Her Cuma Hareketle 8 Gece 9 Günlük Dolu Dolu Karadeniz Ve Batum Turu!

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
06-13-20-27 Temmuz ve 03 ve 10 Ağustos Hareket Karadeniz Ve Batum Turu*
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
1250,00 TL
 
Fırsat
22 ve 29 Haziran Hareket Karadeniz Ve Batum Turu *
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
1200,00 TL
 
Fırsat
17 Ağustos Kurban Bayramı Karadeniz Ve Batum Turu
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
1270,00 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  HAREKET TARİHİ: 15 Haziran Başlangıç ile Her Cuma Hareket  

  22 ve 29 Haziran Hareket  1500 TL yerine 1200 TL 

  15 Haziran Ramazan Bayramı 1600 TL yerine 1270 TL    

  06-13-20-27 Temmuz ve 03 ve 10 Ağustos Hareket 1600 TL yerine 1250 TL 

  17 Ağustos Kurban Ramazan Bayramı 1600 TL yerine 1270 TL 

  * Turu satın alan Misafirlerimiz Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Otopark ,Bahşiş,Yurtdışı Çıkış İşlemleri İçin 100 TL  ödemekle  yükümlüdür. bu ücret tura katılmadan 1 hafta önce şirket banka hesabına gönderilmesi zorunludur

   *ÖNEMLİ Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  ÖNEMLİ NOT : NÜFUS CÜZDANLARININ SOĞUK DAMGASININ GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE BELLİ OLMASI VE NÜFUS CÜZDANININ KESİNLİKLE YIPRANMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. MADURİYET YAŞANMAMASI İÇİN YENİ ÇİPLİ KİMLİKLERLE GELİNMESİ RİCADIR.

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  - 7 Gece Yarım Pansiyon Konaklama - Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı - Otellerde 7 Akşam Yemeği

  - Tüm Çevre gezileri - Profesyonel rehberlik hizmetleri

  - Otobüs içi ikramları - 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

  - Mercedes, Travego, Tourismo otobüsler İle ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  - İlk gün Sabah Kahvaltısı - Öğlen Yemekleri - Tüm Yemeklerde alınan içecekler - Yurt Dışı çıkış harcı (16 TL)

  - Eksta belirtilen tüm organizasyonlar - Tüm özel harcamalar – Gürcü Gecesi  ( 40 Lari )

  - Ordu Boztepe Teleferik Ücreti ( İsteğe Bağlı ) - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri :  100 TL ( Zorunludur )

  TUR PROGRAMI

  1.GÜN :

  23.59 Bakırköy Ömür Plaza - 00.30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü - 01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü , 01.15 Kartal Köprüsü Altı  - 01.30 Çayırova Mc Donalds Önü - 02.15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı

  03.00 Sakarya Berceste Tesisleri - 06.30 Ankara Armada karşısı Söğütözü Ulusoy Tesisleri Önü , 08.00 Çankırı’dan Turumuza katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından Kastamonu’ya hareket ediyoruz.

  2. GÜN :  MUMYA MÜZESİ – AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ – BEYAZİD KÜLLİYESİ -  SAAT KULESİ - ŞEHZADELER GEZİ YOLU – HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN – KRAL KAYA MEZARLARI –  ATATÜRK EVİ – TOKAT MÜZESİ

  Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından ilk olarak Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya ile turumuza başlıyoruz. Amasya’daki gezimize Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Gezi Yolu, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik olarak görüyoruz. Amasya’daki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını panaromik olarak gördükten sonra Amasya’dan ayrılıyoruz. Sonrasında Tokat’a doğru yola çıkıyoruz. Atatürk Evi , Tokat Müzesi ve Taşhan’ı gördükten sonra Tokat’taki gezimizi tamamlayıp akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Yol güzergahı üzerinde serbest olarak alınacaktır. (EXTRA)

  Öğle Yemeği : Amasya Lalehan Restaurant (EXTRA)

  Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

  Konaklama : Grand Alin Otel Turhal , Grand Alin Otel Tokat

  Güzergah : İstanbul-Ankara (450 KM ) , Ankara – Amasya (330 KM), Amasya – Tokat ( 137 KM )

  3.GÜN : ŞEBİNKARAHİSAR – ATATÜRK EVİ – ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ – TAMZARA – KÜMBET YAYLASI – JEEP SAFARİ - KUZUALAN ŞELALESİ – MAVİ GÖL – DOĞANKENT BARAJI – KÜRTÜN BARAJI - KARACA MAĞARASI ( EKSTRA )

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Canik Dağlarının en yüksek tepelerinden birinde bulunan bol kıvrımlı akarsuları ile ünlü 1500 metre rakımlı Perşembe yaylasına çıkıyoruz ve hiçbir yapılaşmanın bulunmadığı pürüzsüz güzellikte yemyeşil tepeler, tepe eteğinde daracık alanda kilometrelerce uzanan menderesleri görüyoruz. Buradaki molamızın ardından geçerek ‘’Doğu Karahisar’’ olarak bilinen Şebinkarahisar'ın tarihi Tamzara mahallesine ulaşıyoruz. Osmanlı Döneminde Ermeni, Rum ve Türklerin birlikte yaşadığı bir köy olan Tamzara'da tarihi mahalleri ve yörenin ünlü dokuma ürünlerini gördükten sonra Atatürk'ün 1924 yılındaki ziyareti sırasında konakladığı geleneksel Şebinkarahisar evlerinden olan Atatürk Evi Müzesi'ni geziyoruz. Şahin yuvasını andıran görünümüyle Şebinkarahisar Kalesini panaromik olarak gördükten sonra Karadeniz'i Anadolu’ya bağlayan 2200 metre rakıma sahip Eğribel Geçidinden geçerek 1700 Metre rakıma sahip bölgenin eşsiz yaylalarından birisi olan Karadeniz’in Alpleri varsayılan, güzelliğini sisleri içerisinde saklayan Kümbet Yaylasına çıkıyoruz. Burada yöresel lezzetlerden biri olan çam sakızlı sütlacı tadıyoruz (Ekstra). Kümbet Yaylası gezimizi tamamladıktan sonra Kuzualan Tabiat Parkı ziyaretimizi yapıyoruz. Ardından doğal sodadan oluşan , yeşil ve mavi tonlarıyla görenleri kendine hayran bırakan Mavi Göl’ü ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Doğankent Barajı ve Kürtün Barajı’nı da ziyaret ettikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

  Öğlen Yemeği : 100. Yıl Milli Park Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

  Konaklama : Zigana Gümüşkayak Yaylakent Otel , Limini Gölü Tabiat Parkı , İpekyolu Park Hotel vb.

  Güzergah : Tokat – Şebinkarahisar ( 204 KM ) , Şebinkarahisar – Kümbet Yaylası ( 50 KM ) , Kümbet Yaylası –

  a-) Ekstra Tur ( Jeep Safari ) : Bu programda 2 ayrı güzergah bulunmaktadır. İlk güzergahımız ; Kümbet Merkezden hareket ile orman yolundan 1 saat sürecek bir doğa gezisi yapıyoruz. Bir diğer güzergahımız ; eski oba evlerinin bulunduğu Aymaç Gezisini yapıyoruz. ( 40 TL )

  b-) Ekstra Tur Karaca Mağarası : Gümüşhane sınırları içerisinde bulunan Türkiye’deki Damlataş Mağaralarının en iyi örneği olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. ( 40 TL ) ( Giriş Ücretleri Dahil )

  4.GÜN : LİMNİ GÖLÜ – HAMSİKÖY – HAMSİKÖY SÜTLACI – SÜMELA MANASTIRI – AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – MUCİTİN YERİ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk olarak Limni Gölü Tabiat Parkını görüyoruz.Sonrasında yolumuz üzerindeki Hamsiköy sütlacını (ekstra) tattıktan panaromik olarak Hamsiköy’ü görüp fotoğraf molası verdikten sonra Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı fotoğraf molamızın ardından (Sümela Manastırı 22.09.2015 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tadilata alındığından dolayı ziyarete kapalıdır. Turumuz esnasında panaromik olarak görülecektir. ) Sümela Manastırı gezimizi tamamladıktan sonra Fırtına Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Fırtına vadisine varıp öğlen yemeğimizi aldıktan sonra sizler için 2 tur alternatifimiz yer almaktadır. (Turlarımıza katılmayacak olan misafirlerimiz için Çamlıhemşin'de serbest zaman verilecektir.) Bu programlarımızın ardından yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, Timisvat Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Horon Düzü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz.

  1.Alternatif: Zilkale ve Palovit Şelalesi Gezisi; Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 35 TL (Ekstra) Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen ŞAMATA TUR farkıyla Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir.

  2.Alternatif: Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting kişi başı 75 TL’dir. (Ekstra)

  3.Alternatif: Karadeniz’in yükselen trendi ZİPLİNE; Fırtına vadisi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 50 metre uzunluğunda ağaçtan ağaca bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor.(GİDİŞ BEDAVA DÖNÜŞ 15 TL :) )

  Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

  Öğle Yemeği : Pınar Alabalık Tesisler ( Ekstra ) Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

  Konaklama : Elif Otel , Saklı Bahçe Otel ,Özay Otel , Pınar Apart Otel ,Sis Otel

  Güzergah : Zigana – Sümela Manastırı ( 67 KM ) , Sümela Manastırı – Ayder Yaylası ( 188 KM ) , Ayder Yaylası

  5.GÜN : BORÇKA – KARAGÖL –SARP SINIR KAPISI - BATUM - GONİO KÖPRÜSÜ – AVRUPA MEYDANI – MEDEA HEYKELİ –  ASTRONOMİK SAAT – ORTA CAMİİ – ALİ VE NİNO HEYKELİ – SAAT KULESİ – VAFTİZ HEYKELİ

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hopa’ya doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizi Gürcistan'a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio kalesini panoramik görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş için serbest zaman veriyoruz Serbest zamanın ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

  Alternatif Borçka Karagöl Turu (35 TL);

  Artvin Hopa ilçesini geçerek Çoruh nehrini takip ederek, toplam iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Borçka ilçe merkezine varıyoruz. Buradan küçük araçlar ile Borçka ilçe merkezine 27 km mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yy başlarında bugünkü Klakur (Aralık) Yaylasının yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonuncunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl'e ulaşıyoruz. Karagöl’e etrafındaki ormanlarla yürüyüş ve Fotoğraf molası sonrası Borçka'ya otobüsümüze geri dönüyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

  Öğlen Yemeği : Batum Pierre Batumi Restaurant ( Ekstra )

  Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

  Konaklama : Saklı Bahçe, Elif Otel, Özay Otel V.b..

  6.GÜN : RİZE – RİZE BEZİ ATÖLYESİ – UZUNGÖL – SÜRMENE BIÇAK – MEMİŞAĞA KONAĞI – LEZZET DİYARI – ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA MÜZESİ - GİRESUN

  Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz TEKPA RİZE BEZİ atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of –Çaykara –Taşkıran güzergâhından Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huzur ile burada yaklaşık olarak 1 saatlik bir molamız olacak. Uzungöl gezisinin ardından Sürmene ilçesinde bulunan 1800’lü yıllarda yapılmış olan kale ev görünümüyle ve tarihi dokusu bozulmamış Memişağa Konağını ziyaret ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz burada yöreye özgü bal alışverişi yapabilirler. Yol güzergahımız üzerinde Sürmene Bıçak Sarayını MEHMET KUMBASAR tarafından yapılan el yapımı bıçakları gördükten sonra meşhur Trabzon ekmeğini almak için VAKFIKEBİR’de kısa bir alışveriş molası veriyoruz, Karadeniz'in Müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek Tereyağ ve Peynir’in bin bir çeşidinin alışverişi yapabileceğimiz LEZZET DİYARI’nda alışverişimizi yapıyoruz. Ardından Trabzon’daki gezimize ilk olarak Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi ile başlıyoruz. Sonrasında Atatürk’ün Trabzon’a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince ATATÜRK’e hediye edilen ve Trabzon’a 3. Ve son kez geldiğinde konakladığı Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

  Öğlen Yemeği : Kardelen Kuru Fasulye (EKSTRA) Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

  Konaklama : Giresun Amazon Otel , Giresun Hotel

  7.GÜN : GİRESUN ADASI ( EKSTRA ) – TİREBOLU42 ÇAY FABRİKASI – ORDU – BOZTEPE - SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - ONUR ANITI - GAZİ MÜZESİ - İLK ADIM ANITI

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Giresun Adası Tekne Turuna (EKSTRA) katılan misafirlerimizin dönüşüyle birlikte ilk olarak TİREBOLU 42 ÇAY FABRİKASI & RESTAURANT’ a doğru hareket ediyoruz. Burada çayın kalite ve tat olarak en üst noktası olan 42 çay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari içinde 42 çay fabrikasın da çay ile ilgili tüm bilgiyi de görerek alabilirsiniz. Çardaklarda 42 no’lu çayın lezzetine varabilirsiniz. Sonrasında bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hâkim ziyaret edenleri büyüleyen 485 Metre yükseklikteki Ordu Boztepe’ye çıkıp fotoğraf ve kahve molası veriyoruz. Ardından Amazonlar Kenti Samsun'daki gezimize başlıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a geldiğin de kaldığı otel Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş Gazi Müze'si ziyaret edip Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Samsun'daki gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

  Öğle Yemeği : Terme Ulusoy Tesislerinde Samsun Pidesi ( Ekstra )

  Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

  Konaklama : Grand Alin Otel , Yafeya Otel

  Güzergah : Giresun – Ordu – Samsun (200 KM)

  8. GÜN  : HAMSİLOS KOYU – SİNOP – SİNOP CEZAEVİ – SİNOP KALESİ – AKLİMAN – KASTAMONU – ŞERİFE BACI ANITI – SAAT KULESİ – HÜKÜMET KONAĞI – KASTAMONU KALESİ – NASRULLAH CAMİİ

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ülkemizin Cennet köşelerinden biri olan ve buzul aşınması sonucu oluşmuş ve Dünya'nın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyuna gidiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Sinop'a doğru hareket ediyoruz. Sinop Türkiye'nin en kuzey noktasında olup hiçbir trafik lambasına sahip olmayan tarihi bir liman kenttir. Sinop gezimize Sinop Cezaevi ile başlıyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili bu kale yıllarca cezaevi olarak kullanılıp şuan da müze olarak kullanılıyor. Dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olan bu tarihi cezaevi sonrasında UNESCO'nun Dünya Miraslar Listesine giren Sinop Kalesi'ne çıkıp şehri izliyoruz. Bu güzel seyrin ardından, Sinop`un simgesi haline gelmiş yarım asırlık ağaçla Sanatın buluştuğu adres olan AYHAN KOTRA’yı ziyaret ediyoruz. Ayhan Usta’ın Atölyesinde Gemi yapımı hakkında kısa bir anlatımın dinledikten sonra alışverişimizi tamamlayıp meşhur Sinop mantısı ile öğle yemeğimizi aldıktan sonra evliyalar şehir olarak da bilinen Kastamonu'ya varıyoruz. Kastamonu denizden 744 km yükseklikte Karaçomak Deresi vadisinde kurulu bir şehirdir. Antik çağ ve Türk - İslam dönemine ait birçok tarihi eser mevcuttur. Kastamonu şehir turumuza Kurtuluş savaşında İnebolu'dan Kastamonu'ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil eden Şerife Bacı anıtı ile başlıyoruz. Ardından Türkiye'nin ilk Kent tarihi Müzesi 131 yıllık tarihi ile İstanbul’dan dönemin padişahı II. Abdülhamit tarafından sürgün olarak Kastamonu’ya gönderilen Saat kulesi gezisi ardından Kastamonu'nun en büyük ve en eski camisi olan Nasrullah Camii gezimizi yapıyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama için at çiftlikleri ile ünlü Daday’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

  Öğle Yemeği : Sinop Örnek Mantı (EKSTRA) Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

  Konaklama : Umur Otel,Ergün Otel vb oteller

  Güzergah : Samsun – Sinop Kastamonu (340 KM)

  9. GÜN  SAFRANBOLU – YÖRÜK KÖYÜ – SİPAHİOĞLU KONAĞI – ÇAMAŞIRHANE – HIDIRLIK TEPESİ – CİNCİ HAN – SAAT KULESİ – HÜKÜMET KONAĞI – AMASRA – BAKACAK TEPESİ – AMASRA MÜZESİ - İSTANBUL

  Turumuzun son gününde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu'ya vardıktan sonra ilk gezi noktamız olan

  Yörük Köyü'ne ulaşıyoruz. Daha sonrasında eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü ve köyün ortak yaşamını yansıtan orada yaşayan meşhur Filiz Abla anlatımıyla eğlenceli Çamaşırhane gezisinın ardından Yörük Köyü gezimizi tamamlıyoruz . Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı'nın ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni Hıdırlık Tepesi'nden fotoğraflıyoruz. Ardından bölgenin enfes lezzetlerinin tadına bakmak ve lokumun yapım aşalarının anlatılacağı İmren Lokumlarını ziyaret ediyoruz. Ardından Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola” (Dünya’nın Gözü)diye adlandırılan Amasra’ya varıyoruz. Amasra’da Çeşmi-i cihan Restaurant’da meşhur balık eşliğinde öğlen yemeğimizi aldıktan sonra (EKSTRA) Amasra’da İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, ve Çekiciler Çarşısı'nı görüp Ardından kentten ayrılıyor ve turumuza katılan misafirlerimizle bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

  Öğle Yemeği : Amasra Çeşm-i Cihan Restaurant (EKSTRA)

  Akşam Yemeği : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA)

  Konaklama : Dönüş günüdür, konaklama yapılmayacaktır.

  Güzergah : Kastamonu – Safranbolu - Amasra – İstanbul (680 KM)

  BATUM GİRİŞİ HAKKINDA

  Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanları veya pasaportları ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (Ehliyet, Evlilik Cüzdanı vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir, Muvafakatnamenin hem anne hem babadan onaylı olması gerekmektedir.

  ÖNEMLİ NOT : NÜFUS CÜZDANLARININ SOĞUK DAMGASININ GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE BELLİ OLMASI VE NÜFUS CÜZDANININ KESİNLİKLE YIPRANMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. MADURİYET YAŞANMAMASI İÇİN YENİ ÇİPLİ KİMLİKLERLE GELİNMESİ RİCADIR.

  Detaylar ve Ek Hizmet Bedeli:

  * Turu satın alan Misafirlerimiz Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Otopark ,Bahşiş,Yurtdışı Çıkış İşlemleri İçin 100 TL  ödemekle  yükümlüdür. Bu ücret rehber tarafından otobüs kalkışında toplanacak olup zorunludur.

   * 0 – 2 yaş çocuklar iki büyük yanında konaklayıp otobüste koltuk almadıkları takdirde ücretsizdir.

   * 0-2 yaş çocuk için Otobüs de koltuk talep edildiği takdirde ise çocuk başı 250 Tl ödenir. 

   * Tura tek kişi katılacak misafirlerimiz fırsat kodlarına ilave olarak acentemize 450 TL fark ödemelidir.

   * 3 – 6 yaş çocuk ücreti  600 tl acenteye ödenmesi gerekmektedir.

    * 7-12 yaş grubu çocuklar  250 Tl indirimli + zorunlu ücret  olarak acentemize ödeme yapmaları gerekmektedir.   

  * 02  yaş üzeri tüm misafirler ek hizmet bedeli ödemek zorundadırlar.

  * Ek hizmet bedeli tur programı ile bir bütün olup ayrılamaz.

  * Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.  

  * Kupon alım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde rezervasyon yapılması gerekmektedir

  * REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİKLERİNİN; 14 GÜN ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE FIRSAT KODLARI KULLANILMIŞ SAYILACAKTIR.

   * Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente 5 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tarihe kaydırabilir.

   * Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

    • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  Fırsat kodunu alan misafirlerimizin kodlarını satın aldıkları tarih den 15 gün içinde  rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Rezervasyon  tarih değişiklikleri 10 gün önce yaptırılmalıdır aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

  Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde,acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.

  Acente ve rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  Resmi ve Özel Tatillerde Geçerli Değildir.

  Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİKLERİNİN; 14 GÜN ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE FIRSAT KODLARI KULLANILMIŞ SAYILACAKTIR.

   

 • 0212 225 69 36 / 66