FIRSAT TÜKENDİ

BZC Tur ile Her Cuma Kalkışlı 5 Gün 4 Gece Konaklamalı Yunanistan Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Yunan topraklarında tatil coşkusu

  Antik çağın koridorlarını arşınlayacağız, geleneksel yunan dansları, şovlar ile balıkçı tavernalarında sirtaki ve bouziki’nin yunan lezzetleriyle renkleneceğiniz keyifli bir tatil sizi bekliyor!

  Her Cuma Kalkışlı 5 Gün 4 Gece Konaklamalı 'Yunanistan Turu' Kişi Başı 429 TL!

  YUNANİSTAN TUR PROGRAMI

  1. İSTANBUL - KAVALA ( DRAMA )

  Siz değerli misafirlerimiz ile cuma akşamını cumartesi ye bağlayan gece saat 24.00 de Fenerbahçe Stadyumu Migros önünden 01.00 de Zincirlikuyu yapı teknik meslek lisesi önü 01.30 da Bahçelievler Ömür Restaurant önünden hareketle çorlu - Tekirdağ üzerinden İpsala ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik yolculuğun ardından gümrük kapısına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması, sınır kapısında freeshop alışverış imkanı ve ardından Yunanistan a geçiyoruz. İlk göreceğimiz yer DEDEAĞAÇ olacak kısa bir molanın ve panaromik şehir turunun ardından yolumuza devam edip GÜMÜLCİNE ye varıyoruz. GÜMÜLCİNE de şehri tanımak için panaromik şehir turu yapıyoruz daha sonra Avrupa birliği tarafından YUNANİSTAN ın en iyi korunmuş şehri ünvanına sahip İSKEÇE ye geçiyoruz OSMANLI nın izlerinin hakim olduğu tarihi dokuyu görüyoruz panaromik şehir turumuzun ardından KAVALA ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda Kavala kalesi, Kavalalı Mehmet Ali paşa nın evi,günümüzde otel olarak kullanılan imaret, su kemeri ve kale içindeki eski şehir görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda gene bir Osmanlı izleri olan ve otelimizinde bulunduğu DRAMA ya varış otelimize yerleşme geceleme otelimizde.

  2. GÜN: KAVALA ( DRAMA )-ATİNA

  Sabah kahvaltısını otelimizde alıyoruz. Kahvaltımızdan sonra YUNANİSTAN ın başkenti olan ATİNA ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz ( yol ve hava şartlarına göre panaromik şehir turu bir sonraki günde yapılabilir.) Agora, zeus tapınağı (panaromik olarak) Parlomento binası, Syntagma - Omonia meydanları Cumhurbaşkanlığı sarayı Başbakanlık konutu, tarihi Olimpiyat stadyumu, Panepistimiou bulvarları, Ulusal kütüphane ve akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Panaromik şehir turunun ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ile extra taverna turu.Geceleme otelimizde.

  • TAVERNA TURU (KİŞİ BAŞI) 50 €

  3. GÜN: ATİNA

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından tüm gün gezi ve alışveriş imkanı için serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle extra olarak, dünya tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis i geziyoruz.(giriş ve lokal rehberlik ücreti için 35 € rehberimize ödenir ) Acropolis gezisi sonrası dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Corinth Kanalı turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Corinth kanalında gemilerin geçişini seyredeceğiz. Akşamüstü dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Atina nın sahil semtlerini göreceğimiz Atina By Night Turuna katılarak , Pire , Paşa Limanını, Alimos, Faliro semtlerini yakından tanıyabilirsiniz. Ardından meşhur balıkçıların olduğu Pire limanında bu enfes lezzetleri tatmanız için serbest zaman .Sahil kıyısındaki tevernalarda Ouzo nun ve Yunan mezelerinin tadına vararak müthiş bir akşam geçirme fırsatınız olacak. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

  • Corinth Kanalı Gezisi (kişi başı) 20 €
  • Atina by night, Pire limanı, Paşa limanı, Mikrolimano, Faliro, Alimos turu kişi başı 20 €

  4. GÜN: ATİNA - SELANİK

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra SELANİK e doğru yola çıkıyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan TRİKALA şehrini panoramik olarak görüyoruz ve arzu eden misafirlerimizle beraber METEORA turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda, içinde 24 adet manastır bulunan KALAMBAKA kasabası yakınındaki kayaların tepesinde birbirinden bağımsız olarak kurulmuş bu manastırları ziyaret ederek tam bir doğa mucizesine tanık olacaksınız. Ortodoks keşişler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı ya daha yakın olmak amacıyla UNESCO dünya mirasları listesinde de yer alan bu manastırları yapmışlardır. Her bir manastır milyonlarca yıl önce denizin altında olan bu bölge zaman içinde suların çekilmesi ile bu devasa kayalar ortaya çıkmış ve rahipler ise kayaların en tepesindeki alanlara manastırlarını yapmışlardır. En ilginç yanı ise kuruldukları manastırların kayaların üstüne birebir oturtulmuş olmaları, üstelik o dönemde kayaların tepesine hiçbir ulaşım yolu mümkün değilken. İlk yapıldıkları dönemde yıllarca rahipler manastırlarına birbirlerini ipten yapılmış file asansörler ile yukarı çekerek ulaştıkları ancak yakın dönemde artık merdivenler ile ulaşım sağlandığı da şaşırtıcı bir gerçek. Turumuzun ardından SELANİK e varış. Otelimize yerleşme geceleme otelimizde.

  • METEORA TURU (KİŞİ BAŞI) 45 €
  • TAVERNA TURU (KİŞİ BAŞI) 40 €

  5. GÜN: SELANİK-İSTANBUL

  Sabah kahvaltımızı otelimizde alıyoruz daha sonra panaromik şehir turumuza başlıyoruz.Bu turumuzda Kordon, beyaz kule, döner kule, fuar, Selanik kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini izleyerek, Türk mahallesi, Ano polis ve yedi kuleyi gördükten sonra zincirli kule den eşsiz Selanik manzarasını seyrediyor ve bol bol fotoğraf çekiyor ve turumuza Roma döneminden kalan Galeriyos un zafer tak ını (kamara),Rotonda (eski metropol camii),Pazar hamamı, Hamza bey camii, Kazancılar camiini görerek devam ediyoruz. Yunanistanın en büyük klisesi olan Aya Dimitros klisesi, Büyük İskender heykeli ve BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün evini ziyaret ettikten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İPSALA sınır kapımıza vardığımızda ülkemize giriş işlemlerimizi yaptırıyor freeshoptan alışverişlerimizi yapıyor ve Keşan daha sonra Tekirdağ a varıp meşhur Tekirdağ köftesini yedikten ve biraz dinlendikten sonra Çorlu – Silivri üzerinden İSTANBUL a varış

  FIRSATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  İSTANBUL-SELANİK-ATİNA-KAVALA-İSTANBUL ARASI ULAŞIM

  3* VEYA 4* OTELLERDE 4 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

  SELANİK(1)-ATİNA(2)VE KAVALA(1) DA PANAROMİK ŞEHİR TURLARI

  BZC TUR TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ

  FIRSATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI (15 € )

  YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL Banka ya veya Sınır kapısı ofisine ödenir )

  VİZE ÜCRETİ VE HİZMET BEDELİ ( İSTEĞE BAĞLI 125 €)

  ŞOFÖR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5€ İSTEĞE BAĞLI)

  ŞAHSİ HARCAMALAR

  MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (İSTEĞE BAĞLI)

   

    • Yılbaşı HARİÇ; 31.1.2017 tarihine kadar her Cuma günü kalkışlı turlarda geçerlidir.

  Dilediğiniz kadar fırsat kodu alabilir, kullanabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

  Fırsat kodları birleştirilebilir. Konaklamak istediğiniz gün sayısına göre birden fazla fırsat kodu kullanabilirsiniz.

  Fırsata; SELANİK(1)-ATİNA(2)-KAVALA(1)'da panoramik şehir turları, 3* VEYA 4* yıldızlı otellerde kişi başı konaklama, kahvaltı, alan-şehir transferleri, Türkçe rehberlik hizmeti dahildir .

  Rezervasyon gerekmektedir. Rezervasyon için 0216 347 84 84 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

  Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.-

  İptal ve iade için tur kalkış tarihinden en az 15 gün önce acenteye bildirimde bulunulmalıdır. 15 günden sonrası için iade ve iptal kabul edilmemektedir.

  Satın almış olduğunuz tarih ile acenta hizmet bedelini ödediğiniz tarih arasındaki kur farkı %10 dan fazlaysa, bu fark acente hizmet bedeline yansıtılır. Kur farkı hesaplanmasında, Merkez Bankası'nın değerlemesi esas alınır.

  Hizmete ilişkin fiş veya faturanızı acenteden istemeyi unutmayınız.

  MİSAFİRLERİN BU ŞARTLARI KABUL EDEREK FIRSAT KODUNU SATIN ALMASI GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE KESİNLİKLE İPTAL VE İADE YAPILMAYACAKTIR.