FIRSAT TÜKENDİ

1 Gece 2 Günlük Kapadokya Konya Şeb-i Arus Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  Hz.Mevlana’nın  745. Vuslat  Yıldönümü  Vesilesi  İle  Mistik  Ve Huzur  Dolu  Bir  Yolculuk ...

  KAPADOKYA KONYA  ŞEB-İ  ARUZ  TURU   1 Gece 2 Gün /  Yarım Pansiyon Konaklama

  HAREKET TARİHİ: 06.12.2018  ve  13.12.2018

  1 Gece 2 Günlük Kapadokya Konya Şeb-i Arus Turu Kişi Başı 700 TL!      

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  TUR  ÜCRETİNE  DAHİL  OLAN  HİZMETLER                                         

  *Lüks  Otobüs  ile gidiş  dönüş ulaşım,                                        

  * Kapadokya 1 gece , Konya 1 Gece  Y.P , 2 Sabah Kahvaltısı, 2 Akşam Yemeği,                        

  * Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,   * 1618 Sayılı Kanun gereği  Zorunlu Seyahat sigortası,  

  * Profesyonel rehberlik hizmetleri ,   * Şeb-i Arus  gösterisi tören bileti  ( saat 14.00  gösterisi ) 

  TUR  ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 

  * Tüm öğle yemekleri ,  * Tüm yemeklerde alınan İçecekler

  * Ekstra olarak belirtilen organizasyonlar. * Müze ve ören yeri girişleri

  TUR PROGRAMI

  1 Gece 2 Gün /  Yarım Pansiyon Konaklama               

  1.GÜN       İstanbul – Kapadokya

  Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü: 21:00  - Mecidiyeköy Doğtaş ve Mado Önü : 22:00  - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü :23:00   Kalkış noktalarımızdan hareket ile Düzce üzerinden Bolu’ya ulaşıyor ve Tursan tesislerinde dinlenme molası veriyoruz. Mola sonrası rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde gece yolculuğumuza devam ediyoruz.                                                 

  2.GÜN      Uçhisar – Göreme Açık Hava – Ürgüp – Çavuşin

  05.30 Ankara Söğütözü Ulusoy tesislerinden katılan misafirlerimizi de alarak Koçhisar üzerinden Sabah saatlerinde Aksaray Orhan Ağaçlı tesislerine ulaşıyoruz. Serbest alınan sabah kahvaltısı sonrasında Nevşehir’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Selçukluların İpek yolunu korumak ve yolcuların, kervanların konaklayabilmeleri için yapılmış olan Ağzıkarahan kervansarayın  panoramik olarak görüp, Kapadokya bölgesinin en yüksek noktalarından biri olan Uçhisar kalesini panoramik olarak görüyoruz. Yörede çıkartılan onyx taşının işlenip hediyelik eşya haline gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Sizlere verilen alışveriş molası sonrasında eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Açık Hava Müzesi içinde bulunan Kızlar manastırı,St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri sonrasında duvarlarındaki freskler nedeni ile diğer kaya kiliselerden ayrılan tokalı kiliseyi görüyoruz. Şapkalı peribacalarının güzel örneklerinden olan üç güzeller peribacaları ve güvercinlik vadisinde vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Taş işçiliği ile ünlü Sinasosa geliyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş sonrasında bölgenin en gelişmiş turizm merkezlerinden biri olan Ürgüp merkezinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamandan sonra Rumların yaşadığı Çavusin kasabasını geziyoruz. El tezgâhlarında dokunan yöreye özgü halıların imal edildiği halı dokuma atölyesinde bizlere verilen bilgileri dinlerken çaylarımızı yudumluyoruz .Çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen Şarapların üretildiği şarap mahzeninden yaptığımız alışveriş sonrasında , Avanos ‘da çanak çömlek atölyeleri ve paşa bağı gezilerimizi tamamlayıp  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde .Arzu eden misafirlerimiz  Türk gecesine ekstra olarak katılabilirler .

  3.GÜN:   Derinkuyu Yer Altı Şehri – Narlı Göl – Ihlara Vadisi

  EKSTRA BALON TURU (Sabah saat 05.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar  uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır.Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak,  ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir.07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.)

  Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareket ile otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yasayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu yeraltı şehri veya (Kaymaklı yeraltı şehri). Yer altı şehrindeki tüneller, kilise, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra güzergâhımız üzerinde bulunan ve volkanik bir arazi içerisinde yer alan Narlıgöl’ü(Krater Gölü),Orta Anadolu’nun en yüksek dağı olan Hasan dağı (panaromik) görerek Melendiz  Çayının oluşturduğu bir kanyon-vadi olan Ihlara vadisine ulaşıyoruz. 14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağaçaltı kilisesi, Yılanlı kilise ve Sümbüllü kiliseleri gezip Tuz gölüne hareket ediyoruz. Tuz gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Konya’ya doğru hareket ediyoruz.Akşam Konya’ya varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

  4.GÜN:    Şems-i  Tebrizi Türbesi - Karatay Medresesi –  

  Sabah  otelde alınan kahvaltı sonrası  Konya şehir  turumuzda ilk olarak  1. Alâeddin Keykubad'ın tamamladığı Alâeddin Tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan panoramik turumuzu yapıyoruz , daha sonra  Selimiye Cami, Üçler Türbesi  ( Üç Erenler Türbesi ) , 16 dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra),Hz.Mevlana, babası ve Sultan Veled'in sandukaları ile birçok ulemanın çini sandukalarının bulunduğu Mevlana Türbesini ziyaret ediyoruz. Burada Mevlevi giysileri, müzik aletleri, el yazması kitaplar, maketler, resimler, halıların ve eski eserlerin bulunduğu Mevlana Müzesi ile Mevlevi Dergâhı gezilerini çarşı içinde verilen serbest  zaman sonrasında Mevlana'nın can dostu olan ve çok yakın olduğu için Mevlana'yı halktan uzaklaştırdığı düşünüldüğünden dolayı öldürüldüğü ileri sürülen Şems-i Tebrizi  Türbesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra öğle yemeğinde Konya Mutfağının Eşsiz lezzetlerinden meşhur Etli ekmeği, Mevlana Pidesi ve Tandırı seçeneklerinden yemeğimizi alıyoruz. Yemek molamızın ardından Hz. Mevlana’nın 745.Vuslat Yıldönümü vesilesi ile yapılacak olan ve bu geziye katılmanıza sebep olan sema gösterilerini izlemek için kültür merkezine gidiyoruz.Tören bitiminden Karatay Medresesi ve müzesini ziyaret etmek için otobüsümüze dönüyoruz, ziyaret sonrası otobüs ile yapacağımız şehir turu esnasında Sadreddin Konevi Camii ile yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Cami, İplikçi Cami ve Medresesi'ni panoramik olarak gördükten sonra İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor.Gece geç saatlerde siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.

  Önemli Not :

  * Şeb-i Aruz törenleri için acentamızın grup bilet rezervasyonları  öğle saat 14.00  Seansını  kapsadığı için  konuklarımızın başka bir seans tercih etme şansları mümkün değildir.

  * Tören salonuna 7 yaşından küçük çocuklar kabul edilmemektedir.

  * 0 – 6 yaş çocuklar iki büyük yanında konaklayıp  otobüste koltuk  almadıkları takdirde ücretsizdir.

  * 0 - 6 yaş çocuk için Otobüs de koltuk talep edildiği takdirde ise çocuk başı 200 Tl ödenir.

  * Tura tek kişi katılacak misafirlerimiz  ilave olarak acentemize 190 tl fark ödemelidir.

  * 7-12 yaş grubu çocuklar  80 tl indirimli  ödemelerini acentemize yapmaları gerekmektedir.

  * Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  * REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİKLERİNİN; 14 GÜN ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE FIRSAT KODLARI KULLANILMIŞ SAYILACAKTIR.

  * Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente 3 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tarihe kaydırabilir.

  Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir. • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  Fırsat kodunu alan misafirlerimizin kodlarını satın aldıkları tarih den 15 gün içinde  rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Rezervasyon  tarih değişiklikleri 10 gün önce yaptırılmalıdır aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

  Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde,acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.

  Acente ve rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  Resmi ve Özel Tatillerde Geçerli Değildir.

  Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİKLERİNİN; 14 GÜN ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE FIRSAT KODLARI KULLANILMIŞ SAYILACAKTIR.

 • 0212 225 69 36 / 66

BENZER FIRSATLARI

HEMEN ARA

0850 223 95 65

TÜKENDİ!
Size özel daha birçok alternatif için
HEMEN 0850 223 95 65'i ARAYIN