FIRSAT TÜKENDİ

28 Nisan Hareketli 2 Gece 3 Gün Urla Enginar Festivali & Şirince, Çeşme, Bergama Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Urla Enginar Festivali&Şirince, Çeşme, Alaçatı, Sığacık, Teos Antik Kenti İzmir, Foça, Bergama Turu

  28  Nisan Hareket 2  Gece Otel Konaklamalı 3 Gün

  Urla, Necati Cumalı'nın Evi ,Tanju Okan Parkı Barbaros Köyü ,Klazomenai Antik Kenti, Kordon 
            Festival Alanı - Kadın Üreticiler Pazarı,Çeşme, Alaçatı, Şirince,Seferihisar,Foça

  REZERVASYON İÇİN 0212 234 32 11 / 12 arayınız.

  SINIRLI SAYIDA İzmir Promosyon Otel  Oda Kahvaltı  279,90 TL

  İzmir Promosyon Otel  Oda Kahvaltı  299,90 TL

  SINIRLI SAYIDA İzmir Promosyon Otel  Yarım Pansiyon 299,90 TL

  İzmir Promosyon Otel  Yarım Pansiyon 319,90 TL

  İzmir 4*  Otel  Yarım Pansiyon  349,90 TL

  Çeşme Alaçatı Konaklamalı Yarım Pansiyon 349,90 TL

  Ulusların kaderi kendi besinlerini seçişlerine göre çizilirmiş... Bu olağanüstü coğrafyanın ve bizlerin seçtiği " Sakız Enginar" ımız bir sebze olarak bilinmesine rağmen, aslında henüz açmamış bir çiçek tomurcuğudur.Urla Yarımadası'na özgü erkenci, yaprakları düz ve fazla sıkı olmayan Sakız Enginar'ımız mor çiçekleri olan çok yıllık bir bitkidir.Sağlığımıza kattığı sayısız değer ile Yunan Tanrısı Zeus'un aşık olduğu kadın "Cynara" dan ismini alan Enginar bu yıl da sizi yapraklarının arasında sakladığı kalbi ile Urla'ya davet ediyor.18. y.y'da ünlü gastronomlardan Jean Anthelme Brillat Savarin'in dediği gibi "Yeni bir yıldızı keşfetmektense, yeni bir yemeğin keşfi daha yararlı." Öyleyse hep birlikte Urla'da buluşalım!Kanı ısıtan ve insan doğasını Venüs'le bir aşk savaşına davet eden " Sakız Enginar" ın sevinç, sağlık, bahar kokusu ve mutluluk dolu kalbinin odacıklarında birlikte gezerken hikayemizi hep beraber yazalım...

  **ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  *Lüx otobüsler ile ulaşım ve rehberlik hizmetleri

  *İzmir Promosyon oteller Residence Vesta veya benzeri otelde Seçilen Kategoride OK/Yarım Pansiyon Konaklama

   İzmir de 4* Kaya Prestige vb otelde Yarım Pansiyon Konaklama .Çeşme Love you hotel de YP konaklama

  *Otobüs içi ikramlar

  *Mesleki sorumluluk sigortası

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  *Müze,ören yeri, konak,kale,gibi tüm giriş ücretleri isteğe bağlı olup katılımcılara aittir.

  *İlk gün yolda alınan kahvaltı ve öğlen yemekleri,dönüş günü akşam yemeği

  *Kişisel ve extra harcamalar

  *Program dışı geziler

  *Köprü,Feribot,Park ve ara transfer ücretleri için kişi başı 40  TL  kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecek olup zorunludur.


  TUR PROGRAMI

  1. GÜN   İSTANBUL, BALIKESİR,İZMİR,URLA

  21.30  İncirli Ömür Plaza Önü 22.15 Mecidiyeköy Mado Önü,23.00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,23.20 Kartal köprüsü altı,23.45 Çayırova Mc.Donalds önü , 01.30 Bursa Özdilek kalkış  noktalarımızdan hareket ile Bursa Balıkesir Karayolu üzerinden Ege Turlarımızın en keyiflilerinden biri olan Urla Enginar Festivali turu  yolculuğumuza başlıyoruz

  2.  GÜN  URLA, BARBAROS KÖYÜ,NECATİ CUMALI'NINEVİ,TANJU OKAN PARKI,KLAZOMENAİ ANTİK KENTİ,KADIN ÜRETİCİ PAZARI

  Rehberimizin anlatımı eşliğinde Bursa Balıkesir İzmir  karayolunu  takip ederek  Urla’ya yolculuk.Sabah saatlerinde

  Yol güzergahında alacağımız extra köy kahvaltımızı takiben Türkiye’de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk olacağız. Sonrasında ünlü sair, oyun roman yazarı Necati Cumalı’nın Evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferisin doğduğu evi panoramik görüp, fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesinde yürüyüş ardından Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Devamında Klazomenai antik kentini ve antik limanı geziyoruz. İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burada göreceğimiz yerler arasında; şehir surları, saray, ev yapıları, fırınlar ve bilinen Anadolu’da ilk zeytinyağı üretim tesisi olacaktır. Urlalı bayanların kooperatifleşerek ürettikleri ürünleri alıcıyla buluşturttukları Urlalı Kadın Üretici Pazarı’na giderek alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında Urla Enginar Festivalini izlemek, bölge halkı tarafından, yarışmaya katılmak için yapılmış lezzetleri tanımak ve tatmak için festival alanına gidiyoruz. Dünyada tescilli olarak üç tane Karantina Adasından biri olan Urla Karantina Adasında ki panoramik turumuzun ardından İzmir’e hareket ederek iki cadde arasında ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yaptırılan Tarihi Asansörü geziyoruz. Tarihi Asansöre çıkmak için kullanacağımız sokak İzmirli şarkıcı Dario Moreno’nun evininde barındıran tipik İzmir evlerini göreceğimiz Dario Moreno Sokağı olacaktır.Bu sokakta kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra İzmir’i yukardan seyredebileceğimiz Tarihi Asansöre çıkacağız. Daha sonrasında İzmir’in simgelerinden biri olan Konak Saat Kulesi’ni fotoğraflayıp, tarihi çarşılarıyla ünlü barındıran Kemeraltı gezimiz ile devam ediyoruz. Ardından otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(Çeşme&Alaçatı konaklama tercih eden misafirlerimiz Çeşme Alaçatı Bölgesinde konaklayacaktır).

  3. GÜN ŞİRİNCE,SEFERİHİSAR,ÇEŞME,ALAÇATI

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası ŞİRİNCE'ye doğru hareket ediyoruz.Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye varıyoruz.Rehberimizin anlatımları sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası Şirince den hareket ediyor Seferihisar Sığacık’a gidiyor ve sokaklar ile Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırmış olduğu Sığacık Kalesi'ni geziyoruz. Dionysos’a adanmış en büyük Teos Antik Kenti'ni ziyaret ediyoruz. ve Çeşme’ye varıyoruz.Panaromik çeşme turumuz sonrası Öğlen yemeği  için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saat de Açalaçatı’ya hareket ediyoruz.Sakız ağaçları Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri ile ünlü Alaçatı'yı geziyoruz.. Alaçatı'da sakız reçeli, sakız rakısı, sakızlı dondurma tadabilirsiniz veya sakızlı ürünler satın alabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saat de İzmir’e hareket otelimize varış ve konaklama.(Çeşme&Alaçatı konaklama tercih eden misafirlerimiz Çeşme Alaçatı Bölgesinde konaklayacaktır).

  4. GÜN FOÇA,BERGAMA&AKROPOL,İSTANBUL

  Sabah  kahvaltı sonras Foça’ya hareket. Heredot’un ünlü sözü : Onlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel ikliminde kurdular. Evet bu güzellikler diyarı şirin Ege kasabasını  keşfe çıkıyoruz.Küçük balıkçı kayıkları,arnavut taş kaldırımı sokaklar,tarihi Rum Evleri ,bu güzellikler arasında Foça sokakları turumuzu tamamladıktan sonra mevsim durumuna göre kısa bir yüzme molası için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saat de Bergama’ya hareket ediyoruz. Antik Dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama’ya ulaşıyoruz. Şehir içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Bergama Ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Pergamon’nun yönetim merkezi konumundaki Akropol’e çıkıyoruz. Buranın eşsiz manzarası eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sonrasında. Gezeceğimiz yerler arasında Almanya’ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi, Athena Tapınağı…Kızıl Kule ve Onyx Yapım atölyelerinin görülmesi sonrası İstanbul’a hareket. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması

  Not : Festival programında meydana gelebilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir.

  Tek kişi ve çocuk ücertleri

  Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak  misafirlerimiz acenteye İzmir Promosyon otellerde 75  TL,4* Otel ve Çeşme Konaklamada  90  TL, 0-6 yaş çocuk otobüste koltuk  almadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk  talep edildiği takdirde 140  TL acenteye ödenmelidir. 07-12 yaş çocuk ücreti  iki büyük yanında konaklanması halinde İzmir 3* promosyon otelde  249,90 TL,İzmir 4*  ve Çeşme Konaklamalı Otel de 279,90TL  + zorunlu ücretler olarak acenteye ödenir.Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki  kişilik ücret ödenmelidir.

   


 • Rezervasyon Detayları

  a-Kod alım işleminizi takiben [email protected] veya 0212 234 32 11 / 12 Numaralı Telefonu Arayarak Kupon Kodlarınız ile Rezervasyon Yaptırabilirsiniz. Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize Tur Kayıt formunuz  gönderilecektir.Tur Kayıt formu tarafınıza ulaştıktan sonra çıktısını alarak  0212 234 32 04 nolu faks numarasına imzalanarak gönderilmek zorundadır. Tarafımıza imzalı olarak ulaşmayan sözleşme sahibi turumuza katılım sağlayamaz.

  b- Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt formunun  çıktısını tur esnasında yanınızda bulundurmanız zorunludur.

  c-Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Leggo Tur Sorumlu tutulamaz.

  d-Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  Rezervasyon iptali , değişiklik ve tur programının uygulanması

  Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -21-  gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 28 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.Bayram, Resmi tatil ,Festival dönemi Ve Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal  ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

  Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket tarihinden  3 gün önce , günübirlik turlar da ise 2 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

  Acente  Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.