FIRSAT TÜKENDİ

Otobüsle 8 Gece 9 Günlük Rüya Gibi Orta Avrupa Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Klasik rota, Orta Avrupa'yı keşfetmek için biçilmiş kaftan. Not defterleriniz yanınızda olsun. Dönüşte anlatılacak çok hikâyeniz olacak.

  Kalkış Tarihleri : HER CUMA / 8 Gece 9 Gün (YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ)

  Sofya - Belgrad - Budapeşte – Viyana – Prag – Slovenya – Romanya   

  Belgrad (1) – Budapeşte (3)-Viyana (1) – Prag (2) –  Bükreş (1)

  8 Gece 9 Gün Orta Avrupa Turu Kişi Başı 3000 TL yerine  2000 TL

   *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

  * Lüx Otobüs ile gidiş dönüş ulaşım ve çevre gezileri

  * Tur programında belirtilen ülkelerde oda kahvaltı konaklama

  * Belirtilen otellerde 8 gece 9 gün konaklama

  * Mesleki Sorumluluk Sigortası  ( 65 yaş üstü için 15 € fark alınmaktadır )

  * Rehberlik ücreti,ara transferler sınır geçiş, konaklama vergileri ve ayakbastı ücretleri               

  TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

  * Yurtdışı çıkış fonu        :  15 TL

  * Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  * Ekstra turlar,Program dışı geziler,şahsi harcamalar,ilk gün yolda  alınan kahvaltı

  * Öğle ve Akşam yemekleri , yemekler esnasında alınacak içecekler

  * Yunanistan Vizesi ve hizmet bedeli      :  Nakit  120 €    !!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!

  Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  TUR PROGRAMI

  1.Gün   İstanbul–Sofya - Belgrad   

  Saat 19:00  Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, Saat 19.45  Mecidiyeköy Trumps Avm Önü,Saat 20.30  Bakırköy Ömür Plaza Önünden  hareket ile Edirne Kapıkule sınır kapısını kullanılarak  Sofya’ya  gece yolculuğu.  

  2.Gün    Konaklama Belgrad   

  Sabah yol güzergahımız üstünde alınan extra kahvaltımızın ardından Sofya’ya varış  ve panaromik Şehir turumuzu yapıp kısa bir molamızın ardından , Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad'a varış. Belgrad'a varışımıza müteakip canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize varış ve konaklama.

  3.Gün  Konaklama Budapeşte  

  Sabah otelde alacağımız  kahvaltı sonrası hareket ileBUDAPEŞTE’ye doğru yolumuza devam ediyoruz.Yaklaşık 5 saatlik yolculuktan sonra  Şehir turunda;  150 yıl Osmanlıhakimiyetinde kalan şehirde Osman’lı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi İle macaristanın Başkenti olan Budapeşte Şehri ; Kahramanlar Meydanı,Andrassy ve Rakoczy Caddeleri,Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır.Serbest zaman ve alış-verişmolasısonrası konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama.

  EXTRA TURLAR :

  * Tuna Tekne Turu ( 1 Adet İçecek ) Kişibaşı  : 25 €

  * Çıgan Gecesi Eğlencesi : Şarapları ve şarap mahsenleri ile ünlü olan Budafolk bölgesindeki restaurantta önce dünyanın en büyük şarap fıçısını görecek ve sonra restauranta geçeceğiz. Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerinde katılacağı showların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesine katılacağız.
  Dahil olan servisler: Ulaşım + Yemek + Limitsiz İçecek  Kişi Başı  : 45 €

  4.Gün  Konaklama Viyana

  Sabah otelde alacağımız  kahvaltı sonrası hareket ileVİYANA’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.ViyanaŞehir turunda ;Opera Üniversite , Parlemento Binası,Tiyatro ,Prater ,Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır.Turumuzun bitiminde serbestzaman ve alışverişmolası sonrası  otelimize hareket ve konaklama. Geceleme Viyanada otelimizde.

  Extra Turlar :

  * Viyana Gece Operasına Klasik Müzik konserlerinden birini izleme imkanı bulabileceklerdir. Kişi Başı 50 €

  ( Sezonuna göre klasik müzik konseri veya vals ve bale gösterisi )

  * Grinzing Kasabası ve Viyana Gece Turu

  Bir bağcılık köyü olan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış olan Grinzing Köyü şimdilerde otantik binaları ve tipik restoranları ile turistlerin uğrak yeri olmuştur. Grinzing’de alınacak yemek sırasında akordeon ve keman eşliğinde eğlence turu.
  Dahil olan servisler: Ulaşım +  Yemek + İçecek  : Kişibaşı  45 €

  5.Gün  Konaklama Prag

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasıyol güzergahımız üzerinde bulunan ve görülmesi gereken yerlerden biri olan Viyana Ormanları – Seegrote Mağara Gölü , Baden Şehri ve Mayerlingi kapsayan turumuzu yapıyoruz.; extra olacak düzenlenecek olan bu turumuzda  ilk olarak Seegrote yüzyılın başında maden olarak açılmış yapay bir mağaradır. Burada özel rehber eşliğinde gezerken Nazilerin ilk jet uçağını üretmek için fabrika olarak kullandığı mağarada çalışan esirlerin günlerini geçirdikleri atölye ve şapeli görecek ve mağaradaki gölde tekne ile gezeceğiz. İkinci durağımız olan Heiligenkreuz (kutsal haç)manastırı ise Avusturya’nın en eski ve önemli dini yapılarından birisidir. XII. yy‘dan kalma bu yapı 1529 ve 1683 yılları arası Osmanlı saldırılarına hedef olmuştur. Gezintimizin devamında filmlere konu olan Mayerling faciasının (1889 yılında Velihat Prens Rudolf’ un kendisini ve 17 yaşındaki metresi Mary Vetsera’yı öldürmesi olayı.)geçtiği Mayerling av köşkündeki Prens Rudolf anısına yapılmış şapelinin yakınından geçeceğiz.Bu gezilerimizi yaptıktan sonra ise sıcak su banyoları ve şarapları ile tanınmış Baden şehrinden gececeğiz.Turumuza katılmayan misafirlerimiz Viyana’da serbest kalabilirler.Daha sonra Viyana’dan hareket ile bir başkaBaşkent’edoğru yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrasıÇEKCUMHURİYETİ BAŞKENTİ olan PRAGŞehrine varıyoruz. PanaromikŞehir turu sonrası ; Bu turumuzda Hradcany Kale Bölgesi,  yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, 13.yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü ,eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır.Şehir turumuz sonrasıserbest zaman ve otelimize hareket konaklama otelimizde.

  EXTRA TURLAR :

  1.Seçenek  :  VLTAVA NEHRİNDE YEMEKLI TEKNE TURU

  Prag'da ki gecenizi oldukça değişik ve etkileyici bir atmosferde değerlendirmek isterseniz bu yemekli, müzikli gemi gezimiz size göre. Prag'ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki gezi boyunca, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi Manzarası'nı seyrederek ve müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyeceksiniz. Sonrasında isteyenler şehir merkezine yada otelimize gidebilirler.
  Dahil olan servisler: Ulaşım + Gemi Gezisi + Açık Büfe Türk Menüsüne Uygun Yemek + Hoşgeldin İçkisi + 1 İçecek  Kişi Başı  : 40 €

  2.Seçenek :  ORTACAG GECESI

  Restoran bölümünde, et çeşitleri, limitsiz şarap-bira ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra geceyarısı otelimize dönüyoruz.                                                               Dahil olan servisler: Ulaşım + Şato Gezisi + Yemek + Limitsiz İçecek + Show + Müzik  :  50 €

  3.Seçenek : Viyana Ormanları Turu : Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişleri  :  45 €

  6.Gün  Konaklama Prag

  Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ile extra turlarımızı yapıyoruz.Konaklama Prag’daki otelimizde.

  1.Seçenek : KARLOVY VARY TURU

  Atatürk’ün severek ziyaret ettiği ve 28 gün kaldığı , 12 adet sıcak su mineral su pınarı bulunan bu güzel şehirde kristal satış yerlerini ziyaret ediyor ve alışveriş imkanı bulabilirsiniz.( 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir.)

  Dahil olan servisler : Ulaşım + Müze Girişleri  : Kişibaşı  30 €

  2.Seçenek :  TEREZIN NAZI KAMPI – DRESDEN TURU

  Prag'tan yaklaşık 50 dakikalık mesafede bulunan Terezin, Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında küçük kale olarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı'nda Almanların Çekoslavakya'ya girişi ile birlikte bu kale toplama kampına dönüştürülmüş ve Getto'da yaşayan Museviler ve Çingeneler burada çalışma kampı adı altında tutulmuştur.

  DRESDEN : Prag’tan Elbe nehri boyunca yaklaşık 188 km.lik (yaklaşık 2,5 saat) keyifli ve müthiş manzaralı bir yolculuk. Dresden, ufak ve şirin eski Doğu Almanya'da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. “ Elbe’nin Floransa'sı ünvanını hakeden bir şehir. Eski şehirdeki; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( Kadınlar Kilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramik gezilecek yerler arasındadır.    

  Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişleri  : Kişibaşı : 40 €

  7.Gün    Konaklama Budapeşte

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası eşyalarımızı alarak Bratislava’ya doğru hareket ediyoruz.. Bratislava PanaromikŞehirturumuzda ; Tuna Nehri kıyısında yer alanşehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipli ği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace ,Parlamento ,Slovak Devlet Tiyatro Binası ,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır.Turumuzu tamamladıktan sonra Konaklama yapacağımız Budapeşteye  doğru hareket ediyoruz ve konaklama otelimizde.

  8.Gün Konaklama  Budapeşte

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile  İlk olarak extra turumuzu yapıyoruz.Extra turumuza katılmayan misafirlerimiz Budapeşte’de vakit geçirebilirler. Konaklama Budapeşte Otelimizde.

  EXTRA TURLAR :

  ESZTERGOM VISEGRAD SZENTENDRE TURU

  Esztergom: Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi'nin merkezi olan Estergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Estergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Aynı tepede bulunan ünlü Estergom Kalesi şu anda Estergom’un tarihini anlatan buluntular, freskler, haritalar, araç-gereçler ve silahların sergilendiği bir müzedir. Burada 16. ve 17.yy’lardaki Osmanlı hakimiyetinden kalma izleri de görmek mümkündür. Kale ve Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir.

  Visegrad: Esztergom'dan sonra Renaissance restaurantta alınacak öğle yemeğinin ardından Tuna nehrinin en güzel manzaralarından biri VISEGRAD tepesinden seyredilecektir.

  Szentendre: Sanatçılar kasabası olarakta bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeşte'lilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan'ın en çok turist çeken yerlerinden olan SZENTENDRE bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler, porselen - cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkan vardır.

  Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişleri – Öğle Yemeği Dahil Kişibaşı  : 50 €

  9.Gün  konaklama  Bükreş

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile  Bükreş’e hareket. Yolda verilen molaların ardından akşam geç saatlerde Bükreşe varışı takiben panoramik Bükreş şehir turu yapıyoruz.Şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Çavuşesku SarayıParlamento Binası, Zafer Anıtı, Zafer Meydanı,Nicolae Balcescu caddesi,Eski Romanya Bankası,Bükreş Üniversitesi gezilerinin ardından otelimize hareket ediyoruz ve konaklama.

  10.Gün  Bükreş – Varna - İstanbul

  Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımızı alarak artık dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Bulgaristan üzerinden Varna’ya hareket ediyoruz.Varna  panaromik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi,Bazilika ve  Katedralgöreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzu yapıp kısa bir serbest zamandan sonra Nessebar - Burgas karayolu takipedilerek Dereköy sınır kapsınına yolculuk. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası  Kırklareli - Çorlu karayolu takip edilerek akşam geç saatlerde İstanbul’avarış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

    • Rezervasyon Detayları

  a-Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize Tur Kayıt formunuz  gönderilecektir.Tur Kayıt formu tarafınıza ulaştıktan sonra linkte gönderilen okudum , onaylıyorum butonu ile rezervasyonunuzu onaylamanız gerekmektedir

  b- Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt formunun  çıktısını tur esnasında yanınızda bulundurmanız zorunludur.

  c-Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  Rezervasyon iptali , değişiklik ve tur programının uygulanması

  TÜKETİCİNİN , DÜZENLEYİCİ veya ARACIYA yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı fesih hakkı bulunmaktadır. Bu feshin paket turun başlamasından en az 30 gün önce bildirilmesi halinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel TÜKETİCİYE aynen iade edilir. Ancak bu feshin paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala bildirilmesi halinde paket turun başlamasından 15-8 gün önce paket turu herhangi bir sebep ile iptal – değişiklik talep edilmesi halinde paket tur  bedelinin % 30’unu , 7 günden sonra ise paket tur bedelinin tamamını ACENTAYA ödemekle yükümlüdürler.

  Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket  tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2  gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

  Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.