FIRSAT TÜKENDİ

Otobüsle 29 Ağustos Hareketli 8 Günlük Orta ve Kuzey Avrupa Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • ORTA AVRUPA

  KUZEY AVRUPA

  29 Ağustos 2017 Hareketli

  6 gece Otel konaklamalı

  Budapeşte – Prag – Viyana – Ljubljana - Zagreb – Belgrad - Belgrad – Sofya

  HAREKET TARİHİ: 29 Ağustos

  29 Ağustos Hareketli 6 Gece Konaklamalı 8 Günlük Orta ve Kuzey Avrupa Turu Kişi Başı 1499 TL

  *Şehir konaklama vergileri, ayakbastı,sınır geçiş ücretleri için araç içerisinde rehber tarafından kişi başı 80Euro ücret toplanacaktır. Bu ücretler 0-3 yaş dışındaki katılımcılar için zorunludur.

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

  *Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar. (araç içi ikram olarak sadece su servısı yapılmaktadır)

  *Belirtilen otellerde iki kişilik veya üç kişilik odalarda , oda kahvaltı konaklama.

  *Tatil selfie, deneyim,hizmet anlayışı ve güvencesi .

  *Türkçe rehberlik hizmeti

  * Tursab meslekı zorunluluk sigortası

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  * Şehir konaklama vergileri,ayakbastı,sınır geçiş ücretleri için araç içerisinde rehber tarafından kişi başı 80Euro ücret toplanacaktır. Bu ücretler 0-3 yaş dışındaki katılımcılar için zorunludur.

  *Müze ve ören yeri giriş ücretleri,Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar.

  *Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)

  *Schengen vize ve hizmet bedeli 120 € dur.

  *Ekstra turlar

  *Tüm şahsi harcamalar

  *seyahat sağlık sigortası 15 eu, 65 yaş üstü katılımcılar için 30 eu dur.

  *Kaptan rehber bahsişleri

  TUR PROGRAMI

  1 GÜN : 29 AĞUSTOS SALI  İSTANBUL–BUDAPEŞTE                       

  Saat 15:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, Saat 15.45  Mecidiyeköy Meydan, Saat 16.30  Bakırköy Ömür Plaza Önünden  hareket ile Edirne Kapıkule sınır kapısını kullanılarak Sofya üzerinden Budapeşte’ye yolculuk. 

  Sabah saatlerinde yolda alınan kahvaltı(ekstra) sonrası Budapeşte’ ye varış.

  2 GÜN : 30 AĞUSTOS ÇARŞAMBA  BUDAPEŞTE

  Yapılacak olan Şehir turunda ; 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osman’lı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi İle macaristanın Başkenti olan Budapeşte Şehri ; Kahramanlar Meydanı,Andrassyve Rakoczy Caddeleri,Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, ErszebetKöprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, GellertTepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır.Serbest zamanve alış-veriş molası sonrası Budapeşte’de konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama.

  3 GÜN : 31 AĞUSTOS PERŞEMBE  PRAG

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Yol üzerinde ekstra Bratislava turu

  (20 €) rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Bratislava turumuzdan sonra Prag’a hareket.

  Varışımızın ardından Prag panoramik şehir turu. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St.Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman ve otele yerleşme.

  Bratislava Turu : 20 Euro

  4 GÜN : 1 EYLÜL CUMA   PRAG

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Karlovy Vary turu. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın, Goethe’nin, Beethoven’in, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkânına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag’a otele transfer.

  Extra Tur:  KARLOVY VARY TURU

   Dahil olan servisler : Ulaşım+ Müze Girişleri  : Kişi başı  40 €

  5 GÜN : 2 EYLÜL CUMARTESİ  VİYANA

  Sabah otelde alacağımız  kahvaltı sonrası Viyana’ya hareket 3.5 Saat yolculuk sonrası Viyana’ya varış.

  Bu büyüleyici şehri keşfetmeye hemen başlıyoruz çünkü görecek çok şey var. İlk durağımız, Hofburg Sarayı. Viyana’nın en büyüleyici yapılarından biri olan bu saray, 1275 yılından bu yana kraliyet ailesinin üyelerinin ikametgâhı olarak kullanılıyor. 59 dönümlük bir alanı kaplıyor ve toplam 2.600 odası bulunuyor. Gotik, Rönesans, Barok ve Rokoko mimari tarzlarının hepsini birden barındıran saray içinde, İmparatorluk Şapeli, Ulusal Tarih Müzesi, Avusturya Ulusal Kütüphanesi ve Hofburg Hazinesi gibi çok sayıda görmeye değer yer bulunuyor.

  Daha sonra Viyana Opera Binası’nı ziyaret ediyoruz başlıyoruz. Her yıl 300 adet bale ve opera gösterisinin sergilendiği bu bina, 1625 yılından kalma ve Mozart, Beethoven, Brahms gibi müzisyenlerin ilk defa çaldığı yer olarak biliniyor. Binada sergilenen gösterilerden birini (özellikle de yer bulabilirseniz Viyana Filarmoni Orkestrası’na ait olanı) muhakkak seyretmenizi tavsiye ederiz. Günün ikinci durağı ise Belvedere Sarayı olacak. 12. yüzyıldan kalma bu saray tüm ihtişamını halen koruyor ve paha biçilemeyen tavan fresklerine ev sahipliği yapıyor.

  Arzu edenler için yarım günlük ekstra Schönbrunn Sarayı ‘nı görme imkanı. Geceleme otelimizde.

  6 GÜN : 3 EYLÜL PAZAR LJUBLJANA

  Sabah alacağımız kahvaltı sonrası Viyana’dan Ljubljana’ya hareket. Ljubljana’ya geçerken dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bled Gölü turuna (30€) katılabilirler.

  Alp Dağları'nda ortasında içerisinde küçük bir adada bulunan ve bölgedeki tek göl olma özelliğine sahip bu muhteşem doğayı keşfederken göl kenarında kurulmuş olan kasabayı da yürüyerek tanıyacağız. Eşsiz güzellikte olan Bled kalesinde kasabanın bütün manzarasını görebileceksiniz. Vaktinizi göl kenarındaki kafelerde veya Bled’in doğal güzelliklerini yaşayarak geçirebilirsiniz.

  Turumuzun bitiminde Ljubljana’ya devam ediyoruz. Ljubljana’da birinci gününde, bu görkemli şehri keşfetmeye hemen başlıyoruz. İlk durağımız, Slovenya Ulusal Müzesi. Şehrin en popüler turist merkezlerinden biri olan müzenin giriş katında sayısız taş heykel sergileniyor. Üst katta ise, Roma İmparatorluğu döneminden kalma lahit ve mezar taşları bulunuyor. Günün ikinci durağı ise St. Nicholas Kilisesi. 1707 yılında inşa edilen bu ihtişamlı kilise, ikiz kuleleri ve yeşil renkli kubbesi ile şehrin her yerinden görülebiliyor. Yöre halkı, kilisenin adandığı aziz olan St. Nicholas’ın balıkçıları koruduğuna inanıyor.

  Ardından Ljubljana’da şehrin sembolü sayılan Ljubljana Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Tarih boyunca sayısız savaşa sahne olmuş bu kale, kraliyet ailesine de bir dönem ev sahipliği yapmış bulunuyor. Ljubljana bir efsaneler şehri ve kaleyle ilgili çok sayıda hikâye bulunuyor. Yerel halk, kale mahzenlerinde halen bir ejderhanın yaşadığına inanıyor. İkinci olarak ziyaret edeceğimiz yer ise Ejderha Köprüsü Argonot Jason’ın, köprünün bulunduğu yerde yeşil renkli bir ejderhayı öldürdüğüne inanılıyor. Tur bitiminde otele transfer, geceleme otelimizde.

  Bled Gölü : 30 Euro


  7 GÜN : 4 EYLÜL PAZARTESİ ZAGREB - BELGRAD

  Sabah alacağımız kahvaltı sonrası Zagreb'e hareket. 19. yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb’in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb’de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı’ını, Zagreb’in sembolü St Mark Kilisesi’ni, Lotrseak Kulesi’ni, St Catherine Kilisesi’ni göreceğiz. Taş Kapı’da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya’da sadece Zagreb’de öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde bir çok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb'de Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, hükümet binaları da göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır.

  Tur bitiminde Belgrad’a devam ediyoruz. Varışın ardından Belgrad şehir turumuz; Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenme, geceleme otelimizdedir.

  8 GÜN : 5 EYLÜL SALI  BELGRAD – SOFYA - İSTANBUL

  Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyor ve yola çıkıyoruz. Öğle saatlerinde Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya varıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ardından İstanbul'a olan yolculuğumuza devam ediyoruz.

    • Rezervasyon Detayları

  a- Kod alım işleminizi takiben 0850 736 26 26 veya 05437353250  nolu telefonu arayarak Kupon Kodlarınız ile Rezervasyon Yaptırabilirsiniz.Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize Tur Kayıt formunuz  gönderilecektir.Tur Kayıt formu tarafınıza ulaştıktan sonra çıktısını alarak  info@tatilselfie.com mail adresine  imzalanarak gönderilmek zorundadır. Tarafımıza imzalı olarak ulaşmayan sözleşme sahibi turumuza katılım sağlayamaz.

  b- Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt formunun  çıktısını tur esnasında yanınızda bulundurmanız zorunludur.

  c-Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Tatil Selfie  Sorumlu tutulamaz.

  d-Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  Rezervasyon iptali , değişiklik ve tur programının uygulanması

  *Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -7-  gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 10 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür.Bayram ve Resmi tatil dönemi turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turla da  14 gündür. 

  *Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  *Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

  *Acente  Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.