Festivali turu  yolculuğumuza başlıyoruz.

  2. Gün 07 Nisan  Cumartesi   Çeşme & Alaçatı Ot Festivali

  Rehberimizin anlatımı eşliğinde Bursa Balıkesir İzmir  karayolunu  takip ederek Çeşme&Alaçatı’ya doğru yolculuğumuz devam ediyor.Sabah saatlerinde Yol güzergahında alacağımız extra Ege Köy  Kahvaltımız sonrası Çeşme/ Alaçatı gezimize başlıyoruz. Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. Egenin havası, insanlarının sıcaklığı, doğal güzellikleriyle bilinen Çeşme gezimize Alaçatı ile başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri, renkli sokakları, yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile ilginizi çekecek Alaçatıda Ot Festivali alanına hareket ediyoruz. Festival, saat 13.00’de festival korteji yürüyüşüyle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatılılar ve konuklar yer alacak. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri verecek. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılar’a ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Yöresel değerlerimizin farkına varabilirsiniz. Akşam otelimize dönüş konaklama ve akşam yemeği.

  3. Gün 08 Nisan  Pazar        Şirince,Tire,Ödemiş,Birgi-İstanbul

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Şarabı ve eski Rum evleriile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çekenŞirince'ye hareket ediyoruz. Alışveriş ve Meşhur Şirince şarabının tadımı için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Ödemiş'e geliyor kısa bir gezi sonrası evleriyle, konaklarıyla ünlü (ekstra) Birgi'ye geliyoruz. Aydın oğullarının başkenti Ödemiş'in şirin beldesi Birgi, ipek dokumacılığı ve incirleriyle ünlü. Osmanlı dönemi sivil mimarisinin en özenli örneklerini hala barındıran Birgi'de yapacağımız gezi esnasında keyifli zamanlar geçirecek ve Ege'nin gizli kalmış güzelliklerinden ayrılmak istemeyeceksiniz: Birgi'nin doğal ürünleri ve zeytinyağları ile yapılan yemeklerimizi yedikten sonra İzmir’e hareket ediyoruz ve Manisa – Balıkesir  üzerinden İstanbul’a dönüş ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

  Not : Festival programında meydana gelebilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir.

  Tek kişi ve çocuk ücertleri

  Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak  misafirlerimiz acenteye Promosyon otellerde 65  TL,4* Otelde 75  TL fark öderler. 5* Otelimizde tek kişi satışımız yoktur. 0-6 yaş çocuk otobüste koltuk  almadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk  talep edildiği takdirde 135  TL acenteye ödenmelidir. 07-12 yaş çocuk ücreti  iki büyük yanında konaklanması halinde promosyon otelde  159,90 TL,4* Otel de 179,90TL,  + zorunlu ücretler olarak acenteye ödenir.Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki  kişilik ücret ödenmelidir.

   

   


 • Rezervasyon Detayları

  a-Kod alım işleminizi takiben info@leggotur.com veya 0212 234 32 11 / 12 Numaralı Telefonu Arayarak Kupon Kodlarınız ile Rezervasyon Yaptırabilirsiniz. Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize Tur Kayıt formunuz  gönderilecektir.Tur Kayıt formu tarafınıza ulaştıktan sonra çıktısını alarak  0212 234 32 04 nolu faks numarasına imzalanarak gönderilmek zorundadır. Tarafımıza imzalı olarak ulaşmayan sözleşme sahibi turumuza katılım sağlayamaz.

  b- Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt formunun  çıktısını tur esnasında yanınızda bulundurmanız zorunludur.

  c-Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Leggo Tur Sorumlu tutulamaz.

  d-Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  Rezervasyon iptali , değişiklik ve tur programının uygulanması

  Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -21-  gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 28 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.Bayram, Resmi tatil ,Festival dönemi Ve Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal  ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

  Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket tarihinden  3 gün önce , günübirlik turlar da ise 2 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

  Acente  Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.