Erken Rezervasyona Özel Tüm Sezon Geçerli 3 Günlük Ayvalık Assos Bergama Foça Çanakkale Turu!

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
14.06 – 18.08 – 20.08 – 21.08 – 22.08 ve 23.08 Hareketli 3 Günlük Ayvalık Assos Bergama Foça Çanakkale Turu
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
359,00 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  AYVALIK – ASSOS –  BERGAMA – FOÇA – ÇANAKKALE TURU

  23 Nisan – 01 Mayıs – 19 Mayıs ve Ramazan ve Kurban Bayramı Geçerli

  Hareket Tarihi:  20.04 – 27.04 – 28.04 – 17.05 14.06 – 18.08 – 20.08 – 21.08 – 22.08 ve 23.08

  20.04 – 27.04 – 28.04 – 17.05 Hareketli  3 Günlük Ayvalık Assos Bergama Foça Çanakkale Turu 450 TL  yerine 279 TL  

  14.06 – 18.08 – 20.08 – 21.08 – 22.08 ve 23.08 Hareketli Tur 500 TL yerine 359 TL

  * Turu satın alan Misafirlerimiz  Feribot , Otoban , Otopark ,Ören Yeri Giriş Ücretleri İçin 50 TL  ödemekle yükümlüdür. Bu ücret rehber tarafından otobüs kalkışında toplanacak olup zorunludur.

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  ÜCRETE DAHİL OLANLAR HİZMETLER:

  Lüx Otobüs ile ulaşım tüm çevre gezileri ,

  Araç içindeki ikramlar,

  Ayvalık Mare Otel   veya benzeri  otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama,

  Otelde  akşam yemeği ve sabah kahvaltısı,

  Zorunlu seyahat sigortası,  Rehberlik hizmetleri

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  Öğlen yemekleri , Yemeklerde alınan içecekler,

  Özel harcamalarınız,ilk gün yolda alınan Kahvaltı,  

  Müze ören yeri girişleri  ( Bergama ve Assos Giriş Ücretleri Misafire aitdir.Müze Kartı olan misafirler bu turda kullanabilirler

  TUR PROGRAMI

  1 .GÜN                       İSTANBUL - Ayvalık

  SAAT 22.30  İNCİRLİ ÖMÜR PLAZA ÖNÜ

  SAAT 23.15  MECİDİYEKÖY DOĞTAŞ ve MADO ÖNÜ

  SAAT 24.00  KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ OTOPARKI ÖNÜ HAREKETLE, Gemlik,Bursa,Balıkesir güzerhagı üzerinden Ayvalık’a yolculuk.Yolculuk süresi normal yol ve hava koşularında 7-8 saatdir.

  2. GÜN             Ayvalık – Şeytan Sofrası                 

  Sabah erken saatlerde öncelikle köy kahvaltısı alacağımız ( extra ) restaurantımıza geçiyoruz .Kahvaltımızın ardından Ayvalık gezimize başlıyoruz. Ayvalık ve Sarmısaklı plajını gezip,Kapıları,alınlıklar,kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık evlerini görüp,çarşı içinde vakit geçiriyoruz.Daha sonra  Cunda adası gezimize başlıyoruz. Cunda Adası , Şeytan Sofrası, Cennet Tepesi, Çınarlı Camisi,( eski Aghia Yorgi Kilisesi), Taksiyarhis Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır.Şeytan Sofrası: Çamlık Orman Kampının yukarısındadır. Eski bir lav birikintisi olan tepe yuvarlak bir sofraya benzer. Demir kafes içinde şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi vardır. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasından manzarayı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz.Öğlen yemeği  için vereceğimiz molamızda grup olarak Cunda adasının meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri , mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Öğlen Yemeği sonrası vereceğimiz  serbest zamandan sonra  konaklama yapacağımız otelimize varıyoruz akşam yemeği ve konaklama.

  3.GÜN     Bergama – Akrapol – Eski Foça        

  Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Antik Dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama’ya ulaşıyoruz. Şehir içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Bergama Ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Pergamon’nun yönetim merkezi konumundaki Akrapol’e çıkıyoruz. Buranın eşsiz manzarası eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sonrasında. Gezeceğimiz yerler arasında Almanya’ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi, Athena Tapınağı , Bergama şehir merkezinde bulunan ve Hristiyanlığın 4 İncilinin ve temel kurallarının kabul edildiği, Ekümenik toplantılarının yapıldığı Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan aynı zamanda haç merkezi Kızıl Kuleyi görmeye gidiyoruz. Buradaki anlatımlar ardından yöreden çıkan Onyx Taşı atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Bu güzel Bergama programı ardından bu sefer yolumuz bizleri, antik dönemde Anadolu’da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya götürüyor. Siren Kayalıklarını görerek hikâyesini dinliyoruz.  Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu hakkında bilgiler alarak Foça’da serbest zaman veriyoruz ,  serbest zamanımızın ardından  otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama, akşam extra olarak cunda adası eğlence turuna misafirlerimiz katılabilirler.

  4.GÜN _Assos – Şehitlik – Gelibolu – Behramkale - İstanbul       

  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelden ayrılarak, Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan'ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz.Tapınak gezimizin ardından  Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyün’den geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda Keşan – Tekirdağ (Tekirdağ da meşhur Tekirdağ Köftesi Ekstra) üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Hola Turizm organizasyonumuzda  görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

  Detaylar ve Ek Hizmet Bedeli:

  * Turu satın alan Misafirlerimiz  Feribot , Otoban , Otopark  Ücretleri İçin 50 TL  ödemekle yükümlüdür.

  * Bu ücret rehber tarafından otobüs kalkışında toplanacak olup zorunludur.

  * 0 – 6 yaş çocuklar iki büyük yanında konaklayıp  otobüste koltuk  almadıkları takdirde ücretsizdir.

  * 0-6 yaş çocuk için Otobüsde koltuk talep edildiği takdirde ise çocuk başı 130 Tl ödenir.

  * Tura tek kişi katılacak misafirlerimiz fırsat kodlarına ilave olarak acentemize 90 TL fark ödemelidir.

  * 7-12 yaş grubu çocuklar  60 tl indirimli olup , zorunlu ücreti  acentamıza ödemeleri gerekmektedir.

  * 06 yaş üzeri tüm misafirler ek hizmet bedeli ödemek zorundadırlar.

  * Ek hizmet bedeli tur programı ile bir bütün olup ayrılamaz.

  * Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  * Kupon alım  tarihinden itibaren 10 gün içerisinde rezervasyon yapılması gerekmektedir.

  * REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİKLERİNİN; 14 GÜN ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE FIRSAT KODLARI KULLANILMIŞ SAYILACAKTIR.

  * Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente 5 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tarihe kaydırabilir.

  Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  ÖNEMLİ BİLGİ;

  Gezi Süresi 3 Gece 4 Gün olup 2 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak verilmeyebilir. REZERVASYON SIRASINDA KOLTUK SÖZÜ VERİLEMEZ.  Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa bağlı olarak Değişiklik Yapılabilir. Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Hola Travel Sorumluluğu Yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur iptal olur. Böyle bir durumda Hola Travel Tur misafirlerine 3( üç ) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

    • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  Fırsat kodunu alan misafirlerimizin kodlarını satın aldıkları tarih den 15 gün içinde  rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Rezervasyon  tarih değişiklikleri 10 gün önce yaptırılmalıdır aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

  Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde,acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.

  Acente ve rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  Resmi ve Özel Tatillerde Geçerli Değildir.

  Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİKLERİNİN; 14 GÜN ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE FIRSAT KODLARI KULLANILMIŞ SAYILACAKTIR.

 • 0212 225 69 36 / 66