FIRSAT TÜKENDİ

5* Otelde 1 Gece Konaklamalı 2 Günlük Konya Şeb-i Arus & Kapadokya Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • REZERVASYON İÇİN 0212 234 32  11 / 12 arayınız. Rezervasyonsuz tura katılamazsınız

  Konya Şeb-i Arus & Kapadokya Turu 5* Otellerde Konaklamalı

  Mevlananın 744. Vuslat Yılı Törenlerine Katılma Ve Konya Turu Dahil

  Şeb-i Arus: Hazret-i Mevlâna’yı Anma ve Vuslat yıldönümü törenleri her yıl 7 Aralık - 17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir. Şeb-i Arus, düğün gecesi demektir. Yaşamını "Hamdım, piştim, yandım" sözleriyle özetleyen Mevlâna 17 Aralık 1273 günü Hakk'a yürümüştür. Mevlâna ölüm gününü yeniden doğuş günü olarak kabul ediyordu. O öldüğü zaman sevdiğine, yani Allah'a kavuşacaktı. Onun için Mevlâna ölüm gününe düğün günü veya gelin gecesi manasına gelen "Şeb-i Arûs" diyordu ve dostlarına ölümünün ardından ah-vah edip ağlamayın diyerek vasiyet ediyordu. “Ölüm günüm, düğün günümdür” tabirini kullandığı için anma törenleri, düğün günü ya da vuslat günü manasına gelen “Şeb-i Arûs“ olarak adlandırılmaktadır. Onun düşüncesinde ve fikirlerinde ölüm hiçbir zaman yokluk olarak kabul edilmemektedir. "Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız! Bizim mezarımız ariflerin gönüllerindedir" diyerek gönüllerdeki ölümsüzlüğe dikkat çekmiştir. Hz. Mevlâna ömrünü, Kur’an’a ve Peygambere adamasına rağmen, gelecekte hakkında çıkabilecek yalan ve iftiralara daha hayatta iken gereken cevabı vermiştir.

  Hareket Tarihleri  08 Ve 15 Aralık 2016

  3* Otelde  Konya Şeb-i Arus & Kapadokya Turu Kişi Başı 199,90 TL

  4 & 5* Otelde  Konya Şeb-i Arus & Kapadokya Turu Kişi Başı  219,90 TL

  *Tören giriş bileti ,tören alanına  transfer ücreti için 50 TL kayıt  ile birlikte acenteye nakden ödenecektir. Bu ücret yetişkinler ve 7-12 yaş çocuk grubu için zorunludur

  **ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz

  TUR PROGRAMI

  1.Gün    Cuma              İstanbul-Konya

  20:00 Doğtaş Mobilya Önü  20:45 Mecidiyeköy Mado Önü ,21:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,22.00 Kartal Köprüsü Altı22:15Çayırova Mc. Donalds Önü23.15 İzmit Halkevi Önü hareket ile  normal hava ve yol koşullarında 9-10 saat sürecek otobüs yolculuğumuza başlıyoruz.

  Düzce,Bolu,Ankara,Konya güzergahını takiben rehberimizin anlatımları eşliğinde sabah saatlerinde extra kahvaltımızı alacağımız dinlenme tesislerine varıyoruz.

  2.Gün   Cumartesi       Konya-Mevlana Törenleri

  Yol güzergahında alacağımız extra kahvaltımızı takibenRehberimizin anlatımları eşliğinde Konya Şeb-i arus gösterilerini izlemek amacıyla geldiğimiz Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya’ya varıyoruz;

  Alâeddin Tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan panoramik tur sonrası Selimiye Cami, Üçler Türbesi (Üç Erenler Türbesi), 16 dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra), Mevlana, babası ve Sultan Veled'in sandukaları ile birçok ulemanın çini sandukalarının bulunduğu Mevlana Türbesini ziyaret ediyoruz. Mevlevi giysileri, müzik aletleri, el yazması kitaplar, maketler, resimler, halıların ve eski eserlerin bulunduğu Mevlana Müzesi ile Mevlevi Dergâhı gezilerini takiben, Şems-i Tebrizi  Türbesini ziyaret ediyoruz.Konya’nın meşhur lezzetlerinden olan;Bamya Çorbası,etli ekmek,Mevlana Pidesi,Fırın kebabı gibi lezzetleri tadacağınız ekstra öğlen yemeği molamız sonrası Mevlananın 744. Vuslat Yılı Törenlerine Katılmak için Konya kültür merkezine hareket ediyoruz.Tasavvuf müziği ile başlayacak olan Sema Ayini’ni izledikten sonra Karatay Medresesi ve müzesini ziyaret etmek için otobüsümüzle hareket ediyoruz., ziyaret sonrası otobüs ile yapacağımız şehir turu esnasında Sadreddin Konevi Camii ile yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Cami, İplikçi Cami ve Medresesi'ni panoramik olarak görüyor ve Kapadokya’daki otelimize hareket, akşam yemeği ve konaklama.

  3.Gün Pazar          Kapadokya-İstanbul

  Sabah Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası Kapadokya gezimize başlıyoruz. Develi Vadi,Ürgüp Şehir merkezi,Üç güzel peri bacalarını gördükten sonra bölgeyi panaromik olarak görebileceğimiz Uçhisar kalesine çıkıyoruz.Uçhisar dan hareket ile fotoğraf çekimi ve ekstra öğlen yemeği için serbest zaman vereceğimiz Güvercinlik vadisine ulaşıyoruz.Paşabağ,Avanos gezileri onyx ve çömlek atölyeleri ziyaretimiz sonrası İstanbul’a hareket ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması  gezimizin sonu.

  TEK KİŞİ VE ÇOCUK ÜCRETLERİ

  Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak  misafirlerimiz acenteye 50 TL fark ödemelidir. 0-6 yaş çocuk otobüste koltuk  almadığı takdirde ücretsizdir.Koltuk  talep edildiği takdirde 150 TL dir.07-12 yaş çocuk ücreti iki büyük yanında konaklanması halinde 179 TL + zorunlu ücretler olarak acenteye ödenir.Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki  kişilik ücret ödenmelidir.

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

  *Otobüs ile Ulaşım.

  *Kapadokya’da 3* /  4*&5* Crystal Hotel veya benzeri oteller de iki kişilik odalar da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama

  *Profesyonel Rehberlik hizmetleri

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  *Müze,ören yeri, ve diğer tüm giriş ücretleri katılımcılara aittir.

  *Öğlen yemekleri ve otelde extra harcamalar,ilk gün yol güzergahında kahvaltı.

  *Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar.

  *Tören giriş bileti ,tören alanına  transfer ücreti için 50 TL kayıt  ile birlikte acenteye nakden ödenecektir. Bu ücret yetişkinler ve 7-12 yaş çocuk grubu için zorunludur.

   

    • Rezervasyon Detayları

  a-Kod alım işleminizi takiben [email protected] veya 0212 234 32 11 / 12 Numaralı Telefonu Arayarak Kupon Kodlarınız ile Rezervasyon Yaptırabilirsiniz. Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize Tur Kayıt formunuz  gönderilecektir.Tur Kayıt formu tarafınıza ulaştıktan sonra çıktısını alarak  0212 234 32 04  nolu faks numarasına imzalanarak gönderilmek zorundadır. Tarafımıza imzalı olarak ulaşmayan sözleşme sahibi turumuza katılım sağlayamaz.

  b- Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt formunun  çıktısını tur esnasında yanınızda bulundurmanız zorunludur.

  c-Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Leggo Tur Sorumlu tutulamaz.

  d-Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  Rezervasyon iptali , değişiklik ve tur programının uygulanması

  Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -14-  gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 21 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.Bayram ve Resmi tatil dönemi,yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turla da  30 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal  ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

  Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

  Acente  Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.