FIRSAT TÜKENDİ

3 Gece 4 Günlük Tokat Amasya Çorum Turu Fırsatı!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Tokat Çorum Amasya turları ile İç Anadolu'nun en tarihi bölgelerinde bir kültür turuna çıkacak, Hititler'den bu güne uzanan bir yolculuğun parçası olacaksınız.

  4*Çavuşoğlu Tower Hotel Tokat Konaklamalı 3 Gece 4 Günlük Tokat Amasya Çorum Turu 459 TL

  TUR TARİHLERİ: 26 – 29 EKİM

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  REZERVASYON İÇİN : 0212 824 06 96

  GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

  Mercedes Travego & Tourismo, Setra, Safir marka otobüsler ile Ulaşım,
  Tüm Çevre Gezileri,
  Rehberlik Hizmetleri,
  Otel’de 2 Gece 3 Gün Yarım Pansiyon Konaklama,
  Otel’de 2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı,
  Otel’de Set Menü veya Açık Büfe 2 Akşam Yemeği,
  TatilBus otobüsü içerisindeki ikramlar,
  TatilBus güvencesi,
  1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
  Ek Hizmet Bedeli.

  GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Müze Örenyeri Giriş Ücetleri,
  Yemeklerde Alınan İçecekler,
  1.Gün Kahvaltı ve Öğle Yemekleri,
  Kişisel Harcamalar.

  TUR PROGRAMI

  1.Gün İSTANBUL – TOKAT OTOBÜS YOLCULUĞU

  21:00 İncirli Dilek Pastanesi Önü
  21:30 Mecidiyeköy Meydan Simit Sarayı Önü
  22:00 Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Önü
  22:20 Kartal Köprüsü İETT Durağı Önü
  22:45 Gebze Center Otobüs Durağı Önü
  Belirlenen noktalardan misafirlerimizin katılımıyla güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak ve amacı ile hazırlamış olduğumuz keyifli bir geziye başlıyoruz. Lüks otobüsler ve ikramlarımız ve TatilBus misafir eşliğinde Bolu - Çankırı - Amasya güzergahını takiben ülkemizin önemli şehirlerinden biri olan Tokat'a ulaşıyoruz.

  Mola 1: Kaynaşlı Tursan Dinlenme Tesisleri
  Mola 2: Sungurlu Mavi Ocak Dinlenme Tesisleri

  2. Gün TOKAT ŞEHİR TURU, BALLICA MAĞARASI

  Sabah sizler için organize etmiş olduğumuz serpme kahvaltımızı (ekstra) aldıktan sonra rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. Anadolu’da taş baskı yazmacılık denildiğinde akla ilk gelen şehir olan Tokat’ta ilk durak noktamız Tokat Kalesi eteklerinde bulunan Tokat Arkeoloji Müzesi oluyor. Anadolu tarihinde yer alan çok önemli eserlerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi’nde kronolojik sıralamaya uygun yapılmış düzenlemesiyle modern müzecilik anlayışının esintilerini göreceksiniz. Etnografik eserlerin de sergilendiği müze gezimiz sonrasında Yazmacılar Çarşısı olarak da bilinen Taşhan’a ulaşıyoruz. Verilen serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Taşhan’da alışveriş yapabilir, dileyen misafirlerimiz de avlusundaki oturma alanında çay, kahve içebilirler. Taşhan’da verilen serbest zaman sonrasında Tokat Mevlevihanesi’ne gidiyoruz. Mevlevilik hakkında rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve Mevlevihane’yi geziyoruz. Sonrasında hemen yakınlarında bulunan Tarihi Saat Kulesi’ne geçerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Ballıca Mağarasına hareket ediyoruz. Ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde olan Ballıca Mağarası, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri. Bu doğa harikası mağara, henüz ziyarete açılmayan ve keşfedilmemiş bölümleri ile gizemini korumayı sürdürüyor. Ballıca Mağarası'ndaki oluşumları izlemek, doğal bir müzeyi gezmek gibi. Yaşı yaklaşık 3,4 milyon yıl olarak tespit edilen Ballıca Mağarası, şimdiye kadar tespit edilen tüm mağara oluşumlarına sahip olmanın yanı sıra, özgün Soğan Sarkıtları ile de uluslararası önem taşıyor. Mağaranın ziyarete açılan bölümlerinde dolaşırken kendinizi, her adımda hayrete düşüren, heyecan verici ve gizemli bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Ballıca Mağarası gezimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği otelimizde.

  Kahvaltı: Serpme Köy Kahvaltısı. Ekstra.
  Öğle Yemeği: Tokat Pirhan Restoran’da. Yöresel Yemeklerden oluşan Menü. Ekstra.
  Akşam Yemeği: Tokat Çavuşoğlu Tower Hotel’de. Açık Büfe veya Set Menü. Fiyata Dahil.

  3. Gün AMASYA ŞEHİR TURU

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Osmanlılar döneminde Şehzadeler Şehri olarak bilinen Amasya gezimize başlıyoruz. İlk olarak dillere destan âşıklar olan Ferhat ve Şirin’in efsanesinde Ferhat’ın Şirin için dağları delerek açtığı su kanallarını görmeye gidiyoruz. Su kanallarının görüldüğü noktada Amasya Belediyesi tarafından açılmış olan Âşıklar Müzesi’ni geziyoruz. Âşıklar Müzesi sonrasında Mumya Müzesi olarak bilinen Amasya Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini gezdikten sonra Amasya’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş sultanlarımızdan, Sultan İkinci Beyazıt Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini (bakanlık tarafından yürütülen restorasyon çalışması dolayısı ile cami içerisine girilemeyebilir) gezdikten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz.Yeşilırmak, Sivas’tan doğarak Samsun’un Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Amasya; Osmanlı döneminden kalma 18. ve 19. yüzyıl konaklarının, Yeşilırmak boyunca inci tanesi gibi dizilip yalı olarak adlandırıldığını, İran kökenli Pontus krallarının mezarlarının Harşena Dağı’na oyularak tapınak görüntüsü aldığını, Ferhat ve Şirin efsanesiyle hafızalara unutulmaz bir biçimde nasıl kazındığını ve Şehzadeler Parkı’ndaki padişah büstleriyle tarihsel bağını koparmadığını göreceğimiz bir görsel şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Şehzadeler Parkı’nda yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak Köprü’den geçerek Hazeranlar Konağı’nı da görebileceğimiz bu gezimizde Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceğiz. Hazeranlar Konağı ve çevresinde vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz kral kaya mezarlarının yanına kadar çıkabilecekler.
  Serbest zamanımız sonrasında Osmanlı döneminde hastane olarak kullanılan Bimarhane’yi ziyaret edeceğiz. Dönemi itibariyle kullanılan tedavi yöntemlerinin yazılı ve görsel sunumlarının yapıldığı Bimarhane gezimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği otelimizde.

  Kahvaltı: Tokat Çavuşoğlu Tower Hotel’de. Açık Büfe. Fiyata Dahil.
  Öğle Yemeği: Amasya'da Yöresel Yemeklerden oluşan Menü. Ekstra.
  Akşam Yemeği: Tokat Çavuşoğlu Tower Hotel’de. Açık Büfe veya Set Menü. Fiyata Dahil.

  4. Gün ÇORUM, HATTUŞAŞ, İSTANBUL OTOBÜS YOLCULUĞU

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Çorum Merkez’e hareket ediyoruz. Çorum şehir merkezinde bulunan Tarihi Saat Kulesi’nin bulunduğu meydanda fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Hititlere başkentlik yapmış bu önemli şehirde, kazılar sonucu elde edilmiş birçok tarihi eserin sergilendiği Çorum Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimizin ardından UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan, Hititlerin başkenti Hattuşaş Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Hattuşaş Antik Kenti’ndeki gezimizde sırasıyla Kral Kapı, Sfenksli Kapı, Yer Kapı, Potern, Hiyeroglifli Oda, Hitit Surları, Büyük Mabed ve Nişantaşı’nı görüyoruz. Meşhur Yeşil Taş’ı ve Büyük Tapınak’ı gördükten sonra Hititlerin açık hava tapınağı olan Yazılıkaya’ya geçiyoruz. Burada Hitit tanrılarının kabartmalarının bulunduğu A ve B odasını ziyaret ediyoruz.
  Çevre köylerde dokunan kilimlerin sergilendiği Arinna Halı-Kilim Kooperatifi’nde vereceğimiz çay molasının ardından İstanbul’a dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bolu-Adapazarı-İzmit güzergahını takiben İstanbul’a ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizi bir başka TatilBus organizasyonunda görüşmek üzere aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

  Kahvaltı: Tokat Çavuşoğlu Tower Hotel’de. Açık Büfe. Fiyata Dahil.
  Öğle Yemeği: Çorum'da Yöresel Yemeklerden oluşan Menü. Ekstra.
  Akşam Yemeği: Serbest Zamanlı Dinlenme Tesisinde. Ekstra.

  OTELLER
  ÇAVUŞOĞLU TOWER HOTEL TOKAT

  ÖNEMLİ: Turumuz 2 gece 3 gün olup 1 gece Otel konaklamalıdır. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır ayrı düşünülemez.
  Çocuk İndirimleri : 2 – 6 yaş ve 7 – 12 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır ve tek bir çocuk için geçerlidir. 2 – 6  yaş Çocuk Ücreti : 299 TL olup 7 – 12 yaş : 389 TL’dir. Bu ödemeler acenteye yapılır.
  Single Oda Farkı : Turumuza 1 kişi olarak katılım gösteren misafirlerimiz 150 TL extra oda farkını acentaya rezervasyon esnasında ödeme yapmaktadır.

  GEZİ SÜRESİNCE KULLANILACAK OTOBÜSLER:
  46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego & Tourismo & Neoplan • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 824 06 96

  İPTAL, İADE ve DEĞİŞİKLİK;

  *Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini yedi(7) iş günü öncesinden acentaya yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. Hizmet başlangıcından yedi(7) iş günü önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi, iptal edildiği tarih itibariyle  yedi (7) iş günü içerisinde iade edilir.

  *Acente tarafından yeterli sayıya ulaşılmadığında, tur misafir isteğine göre, bir sonraki haftaya ertelenir veya iptal edilebilir. Böyle bir durumda TATİLBUS misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

  *TATİLBUS otel standartları aynı kalmak koşulu ile değişiklik yapabilir.

  *Yangın, savaş hali, ekonomik kriz, doğal afet, gibi mücbir sebeplerden oluşan iptallerden TATİLBUS sorumlu değildir.

  *Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir.

 • 0212 824 06 96

BENZER FIRSATLARI

HEMEN ARA

0850 223 95 65

TÜKENDİ!
Size özel daha birçok alternatif için
HEMEN 0850 223 95 65'i ARAYIN