FIRSAT TÜKENDİ

5* Termal Otel Konaklamalı 10. Alaçatı Ot Festivali Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • REZERVASYON İÇİN 0850 303 1363 arayınız. Rezervasyonsuz tura katılamazsınız.

   

  Alaçatı Ot Festivali Turu

  İzmir – Çeşme – Alaçatı – Kuşadası – Meryem Ana – Efes – Şirince

   

  Tur Tarihi : 5-7 Nisan

   

  5* Termal Otel Konaklamalı 10. Alaçatı Ot Festivali 2 – 3 Kişilik Odada Kişi Başı 319 TL

  Ek hizmet bedeli 80₺ olup, rezervasyon sırasında acentaya ödenmesi zorunludur.

   

  Tek Kişilik Oda : 389₺

  0 – 2 yaş : ücretsiz

  3 – 6 yaş : 169₺

  7 – 12 yaş : 259₺

   

  **ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

   

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • 5* Asayra Termal Otel & Spada  1 gece yarım pansiyon konaklama

  • Lüks araçlar ile ulaşım

  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  • Otobüs içi sınırsız ikramlar

  • Açık büfe 1 sabah kahvaltısı

  • Açık büfe 1 akşam yemeği

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa göre zorunlu seyahat sigortaı

                 

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Ek hizmet bedeli 80₺ olup, rezervasyon sırasında acentaya ödenmesi zorunludur.

  • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

  • Programda belirtilen son gün akşam yemeği

  • Tüm öğlen Yemekleri

  • Tüm yemeklerdeki alınan içecekler

  • Tüm kişisel harcamalar

  • Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar

  • Tüm müze ören yeri ve müze giriş ücretleri

  • Müze Kart

   

  TUR PROGRAMI

  1.GÜN : GECE YOLCULUĞU

   

  21:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

  22:45 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü

  23:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

  23:30 Kartal Köprüsü Altı

  23:45 Çayırova Mc Donald’s

   

  2.GÜN : İZMİR – ÇEŞME – ALAÇATI - KUŞADASI

   

  01:00 Bursa Almira Otel önünden aldığımız misafirlerimizin ardından, araç içi sınırsız ikramlar eşliğinde unutulmaz bir tur için turumuza başlıyoruz. Sabah Çiçekli Köy’de alacağımız ekstra Ege Serpme kahvaltısının ardından Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz. Çeşme’ye vardığımızda gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Çeşme Kalesi’nin muhteşem manzarasını izlerken aynı zamanda rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Çeşme Kalesi ardından Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1528 yılında yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Gezimizin ardından Çeşme Meydan ‘da serbest zaman  veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında sakızlı dondurma yemeyi, sakızlı türk kahvesi içmeyi ve sakız reçeli almanızı tavsiye ederiz. Çeşme’de olan gezimizi ve serbest zamanımızı bitirdikten sonra Alaçatı’ya doğru hareket ediyoruz. Bir rivayete göre Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, fakat bu otları hiç kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek için, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği organizasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenen 9. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı’nın muhteşem doğasının zenginliğini, otların çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’nde, Alaçatı’ya özgü otlar toplanarak birbirinden lezzetli yemekler yapılıyor. Festivalde her yıl farklı pişirilecek olan bir otun ana teması bulunuyor. Festival süresinde yılın ana teması olan otun pişirilerek yapılmış yemekler yarıştırılıyor. Alaçatı’nın dar ve Arnavut kaldırım taşları üzerine kurulu, Rum mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin birleştiği renkli sokaklarda, coşkulu kalabalığın içerisinde yârimizi alıyor ve üreticilerin otlu stantlarını dolaşıp kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Festival sırasında tanınmış gurmelerin yaptığı  yemekleri, festivale katılan yarışmacıların yaptığı yemekleri ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulan yemekleri tatma imkanımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirlediği saatte buluşuyoruz. Buluşmamızın ardından Kuşadası’nda bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Dinlenmemizin ardından akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. İsteyen misafirlerimiz ile Kuşadası Şehir ve Barlar Turuna (Ekstra) gidiyoruz.

   

  Sabah Kahvaltısı : Çiçekli Köy’de dileyenler için ekstra olarak alınacaktır.

  Öğle Yemeği : Alaçatı Ot Festvali  sırasında serbest zaman olarak alınacaktır.

  Akşam Yemeği : Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

  Konaklama : 5* Asayra Termal Hotel & Spa

   

  3.GÜN :  KUŞADASI – SELÇUK – ŞİRİNCE – MERYEM ANA – EFES ANTİK KENTİ - İSTANBUL

   

  Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Meryem Ana’nın evine ziyaret etmek için Selçuk’a doğru yola çıkıyoruz. Bir dönem Hz. Meryem’in yaşadığı düşünülen bölgede kilisede ziyaretimizi gerçekleştirip dualarımızı yapıyoruz. Daha sonra Meryem Ana’nın evinden ayrılıyoruz ve Şirince gezimi için hareket ediyoruz. Zeytinlikler arasında devam eden yolculuğumuz bizi şirin bir Rum Köyü, eski adı ‘’Çirkince’’ olan Şirince’ye varıyoruz. Şirince’de bölgenin en nefis şaraplarının bulunduğu Şarap Evi / Şarap Müzesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra köyde birbirinden güzel fotoğraflar çekebilmek için ve alışveriş yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Birbirinden şirin evleri, sokakları ve insanlarıyla Şirince Köyü gezimizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası İlk çağlara ait tümüyle mermerden yapılmış ilk kenti ve ihtişamı ile dünyaca ünlü Antik şehirlerinden biri olan Efes Antik Kenti gezimize başlıyoruz. Efes Antik kentinde rehberimizin anlatımları eşliğinde gezeceğimiz Efes harabeleri, Agora, Antik Tiyatro, Yamaç Evler, Odeon, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam Celcus Kütüphanesi gezilerimizi tamamladıktan sonra İstanbul’a doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Misafirlerimizi aldığımız  noktalara bırakarak bir sonraki Malitur etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

   

  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

  Öğle Yemeği :  Hitit Restorantta ekstra olarak alınacaktır.  

  Akşam Yemeği : Dönüş yolu üzerinde tesiste ekstra olarak alınacaktır.  

  Konaklama : Bu gece otel konaklaması yoktur.

   


  AÇIKLAMALAR

  Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber mücbir sebeplerden dolayı ve gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları, kalitesi ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez. İptal İade Güvence Paketi almayan misafirler, iptal değişiklik taleplerini 7(yedi) iş günü öncesinden acentaya bilgi vermekle yükümlüdür. Tur başlangıcından itibaren 7(yedi) iş günü öncesinden iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi, iptal edildiği tarih itibariyle 7(yedi) iş günü içerisinde iade edilir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal edilir ve misafirin isteğine göre bir sonraki haftaya ertelenebilir, açığa alınabilir veya iadesi yapılabilir. Böyle bir durumda Malitur misafirlerine 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Yangın, savaş hali, ekonomik kriz, doğal afet, gibi mücbir sebeplerden oluşan iptallerden Malitur sorumlu değildir. 0–6 ve 7-12 yaş çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır ve tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. 

   

  MÜZE KART

  Müze kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunduğu bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müze ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz giriş yapabilirsiniz. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müze kart 30 TL, tam Müze kart 70 TL ücret karşılığında alınabilir. Maximum kredi kartı olan misafirler kimlik ibraz ederek müze kart indiriminden yararlanırlar.

   

  Kullanılacak Araçlar

  Turlarda kullanılacak araçlar turun kişi sayısına göre belirlenmektedir. Rezervasyon esnasında kesinlikle araç sözü verilmez.

  •31 kişi ve üzeri  Mercedes – Benz Travego, Mercedes –Benz Tourismo, Temsa Safir, Neoplan Tourliner, Neoplan, Neoplan Cityliner.

  •31 kişiye kadar Isuzu Novo, Isuzu Turkuaz,  Otokar Sultan

  •18 kişiye kadar Mercedes – Benz Sprinter, Volkswagen Crafter

   

   


 • Tur tarihleri içerisinde geçerlidir.

  Tur kalkış tarihine kadar müsaitlik olduğu sürece rezervasyon yapılabilir.

  İptal koşulları tur programında yer almaktadır.

  Kupon satın alındıktan sonra acenteye rezervasyon yapılması gerekmektedir. 

  Detaylı bilgi ve rezervasyon için 0850 303 1363 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  Yeterli kişi sayısı sağlanmadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir.

 • 0850 303 1363

BENZER FIRSATLARI

HEMEN ARA

0850 223 95 65

TÜKENDİ!
Size özel daha birçok alternatif için
HEMEN 0850 223 95 65'i ARAYIN