FIRSAT TÜKENDİ

Romanya, Transilvanya & Şatolar Turu ile Gizemli Avrupa’yı Keşfedin!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Romanya’nın görkemi ve Transilvanya’nın gizemi… 2 gece konaklamalı 4 günlük muhteşem bir Avrupa turu…  Bükreş, Sınaia, Bran, Rusçuk…

  Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy’den otobüsle hareket… 

  • Leggo Tur’dan Romanya & Transilvanya Turu “kişi başı” 500 TL yerine  359,90 TL!

  Tur Hareket Tarihi:  17 Kasım 2016 │ 08 Aralık 2016 │ 09 Mart 2017 │ 23 Mart 2017

  *Bran Sinai Şatolar turu kişi başı 30 € olup, zorunludur ve kayıt anında acenteye nakden ödenmelidir (Müze ve Şato giriş ücretleri katılımcılara aittir). *Sigorta bedeli, sınır geçiş ve konaklama vergileri için 10 € ödenmesi zorunludur ve kayıt sırasında acenteye ödenir (65 yaş üzeri için 20 €’dur.)

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ ‘Tur Programı’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  TUR PROGRAMI

  /// 1.Gün: İstanbul - Kapıkule  - Bükreş ///

  Siz konuklarımızı, 19.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı, 20.30 Beşiktaş Yıldız Camii, 21.15 Bakırköy Ömür Plaza önünden karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Çorlu, Edirne, güzergâhını takip ederek, Kapıkule Türk sınırına varış. 

  /// 2.Gün: Kapıkule - Yambol - Sliven-Rusçuk - Bükreş ///

  Türk (Kapıkule) ve Bulgar (Kapitan Andreevo) sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerin sonrası Yambol, Sliven otoyolu takip edilerek, Bükreş’e yolculuk… Sabah saatlerinde dinlenme tesisinde kahvaltı molası (ekstra) sonrası, Rusçuk sınır kapısı üzerinden Tuna nehrindeki dostluk köprüsü geçilerek Bükreş’e varış ve şehir turu; Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan, dünyada Pentagon’dan sonra 2. büyük yönetim binası olan Parlamento sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek 1808’de yapımı tamamlanmış,  Bükreş’in önemli bir noktası olan ve farklı mimarisiyle ilgi çeken Manuk Bey’in Hanında müzikli geleneksel Romen Gecesi turuna katılabilirler. Akşam konaklama otelimizde.

  /// 3.Gün: Bükreş Transilvanya (Şatolar Turu) ///

  Sabah kahvaltı sonrası Transilvanya turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Sinaia şehrine varıyoruz. Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş şatosunu ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III. Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Sarayını ziyaret ediyoruz. Kısa Bir fotoğraf molası sonrası tarihi güzellikleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam saatlerinde Bükreş deki otelimize varış ve konaklama.

  /// 4.Gün: Bükreş - İstanbul ///                         

  Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Kapıkule sınır kapısına yolculuk... Pasaport ve Gümrük işlemlerini takiben gece İstanbul’a varış ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

  TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER:

  -Otobüs ile ulaşım ve otobüs içi ikramlar
  -Belirtilen otellerde iki kişilik odalarda  2  gece oda kahvaltı konaklama (Bükreş 4* Rİn Grand , Novotel veya benzeri otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama)
  -Türkçe rehberlik hizmetleri

  TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  -Bran Sinai Şatolar turu kişi başı 30 € olup, zorunludur ve kayıt anında acenteye nakden ödenmelidir (Müze ve Şato giriş ücretleri katılımcılara aittir)
  -Tur programımızda yer alan tüm müze, ören, şato, parlamento sarayı giriş ücretleri katılımcılara aittir.
  -Ekstra ve program dışı geziler, kişisel harcamalar
  -Sigorta bedeli, sınır geçiş ve konaklama vergileri için 10 € ödenmesi zorunludur ve kayıt sırasında acenteye ödenir (65 yaş üzeri için 20 €’dur.)
  -Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)
  -Schengen vize ve hizmet bedeli 120 €’dur.

    •  *Bran Sinai Şatolar turu kişi başı 30 € olup, zorunludur ve kayıt anında acenteye nakden ödenmelidir (Müze ve Şato giriş ücretleri katılımcılara aittir)
   *Sigorta bedeli, sınır geçiş ve konaklama vergileri için 10 € ödenmesi zorunludur ve kayıt sırasında acenteye ödenir (65 yaş üzeri için 20 €’dur.)
  Tek Kişi ve çocuk Katılım Ücretleri:
   *Belirtilen ücretler, iki kişilik odalarda kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak misafirlerimiz, 140 TL farkı (single farkı) acenteye ödemelidir.
   *03-12 yaş çocuk ücreti iki büyük yanında konaklanması durumunda 259,90 TL + zorunlu ücretler olarak acenteye ödenir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki kişilik ücret ödenmelidir. 
  Tur ücretine dâhil olan – olmayan hizmetler, tur programı, fırsat detayında yer almaktadır.
  Fırsat, 27 Ekim 2016 / 17 Kasım 2016 / 08 Aralık 2016 / 09 Mart 2017 / 23 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan turlardan rezervasyonu yaptırılan birinde geçerlidir. 
  REZERVASYON DETAYLARI
  a-Kod alım işleminizi takiben [email protected] veya 0212 234 32 11 / 12 Numaralı Telefonu Arayarak Kupon Kodlarınız ile Rezervasyon Yaptırabilirsiniz. Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda kişisel mail adresinize Tur Kayıt formunuz gönderilecektir. Tur Kayıt formu tarafınıza ulaştıktan sonra çıktısını alarak, 0212 234 32 04 no’lu faks numarasına imzalanarak gönderilmek zorundadır. Tarafımıza imzalı olarak ulaşmayan sözleşme sahibi turumuza katılım sağlayamaz.

  b- Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt formunun çıktısını tur esnasında yanınızda bulundurmanız zorunludur.
  c-Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Leggo Tur Sorumlu tutulamaz.
  d-Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.
  Rezervasyon iptali, değişiklik ve tur programının uygulanmasından Leggo Tur sözleşmesi geçerlidir.
  Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini (21 Gün) öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır. (Bayram ve resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre 28 gündür.)
  Tur programında yer alan güzergâh üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergâhta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.
  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlarda hareket tarihinden önce 2 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.
  Acente ve acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergâhında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs, minibüs, midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.
  Bu turda, T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. (Yeşil pasaport için vize gerekmemektedir.)
  Dilediğin kadar kupon satın alabilirsin ve hediye edebilirsin.
  Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilemez.
  Acenteden satış fişi veya fatura almayı lütfen unutma.