FIRSAT TÜKENDİ

Bostancı Lightboxstudio da Soner Gürsoyla Fotoğrafçılık Kursu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • ‘Bu adam 25 yılını fotoğrafa vermiş, sabahın köründe, gecenin bir vakti tek kare yakalayabilmek için saatlerini,günlerini harcamış,uyku yerine kahve bağımlısı olmuş J

  Bu adam sizi anlıyor, görmek istediğinizi size veriyor, fikir üretiyor, hayal kuruyor, çok çalışıyor, mekanlara hayat,portrelere ruh yansıtıyor,ışığıyla ürünlere anlam yüklüyor.’

  Soner Gürsoy’dan fotoğrafçılık dersi almak bir ayrıcalıktır!

  Temel Fotoğrafçılık Kursu 300 TL yerine 149 TL!

  İleri Fotoğrafçılık Kursu 400 TL yerine 199 TL!

  Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 500 TL yerine 249 TL!  

  Moda Fotoğrafçılığı Kursu 600 TL yerine 299 TL!

  Fotoğrafçılar için Photoshop Kursu 700 TL yerine 349 TL!


  SONER GÜRSOY İLE 1 AYLIK FOTOĞRAFCILIK EĞİTİMLERİ:

  Eğitimler 4 Haftadan Oluşmaktadır ve Aşağıdakileri Kapsar…

  TEMEL FOTOĞRAFCILIK KURSU

  İLERİ FOTOĞRAFCILIK KURSU

  ÜRÜN FOTOĞRAFCILIK KURSU

  MODA FOTOĞRAFCILIĞI KURSU

  PHOTOSHOP DERSİ

  SONER GÜRSOY'DAN BU 4 HAFTALIK WORKSHOPLARDA NELER VAR?

  Temel Fotoğrafçılık Kursu, fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 16 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak. Sıfırdan başlayacağız, bu nedenle lütfen gelmeden önce korkunç makine kılavuzlarını karıştırıp allak bullak olmayın, makineniz üzerindeki her şeyi birlikte öğreneceğiz Fotoğraf makinesini henüz almayanlar, ilk dersimizde fotoğraf makinelerini tanıyarak makine seçimini daha sağlıklı yapabilirler. Uygulamalı çekim gezimizin olduğu haftaya dek, fotoğraf makinesi ile katılım şart değildir.

  Ders Programı

  1. HAFTA (4 saat):

  Fotoğrafçılığa giriş, kısa tarihi,

  Fotoğrafın oluşum süreci, fotoğrafı oluşturan öğeler

  Fotoğraf makineleri türleri, fotoğraf makinesinin çalışma prensipleri,

  Objektifler, objektif türleri,

  AF ve Manuel Netleme Sistemleri

  Sensörler (Crop çarpan / Full frame)

  Diyafram – Enstantane – ISO ilişkisi, enstantane ve diyafram seçimi örnekleri, net alan derinliği hesapları

  Fotoğrafçının diğer yardımcı araçları, makine satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, yardımcı ekipmanları ekipmanları tanımak

  2. HAFTA (4 saat):

  Fotoğrafta ışık bilgisi,

  Işık kaynakları,

  Işık ölçüm modları, yöntemleri

  AE bracketing

  Makine dahili flaşları, dolgu flaşı kullanımı

  Isı değerleri, ışığın kullanımı ve kompozisyona etkisi,

  Beyaz dengesi (White Balance)

  Fotoğrafta kompozisyon ve kadraj, fotoğrafta ritim, ilgi merkezi, altın kesim, kontrast vb konularla örnek fotoğraflar üzerinden fotoğrafta fotoğrafçının seçimleri

  3. HAFTA (4 saat):

  Uygulamalı Fotoğraf Çekim Gezisi Günü

  Bu hafta tamamen Atölye dışında geçen bir çekim gezisi yapacağız. İlk iki hafta öğrendiğimiz konular üzerinden gezimiz boyunca pratikler yapıp teorik olarak öğrendiklerimizi dış çekim ortamında pratik olarak uygulayacağız. Bir fotoğraf eğitiminin olmazsa olmaz süreci uygulamalı çekim gezisidir. Gezimiz ortalama 4 saat sürüyor ama amacımız elinizdeki makineye tamamen hakim olmanızı sağlamak.

  4. HAFTA (4 saat):

  Gezide çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi, daha iyi sonuç için neler yapabilirdik?

  Dijital düzenleme programları – Photoshop – Lightroom – Picmonkey vb. Dijital düzenleme parametreleri ( Kontrast, Keskinlik, Parlaklık, Renk Tonu, Renk Doygunluğu )

  Renk Uzayı (sRGB – AdobeRGB)

  Fotoğraf dosya formatları

  İleri Fotoğrafçılık Kursu ile ilgili detaylar

  Lightbox Studio, Altıntepe Mahallesi, Cihadiye Cd. No:12, 34840 Maltepe/İstanbul, Türkiye

  Temel fotoğraf bilgisi olan herkesin katılabileceği 4 haftalık İleri Fotoğrafçılık Kursu programımızda ileri teknik konulara dair pratik ve teorik uygulamalar yapacağız. Artık diyafram – enstantane – iso üçlüsünü çözdüm diyorsanız ve yeni tekniklerle daha yaratıcı fotoğrafların peşindeyseniz bu eğitimden gayet keyif alacaksınız. Eğitim hem pratik uygulama hem de Atölyemizde teorik ve bilgisayar uygulama içermektedir. Çektiğimiz fotoğrafları birlikte düzenleyip sonuçları hep birlikte göreceğiz. Fotoğrafçılık dersleri, her hafta aynı gün ve aynı saatte başlayacaktır. Ders saatleri planınıza uymuyorsa farklı program isteklerinizle Özel Fotoğraf Dersi almak için bizimle iletişime geçiniz.

  1. Hafta (4 saat):

  Doğa Fotoğrafçılığı

  Doğa Fotoğrafçılığında Filtre Kullanımı

  DOF Hesaplama

  Makro Fotoğraf

  Makro Çekim Teknikleri – Objektifler

  RAW çekim nedir, neden önemlidir. RAW/JPG arasındaki farklar.

  2. Hafta (sınıf dışında fotoğraf uygulama gezisi)

  Bu hafta dışarıda uygulamalı farklı konularda çekim gezisi yapıyoruz.

  Pan Fotoğraf Çekim Teknikleri

  Panaromik Fotoğraf Çekim Teknikleri

  Zoom-in Zoom-out Fotoğraf Çekim Yöntemleri

  HDR fotoğraf çekim teknileri. HDR çekmek için nelere dikkat etmeli.

  Time Lapse Video Çekim Teknikleri

  3. Hafta (sınıf dışında uygulamalı çekim gezisi)

  Uzun Pozlama Teknikleri

  Focus Stacking Tekniği

  Dahili Flaş Kullanımı

  Silüet Fotoğraf çekme teknikleri

  Güneşe karşı çekim çalışmaları / “Güneş Yıldızı” nedir, nasıl oluşturulur

  4. Hafta (4 saat)

  2 ve 3. hafta Konularının Bilgisayar Uygulamaları

  (HDR, Time-Lapse, Panaromik, Focus Stacking)

  Fotoğrafta Yardımcı Telefon Uygulamaları ve Hesaplamaları

  Çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi

  Ürün Fotoğrafçılığı Kursu ile ilgili detaylar

  Birçok e-ticaret sitesi fotoğrafçısına ve e-ticaret firma sahibine özel ürün çekimi fotoğrafçılığı kursu verdi. Bu kursta amacımız, Türkiye’de ilk defa, başından sonuna ürün fotoğrafçılığının tüm detaylarını saat, mücevher, cam, yemek örneklerini birlikte çekerek öğrenmek.

  1. Ders (4 Saat Teorik, ön hazırlık dersi)

  Ürün fotoğrafları için fotoğraf makinesi tercihleri

  Ürün fotoğrafçılığı için gerekli objektifler ve özellikleri.

  Ürün fotoğrafçılığı için ışık; sürekli ışık, led, tepeflaşı ve paraflaşlar, her birinin avantajları, dezavantajları.

  Fotoğrafçılıkta ışık hep önemli ama ürün fotoğrafçılığında daha fazla önemli… Işığın dengesi nasıl ayarlanmalı?

  Reflektörler ve difüsörler

  Arkaplan, çekim açıları nasıl olmalı

  Koyu gölgeleri ve parlamaları önleyerek harika ürün çekimleri yapmanın püf noktaları

  Çekime yardımcı ekipmanlar

  Çekime yardımcı kimyasallar

  Çekim sonrası için gerekli yazılımlar

  2. ders (4 Saat Ürün Çekimi Pratiği)

  Çekimlere başlıyoruz. İlk çekimimizde parlayan, yansıyan birkaç çekilmesi zor ürünü, eticaret siteleri için nasıl temiz ışıkla, doğru açıyla ve iyi bir keskinlik-renkle çekebiliriz, çekimler yaparak çalışacağız. Bunu yaparken ilk derste konuştuğumuz yardımcı malzemeleri, temel ışık kurgularını kullanarak yavaş yavaş ısınacağız.

  3. ders (4 Saat Ürün Çekimi Pratiği)

  Mat fakat dokusu olan bir görece biraz daha büyük bir ürünü çekeceğiz bu hafta. Amacımız o ürünün dokusunu, rengini öne çıkarmanın ışıkla, gölgeyle yollarını bulmak, bunu doğru açıdan çekerek işi bitirmek. Bu hafta bir yandan da reklam fotoğrafçısı çekilecek ürüne nasıl yaklaşmalı bunu ürün üzerinde tartışacağız.

  4. ders (4 Saat)

  Ürün Fotoğrafçılığının en zor alanlarından biri olan kuyum – mücevher fotoğraflarını çekmenin püf noktalarını konuşup, altın – parlak taş – gümüş çeşitli zor mücevherleri kursiyerlerimizle birlikte temiz – yüksek kalitede çekmeye çalışacağız. Ürün Çekimi Fotoğrafçılığı Kursu derslerimiz haftada bir gün, aynı gün ve aynı saatte yapılmaktadır.

  Moda fotoğrafçılığı kursu ile ilgili detaylar

  Teknik, ışık, stüdyo, set, konsept, manken, saç, makyaj, mekan seçimi ve moda çekimi ile moda fotoğrafçılığının tüm süreçlerini bu programda. İstanbul Lightbox Studio’nun tam donanımlı fotoğraf stüdyosunda gerçekleştirilen bu programda, stüdyo ve moda fotoğrafçılığının teorik eğitimlerin yanı sıra atölye çalışmaları, stüdyo ve dış mekan moda çekimleri ile uygulamalı olarak öğretilmesi amaçlanmaktadır. Program içerisinde gerçekleştirilen projeler, konsept oluşturma ve styling uygulamaları ile katılımcılar kendi çalışmalarını üretebilecek bilgi ve beceriye sahip olacaklar ve profesyonel çekimler gerçekleştirebileceklerdir. Program, temel fotoğrafçılık bilgisine sahip olup moda fotoğrafçılığı sektörüne giriş yapmak isteyen veya sektörde deneyimi olan ancak stüdyo fotoğrafçılığını öğrenerek moda fotoğrafçılığında uzmanlaşmak isteyen kişilere yöneliktir.

  PHOTOSHOP DERSİ ile ilgili detaylar

  Geçmiş sürümlerine nazaran Photoshop günümüzde artık çok daha karışık bir yapıya sahip. Her yeni sürümü ile birlikte Adobe Photoshop fotoğrafçılar için sunduğu araç ve olanakları geliştirmektedir. Kursumuzun amacı fotoğraf sanatçıları için Photoshop programını daha efektif kullanmalarını sağlamaktır. Photoshop programına her gelen yeni sürüm ve versiyon ile yeni özellikler eklenmekte olup sadece çok nadiren var olan özelliklerde çıkartma işlemi yapılmaktadır. Durum böyle olunca program her geçen gün daha büyük ve karmaşık hale gelebilmektedir. Fotoğrafçılar için photoshop kursunda en temel konulardan, en ileri seviye konulara olan geniş yelpazede bir içerik sunulmaktadır.

  Photoshop Eğitimi

  Pek çok fotoğrafçı ve fotoğraf stüdyosu ile birlikte çalıştığımız için fotoğrafçıların istek ve beklentilerini iyi biliyoruz. Derslerimiz uzun bir süreç sonucu oluşmuştur ve fotoğrafçılık sektör tecrübelerini içerdiği için diğer kurslardan farklıdır. Photoshop derslerimizde anlatılan teknikler Photoshop konusunda uluslararası kabul gören otoriterlerden tarafından kullanılan, çeşitli eğitim ve seminerlerinde anlatılan gelişmiş tekniklerdir. Gerçek photoshop uzmanlarından derlenen teknikler size en anlaşılır şekilde aktartılıp, örnek fotoğraflar üzerinde çalışılarak konu tüm detaylarıyla anlatılmaktadır. Photoshop'un tüm avantajlarından faydalanmanız için farklı teknikler kıyaslanarak aktarılmaktadır. Ders konuları sadece fotoğrafçıları ilgili alanları gözetilerek oluşturulmuştur. Photoshop önceki sürümlerine kıyasla büyük gelişmeler gösterdi. Fotoğrafçılar photoshop programının bu yeniliklerini ve gelişmiş özelliklerini kursumuz sayesinde öğrenip profesyonel işlerinde kullanabilirler. Photoshop derslerimizin ana felsefesi araçları işlerinizde etkin bir şekilde kullanmak, çalışma aşamasında orijinal fotoğrafa zarar vermeden, çektiğiniz orijinal görüntüyü muhafaza ederek onu en iyi şekilde işlemek üzerine kurulmuştur. Program üzerinde fotoğrafları işlemek için pek çok yol ve yaklaşımlar olmasına rağmen biz en pratik ve en iyi sonucu verecek araçlara yoğunlaşmaktayız.

  Camera Raw Kullanımı

  Fotoğraflar için genel yaklaşımımız Camera Raw ile genel ayarlar ve temel düzenlemeleri yaptıktan sonra photoshop ortamında en ince detayına kadar diğer iyileştirmelerini ve gelişmiş rötuş tekniklerini kullanacağız.

  Fotoğraf çekmenin günümüzde giderek popülaritesini arttırması ile birlikte kurs konularına sadece profesyonel fotoğrafçılar değil aynı zamanda hobi olarak fotoğrafla ilgilenen pek çok amatör kullanıcı da ilgi göstermektedir. Kursta anlatılan konular mümkün olduğunca karmaşıklıktan uzak ve kursiyerin ilgi ve bilgi seviyesine uyarlanarak anlatılmaktadır.

  Derslerde anlatılan konu ve teknikler photoshop geliştiricilerinin, photoshop mühendislerinin ve sektördeki uzmanların bilgi, aktarım ve örnekleri ile geliştirilmiştir. Photoshop dünyasındaki tüm yenilikler ve gelişmeler takip edilerek ders konuları arasına sürekli eklenmektedir. Fotoğraf kalitelerini arttırabilmek ve iş akışını hızlandırabilmek için programın tüm avantajlarından maksimum derecede faydalanabilmek adına bu gelişmeler özenle takip edilmektedir. Photoshop'un çalışma mantığı ve araçların gelişmiş özellikleri anlaşıldıkça işlerinize olan katkısı artacaktır. Konu anlatımları sırasında gereksiz teknik detaylar yerine konunun daha iyi anlaşılabilmesi için gerçek hayata yönelik bol miktarda örnek yapılması ve konu anlaşıldıktan sonra kursiyerin kişisel fotoğrafları üzerinde fikir alışverişi yapılarak konunun tüm detayları ile kavranması hedeflenmektedir.

  Layer Kullanımı, Katmanlar ile Çalışma

  Grafik tasarımcıları kompleks görselleri layer layer inşa etmektedirler. Background üzerinde çalışmaya başlayıp görsel üzerindeki elementleri parça parça ayrı katmanlarda bir araya getirerek çalışmalarını inşa etmektedirler. Günümüzde pek çok fotoğrafçı da buna benzer bir yaklaşım ile fotoğraflarını oluşturmaktadır. Fotoğrafa konu olan obje veya sahneyi görüntülerken her seferinde farklı alanlara ait kareleri farklı pozlama, ışık ve netlik değerleri ile yakalayıp sonra photoshop ortamında bu kareleri layer(katmanlar) ile birleştirerek en iyi sonuca ulaşabilmektedirler.

  Dijital imaj oluşturmanın ikinci safhası elde edilen bu görüntülerin farklı katmanlar(layer) kullanarak optimize edilmesi ve işlenmesidir. Örneğin özellikle blur(bulanık) olarak çekilen görüntünün kompozisyona konu olan ana objeden daha az netleştirilmesi(sharpen) gerekir. Objelere göre ton ve renk değerleri farklı layerlar kullanılarak daha esnek işlenebilir, bir kare içerisindeki gölge geçişleri ve dağılımları istenildiği şekilde kontrol edilebilir. Üzerinde çalışılan imaj üzerinde fotoğrafın farklı bölümlerinde farklı renk tonlamaları elde edebilmek mümkündür. Bu işlemler görsel üzerinde istenilen bölgede yoğun olarak kullanılabilirken yine arzu edilen bölgede ise çok hafif bir şekilde layerlar sayesinde uygulanabilir. İşte bu yüzden photoshop'ta layer(katman) kullanımının pek çok fayda ve avantajı bulunmaktadır. Kurslarımız süresince layer ile ilgili tüm çalışma yapıları kapsamlı olarak ele alınmaktadır. Layer paneli kursumuzda görselleri işlemek için pek çok uygulamanın merkezinde yer alacaktır.

  Photoshop üzerinde sonuca gitmek için pek çok farklı yöntem ve teknik bulunmaktadır. Bu teknikler farklı görseller ile size anlatılarak kullanılan araçları kıyaslama ve özelliklerini daha iyi kavrama imkanı sunulmaktadır. Böylece kendi fotoğraflarınız üzerinde çalışırken hangi yönetimin sizin için daha efektif olduğunu kolaylıkla saptayabileceksiniz.

  Neden Retouch (rötuş)

  Rötuş(retocuh) insanların en iyi şekilde görünmesini, ürünlerin mükemmel şekilde sunulmasını, fotoğraf çekim anında gözden kaçabilecek detayların düzenlenmesinde, yapılan çalışmadaki kalitenin en üst seviyeye çıkarılmasında yardımcı olmaktadır. Örneğin mükemmel manzaraya sahip bir bölgede çekim yaptıktan sonra eve dönüp çektiğiniz kareleri heyecanla incelerken mükemmel manzarayı bozacak rahatsız edici objeler gözünüze batabilir. Örneğin çekim anında sizi rahatsız etmeyen elektik direk ve telleri bilgisayar ekranında size son derece rahatsızlık verebilir. Bir portre çalışmasında eğer rötuş gereğinden fazla uygulandıysa rahatsız edici olacaktır. Ama tam olması gereken miktarda uygulanan rötuşlar izleyicileri tarafından büyük beğeni ile karşılanır. Rötuş için verebileceğimiz ilk ipucu mümkün olan en küçük fırça ile ve her seferinde küçük adımlar ile çalışmaktır. Genellikle fotoğrafçılar işlemlerini kısa sürede bitirmek istedikleri için büyük fırçalar ile işlem yapıp kendini tekrar eden dokulara neden olabilmektedirler buda pejmürde görüntüleri ortaya çıkarmaktadır. Rötuşların profesyonel olabilmesi için mutlaka layer kullanarak düşük opacity(şeffaflık) ve küçük / orta boyutlu fırçalar ile çalışmayı tercih ediniz.

  Dijital Fotoğrafçılık

  Photoshop kursunun başlıca amacı kendi fotoğraflarınızı ve işlerinizi daha iyi seviyeye getirebilmektir. Dijital fotoğrafçılıkla birlikte fotoğraf makineniz, donanım olarak bilgisayarınız ve yazılım olarak photoshp programı birlikte çaışarak en iyi sonuca ulaşmayı hedefler. Dijital fotoğrafçılıkta yaratıcılık potansiyelinizi en üst seviye tutabilmek için hangi işlemlerin post-prodüksiyon aşamasında yapılabileceğini bilmek ve post-prodüksiyon tekniklerinin sizin bakış açısına nasıl katkı sağalacağını anlamaktır. Günümüz Dijital fotoğrafçıları her pikseli, her bir rengi, her şekli ve formu kontrol edip ihtiyaçları doğrultusunda işleyebilmektedirler.


 • Özel günler 30 Ocak 2019 tarihine kadar geçerlidir.

  KAYIT GEREKLİDİR.

  Kayıt için 0532 572 79 01 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

  Kayıt iptalleri 24 saat önceden bildirilmelidir. Aksi takdirde fırsat kodlarınız kullanılmış sayılacaktır.

  Sonradan katılanlar için sınıflar mevcuttur. Sınıflar ve saatler hakkında detaylı bilgi için ROLLdans ile iletişime geçmelisiniz.

  Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilemez.                         

  İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayınız.

   

 • Lightbox Studio Altıntepe Mahallesi, Cihadiye Cad. No:12, 34840 Maltepe/İstanbul, Türkiye

  Telefon: 0532 572 79 01

BENZER FIRSATLARI

HEMEN ARA

0850 223 95 65

Tüm Seçenekleri Göster (5 Adet)
TÜKENDİ!
Size özel daha birçok alternatif için
HEMEN 0850 223 95 65'i ARAYIN