FIRSAT TÜKENDİ

Dillere Destan 7 Gece 8 Gün Orta Avrupa Turu

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Viyana'da doludizgin dakikalar, Budapeşte'te fotoğraf karelerine sığdırmak için can atacağınız manzaralar, Prag'da rüyaya dalacağınız unutulmaz anılar sizleri bekliyor.

  PRAG & VİYANA & DRESDEN & BUDAPEŞTE  & BRATİSLAVA  

  İSTANBUL-LEİPZİG gidiş ve BUDAPEŞTE-İSTANBUL

  HAREKET: 19-26 Mayıs   2017 (8 gün – 7 gece)

  THY ile 19-26 Mayıs 2017 7 Gece 8 Gün Orta Avrupa Turu …

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ ‘Tur Programı’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler 

  1) THY tarifeli seferi  ile  İSTANBUL/BUDAPEŞTE LEİPZİG -/İSTANBUL/   Gidiş Dönüş Uçak Bilet i  

  2) Havalimanı – Otel – Havalimanı Transferleri

  3) Panaromik Şehir Turları 

  4)  Leipzig - Dresden- Prag - Viyana -Bratislava - Budapeşte arası özel otobüs yolculukları,

  5)  Prag - Viyana - Budapeşte  4 yıldızlı otellerde Oda Kahvaltı Konaklama, 

  6)  Prag’da  4 yıldızlı Prag Diplomat OTEL vb de 3 gece  oda kahvaltı konaklamalar,

  7)  Viyana’da 4 yıldızlı Ananas  OTEL vb de  2 gece  oda kahvaltı konaklamalar,

  8)  Budapeşte’de 4 yıldızlı Parkinn Radison Blu veya Nov Hotel Budapeşt City  OTEL  vb de 2 gece  oda  kahvaltı konaklamalar

  9)  Prag - Viyana - Budapeşte,   ayrıntılı şehir tanıtım turları,

  10) Tecrübeli TATILGEZIM  TUR  Rehberlik Hizmetleri,

  11) Mesleki Sorumluluk Sigortası 

  12) Havalimanı Vergisi ve Uçuş Sigortası dahildir.

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

  1) Programda ekstra olarak belirtilen turlar.

  2) Seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi sigorta poliçesi 15 euro – (64 yaş üstü 30 euro)  

  3) Yurtdışı çıkış fonu  (15 TL)      (Turdan önce bankaya yatırılmalıdır…!!!)

  4) Schengen Vize + Hizmet Ücreti   130 €     “ YEŞİL  PASAPORTA VİZE YOK…! “

  5) Rehber ve şöför (şöför için kişibaşı 5€) bahşişleri

  NOT :     YOL ÜZERİNDE YAPILACAK  OLAN     ALMANYA DRESDEN VE TREZİN YAHUDİ TOPLAMA KAMP TURU  ve   SLOVAKYA-BRATİSLAVA TURU NA KATILMAK  İSTEMEYEN MİSAFİRLERİMİZ, PROGRAM AKIŞININ BOZULMAMASI MAKSADIYLA , TURLARDAN ÖNCE  YOL ÜZERİNDE EN YAKIN DİNLENME TESİSİNDE TUR SÜRESİNCE BEKLEMEYİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞLARDIR!!!

  ***Rezervasyon yapılıp, onay verildikten sonra iptal, iade yapılamaz. Bu turlar, flaş promosyon olduğundan İsim ve tarih değişikliği yapılamaz.***

  TUR PROGRAMI

  1.GÜN  İSTANBUL-BUDAPEŞTE 19 Mayıs Cuma

  Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde Tatilgezim yetkilileri ile 09:30 da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1033 tarifeli seferi ile 11:55’de Budapeşte’ye hareket. Keyifli bir yolculuk sonrası Yerel saat ile 10:10’da Budapeşte Havaalanına varış. Pasaport işlemleri sonrası özel otobüsümüz ile Budapeşte  Panoramik şehir turu. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osmanlı izlerini sıkça görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turun ardından otele giriş zamanı olan 17.00 da otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.

  Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı 19.00da rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği muhteşem gece manzaralarıyla BUDAPEŞTE GECE TURU ve yemekli, limitsiz  içkili ve Show programlı Gala gecesi olan MACAR ÇİGAN GECESİ.  Bu tur öncesi 120.000 litrelik Dünya’nın en büyük şarap fıçısını ve 98 km’lik Guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji Şaraplarının tadımın yapıyoruz. Kendi fotoğrafınızın basılmış olduğu hatıra şarap şişelerinden almayı unutmayınız. Geceleme otelimizde.

  *Ekstra Çigan Gecesi: 50 Euro (Kişi Başı)

  2.GÜN  BUDAPEŞTE 20 Mayıs Cumartesi  

  Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 09.00 da arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra rehberinizin organize edeceği Türk tarihi açısından da çok önemli öğle yemekli,limitsiz içkili ESTERGON KALESİ-VYSEGRAD-SZENTENDRE turu. İlk hedefimiz Marşlarımıza ve Şiirlerimize konu olmuş Esztergom Kalesidir. Mehterin davulları gümbür gümbür gümbürdettiği Esztergom Kalesi ve üzerine sonradan inşa edilen Macaristan’ın en büyük Katedrali Esztergom Bazilika’sının gezilmesi akabinde Akıncıların dört nala at sürdükleri yoldan,Tuna boyundan Vysegrad Kalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Buradan Tuna bir başka güzel seyre doyulmuyor. Atalarımızın ‘’attan inmeyesüz’’ sözünü hatırlıyor ve Szentendere Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız  (BU TURU KAÇIRMAMANIZI ÖNERİRİZ).  Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme imkanı.

  *Extra Öğle Yemekli Estergon Kalesi Vysegrad Szentendere Tur 60 Euro (Kişi Başı)

  Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra  olarak rehberimizin düzenleyeceği Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar ile içkili TUNA NEHRİ TEKNE TURU’na katılabilirler . Bu tur öncesi dünyaca meşhur BUDAPEŞTE BUDA KALESİNİ ve tarihi bölgeyi görme imkanına sahip olacaksınız. Geceleme otelimizde.

  *Ekstra gezi: Tuna Nehri Tekne Gezisi ve Budapeşte Buda Kalesi 35 Euro (Kişibaşı)

  3.GÜN   BUDAPEŞTE-BRATİSLAVA- VİYANA 21 Mayıs Pazar

  Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00 da VİYANA’ya hareket ve yol üzerinde  misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği  SLOVAKYA Cumhuriyeti’nin başkenti BRATİSLAVA Turu . Avrupa’da kişi başına düşen 35.000€’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları, 1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich  Palace ,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır.

  *Ekstra Bratislava 40 Euro (Kişi Başı)

  Not: Yol üzerinde yapılacak olan Slovakya Bratislava turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz, Program akışı bozulmaması maksadıyla, turlardan önce yol üzerinde en yakın dinlenme tesisinde tur süresince beklemeyi kabul ederek turu satın almışlardır!

  Ardından Avrupa’nın en Aristokrat şehri Habsburg Hanedanlığı’nın 640 yıllık iktidarına sahne olmuş dev bir  İmparatorluğun merkezi Viyana’ya varış ve şehir turu. Müzik,Mimari, Resim ve heykelin kalbi olan, Dünya savaşlarının zorlu günlerine direnen kentin o muazzam zarafetinden hiçbir şey yitirmediğini göreceksiniz. Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-Klasik ve Art Nouvea’nun benzersiz bir sentezini sunan uzun bulvarlar bir açık hava müzesi gibidir.Bu görkemli şehrin sanat yüklü sokaklarında yapacağımız gezide sırası ile göreceğimiz yerler;  Belvedere Sarayları, Ring caddesi üzerindeki Opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel sanatlar ve Fen Müzesi, Viyana üniversitesi, Belediye Sarayı (Ratthaus),Tuna Kulesi, Schönbrun Sarayı,Votive Kilisesidir. Turumuzu takiben akşamüstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.

  Akşam arzu edenler rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği 2 ay önceden yaptırdığımız rezervasyon ile Dünyaca meşhur ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken VİYANA KONSER GECESİNE  ( Mozart-Strauss eserlerinden oluşan salon orkestrası, BALE ve VALS kombinasyonlu ve  uluslararası solistler )           Johann Strauss’un 1867 li yıllarda konserlerini verdiği, ,valsler düzenlediği Viyana KURSALON KONSER SALONU ‘nda katılabilirler. Bu tur konser bilet fiyat ücretine gerçekleştirilmektedir. KAÇIRMAYINIZ!! Geceleme otelimizde…                         

  *Extra Turlar (A kategori en ön sıralar BİLET ücreti: 65 €)

  4.GÜN   VİYANA 22 Mayıs Pazartesi

  Viyana Ormanları, Lichtensteın Şatosu Turu, Seegrotto yer altı gölü, Mayerling ve Baden turu. Sabah kahvaltısının ardından Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn sarayı bahçeleri turu. Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde içine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Yeraltında tekne ile gezinti de yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciasına konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü geziyoruz. Ekstra Schönbrun Sarayı Turu – Hundertwasser Evleri ve  Tarihi viyana Turu. Bu turumuzda dünyaca meşhur Viyana Schönbrun Sarayı ve bahçeleri panoramik olarak gezilecektir. Ayrıca meşhur Hundertwasser sanat evleri gezilecek ve tarihi Viyana bölgesi tanınacaktır. Bu güzel tur sonrası otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanıArzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra otele dönüş.

  (BU 2 TUR BİRLİKTE AYNI FİYATA İNDİRİMLİ TEK TUR FİYATINA YAPILACAKTIR)

  *Extra: Viyana Ormanları, Lichtenstein Şatosu, Seegrotto yer altı gölü, Mayerling,Baden ve Schönbrun Sarayı, Hundertwasser Evleri ve Tarihi Viyana Turu hepsi dahil 60 € (kişi Başı)

  Arzu eden misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra organize edilecek olan Avusturya Grinzing Gecesi turuna katılabilirler. Bu gezide Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing’in küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon,keman veViyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada şarapların ve alkolsüz içeceklerin ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Geceleme otelimizde.

  *Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 55 Euro (Kişi Başı)

  5.GÜN  VİYANA-PRAG 23 Mayıs Salı

  Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00’ da Prag’a ve yolumuzun üzerinde bulunan Cesky Krumlov turmuzu hareket. Bu turumuzda Bohemya’nın incisi olarak da adlandırılan Cesky Krumlov, Prag’a 180 Km uzakta ve Avusturya sınırına yakın bir yerde. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti şirin mi şirin bir kasabasını keşfediyoruz.  Almanca “Krumme Aue” kelimesinden geliyor; yani “çarpık çayır”. Kıvırılıp uzayan Vltava Nehri’nin oluşturduğu menderes üzerine kurulu olan kasabaya, kaleden bakınca neden bu ismi aldığı anlaşılıyor. Latin dokümanlarda, 1253’lerde Crumlovia veya Crumlovium ismi ile anılan Cesky Krumlov, ismi ise şimdiki adıyla 1309 yıllarında anılmaya başlanmış. O yıllardan bu yana kendine münhasır dokusuyla bugüne kadar ulaşa gelen kasaba, 1992 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunuyor.

  Turumuzun ardından serbest zaman ve sonra prag’a hareket. Akşam üstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.

  *Extra Cesky Krumlov Turu 30 Euro (Kişi Başı)

  Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra olarak düzenlenecek Akşam yemekli, Limitli İçkili, Show Programlı MUHTEŞEM ORTAÇAĞ GECESİ turu. Bu turumuzda ilk önce  Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag Eski Şehir meydanını tanıyoruz. Ardından Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi restaurant’ında yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız. Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir. Ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.... Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

  *Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği: 65 Euro (Kişi Başı)

  Not: Yol üzerinde yapılacak olan Cesky Krumlovturuna katılmak istemeyen misafirlerimiz, Program akışı bozulmaması maksadıyla, turlardan önce yol üzerinde en yakın dinlenme tesisinde tur süresince beklemeyi kabul ederek turu satın almışlardır!

  6.GÜN  PRAG 24 Mayıs Çarşamba  

  Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00 da PRAG  PANORAMİK  Şehir turuna başlıyoruz. 6. yüzyılda kurulduğu varsayılan kent’te çoğu önemli yapı bugüne kadar bozulmadan gelebilmiştir. Otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turu  sırasında Hradcany Kale Bölgesi,Novo Mesto yeni şehir bölgesi,Milli Müze,Vaclavske Namesti caddesi, Başbakanlık,Vltava Nehri Kıyıları,Malastrana küçük mahalle bölgesi görülecek yerler arasındadır.Prag Kalesinde otobüsümüzden inerek adım adım yapacağımız PRAG ŞAHESERLERİ  turumuzda Eski Krallık Sarayı,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, St.George Kilisesi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir bölgesinde Kral Alışveriş caddesi, Johannes Kepler’in evi,St.Nicholas Kilisesi,Jan Hus Heykeli,sosyalizmin 1948’de ilan edildiği Kingsky Sarayı,Josefov mahallesi,15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari ile şovlar gerçekleştirilen tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Ardından serbest zaman.Granat ve Bohemia Kristallerinin anavatanı Çek Cumhuriyeti’nde sıkı bir pazarlıkla o göz alıcı Granat ve Kristallerden alabilirsiniz. Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme imkanı.

  Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra açık büfe yemekli, içkili, canlı müzikli Vltava Nehri Tekne Turuna katılma imkanı. Bu turumuzda Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemiz ile yapacağımız açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın Muhteşem görüntüsünü görüyoruz. Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken teknemizin havuzlar içerisinde yükselme ve alçaltılmasını yaşayacaksınız. Özellikle tarihi Charles Köprüsünün altında iken dilek tutmayı unutmayınız. Prag’da olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan bu turumuza katılmanızı önemle tavsiye ederiz. Alman, Macar, Polonya mutfağının yoğun etkisi altındaki Çek mutfağı et ağırlıklı yemeklerden oluşmaktadır (Dana-Kuzu-Tavuk) düzenlediğimiz yemekli programlarda Türk damak tadına uygun yemekler bulacaksınız. İçeceğe  gelince bira en büyük favori. Ünlü Çek biralarını tatmadan Prag’dan ayrılmak büyük bir eksiklik olacaktır. Dünya’ca ünlü Budweiser biralarının da ana vatanı burasıdır. Geceleme otelimizde...

  *Extra Vltava Nehri Tekne Turu 45€ (Kişi Başı)

  7.GÜN PRAG 25 Mayıs Perşembe

  Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 09.00’ da Ekstra Öğle Yemekli Karlovy Vary (Bu Turu Asla Kaçırmamanızı Öneririz) turumuz için hareket ediyoruz. Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehrinde sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu da yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkânına sahip olacaksınız. Tur bitiminde otelimize transfer.

  *Ekstra Öğle Yemekli Karlovy Vary Turu 60€ (Kişi Başı)

  Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberimizin düzenleyeceği Ekstra Çek Gecesine katılma ikanı.  Prag’ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz. 

  *Extra Çek Gecesi 50 € (kişi başı)

  8.GÜN   PRAG –DRESDEN –LEİPZİG:  26 Mayıs Cuma

  Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00 da Berlin’e hareket ve yol üzerinde rehberlerinin ekstra düzenleyeceği TEREZİN YAHUDİ TOPLAMA KAMPLARI + MÜZESİ ve  ALMANYA’nın en güzel şehri olarak gösterilen DRESDEN Turu.

  Bu turumuzda 2.Dünya savaşı izlerini taşıyan en orijinal kamplar olan Terezin de kadın ve erkeklerin ayrı ayrı koğuşları, SS asker kışlaları, Nazi Almanya sının inşa ettiği bölümler,gaz odalar ve hafızalardan çıkmayacak belgeleriyle Terezin Müzesi görülecek yerler arasındadır. Son yılların Oscarlı filmleri Schnidner in listesi,Hayat güzeldir,Pianist burada setlerle çekilmiştir.

  Ardından ekstra olarak düzenlenecek ALMANYA’nın en güzel şehri olarak gösterilen DRESDEN Turu.  Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası, Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Ardından İstanbul’a dönüş için  Leipzig Havalimanına  hareket ve varışımızı takiben  Saat 17:40’da THY ile TK 1340 -Leipzig İstanbul uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul’a varış saatimiz 21:35. Cebimizde güzel anılar ile bir sonraki tatilgezim seyahatimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

  *Ekstra Dresden ve Terezin Turu 110 Euro yerine 80 Euro (Kişi Başı)

  Not: Yol üzerinde yapılacak olan Almanya Dresden ve Terezin (Yahudi toplama kampı) turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz, Program akışı bozulmaması maksadıyla, turlardan önce yol üzerinde en yakın dinlenme tesisinde tur süresince beklemeyi kabul ederek turu satın almışlardır!

  SİZLER İÇİN SEÇTİĞİMİZ ÖZEL VİP YEMEKLİ + İÇKİLİ + SHOW PROGRAMLI ALTERNATİF TURLAR

  LEİPZİG - DRESDEN – PRAG EXTRA TURLAR

  1) TEREZİN ALMANYA- DRESDEN TURU

  Bu turumuzda 2.Dünya savaşı izlerini taşıyan en orijinal kamplar olan Terezin de kadın ve erkeklerin ayrı ayrı koğuşları, SS asker kışlaları, Nazi Almanya sının inşa ettiği bölümler, gaz odalar ve hafızalardan çıkmayacak belgeleriyle Terezin Müzesi görülecek yerler arasındadır. Son yılların Oscarlı filmleri Schnidner in listesi,Hayat güzeldir,Pianist burada setlerle çekilmiştir.

  Turumuzun diğer bölümünde Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası, Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra ÇOK UYGUN fiyatlarla alışveriş ve gezinti için serbest zaman.  

  TUR ÜCRETİ:( ULAŞIM + GETTO + MÜZE GİRİŞLERİ+REHBERLİK ) 110 € yerine 80 €

  2) YEMEKLİ PRAG GECE TURU VE ORTAÇAĞ GECESİ

  Bu turumuzda Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen eski şehir meydanı ve önemli ulvarlar gece ve noel süsleme,ışıklarıyla tanınacak,ardından bu sürprizli gecede Avrupa’nın 14.yüzyıldan kalan en tarihi ve otantik restaurantların dan birinde dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir,dilenciler,sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir,ortaçağ eğlencesi,müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz.Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

  TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTLİ İÇKİ + REHBERLİK) 65 €

  3) ÖĞLE YEMEKLİ KARLOVY VARY TURU 

  17 .18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın Mozart`ın ,Göthe`nin Beethoven’ın, Puşkin’in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen,granat,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışverişle geçireceksiniz Kaçırmayınız….!!!

  TUR ÜCRETİ:( ULAŞIM + GİRİŞLER + ÖĞLE YEMEĞİ + İÇKİ + REHBERLİK ) 60 €

  4) VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU ve PRAG GECE TURU

  Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte yaşayarak unutulmaz bir gece yaşacaksınız. Tekne turu sonrasında şehri önemli cadde ve bulvarları gece görüntüleri ile bir kez daha görülecektir.

  TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + TEKNE ÜCRETİ + AÇIK BÜFE YEMEK + LİMİTLİ İÇKİ + REHBERLİK) 45 €

  5) YEMEKLİ İÇKİLİ ÇEK GECESİ TURU

  Prag’ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz.

  TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + YEMEK + LİMİTLİ İÇKİ + REHBERLİK) 50 €

  6) CESKY KRUMLOV TURU

  Bu turumuzda Bohemya’nın incisi olarak da adlandırılan Cesky Krumlov, Prag’a 180 Km uzakta ve Avusturya sınırına yakın bir yerde. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti şirin mi şirin bir kasabasını keşfediyoruz.  Almanca “Krumme Aue” kelimesinden geliyor; yani “çarpık çayır”. Kıvırılıp uzayan Vltava Nehri’nin oluşturduğu menderes üzerine kurulu olan kasabaya, kaleden bakınca neden bu ismi aldığı anlaşılıyor. Latin dokümanlarda, 1253’lerde Crumlovia veya Crumlovium ismi ile anılan Cesky Krumlov, ismi ise şimdiki adıyla 1309 yıllarında anılmaya başlanmış. O yıllardan bu yana kendine münhasır dokusuyla bugüne kadar ulaşa gelen kasaba, 1992 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunuyor.

  TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM +GİRİŞLER+ REHBERLİK) 30 €

   VİYANA EXTRA TURLAR

  7) GRİNZİG MEYHANELERİ TURU

  Bu turumuzda Viyana’nın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen restarauntlarından birinde kemanlar, akardiyonlar, Viyana şarkıları eşliğinde yemekli,sınırlı içkili Unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz.

  TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇKİ + REHBERLİK) 55 €

  8)  Viyana Ormanları, Lichtenstein Şatosu, Seegrotto yer altı gölü, Mayerling,Baden ve Schönbrun Sarayı, Hundertwasser Evleri ve Tarihi Viyana Turu 

  Bu turumuzda ilk önce Viyana’nın 21 km güneyinde başlayan Viyana ormanlarına gidiyoruz ve içlerinde milyon euroluk, villa/malikanelerin bulunduğu birbirinden şık köy ve kasabalardan geçiyoruz. Guisbrühl, Heilingenkruz, Geden, Hinterbrühl göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ardından tarihi 1200 yılına geriye giden Lichtenstein Şatosunu panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Turumuzun diğer bölümünde Nazi Almanya’sının 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ ye gidip tekne turu yapıyoruz. Takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG kasabasından geçiyor ve turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven’ın 9. Senfonisi’ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Turumuzu takiben Rehberimizin düzenleyeceği

  SCHÖNBRUN SARAYI TURU-HUNDERTWASSER EVLERİ-TARİHİ VİYANA TURU . Bu turumuzda dünyaca meşhur Viyana Schönbrunn Sarayı ve bahçeleri panoramik olarak gezilecektir. Ayrıca meşhur Hundertwasser sanat evleri gezilecek ve tarihi Viyana bölgesi tanınacaktır. Bu güzel tur sonrası otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı. BU 2 TUR TEK TUR FİYATINA YAPILAMAKTADIR!

  TUR ÜCRETİ : (ULAŞIN + GİRİŞLER + REHBERLİK) 90€ Yerine 60 €

  9) VİYANA KONSER GECESİ

  Mozart-Strauss eserlerinden oluşan filarmoni orkestrası, uluslararası solistler ,Mozart, Johann Strauss, Beethoven ve Pagani’nin tarih boyunca İmparatorluk ailesine konserlerini verdiği ,valsler düzenlediği ,İmparatorluk ailesinin düğünlerine ev sahipliği yapan imparatorluğun kışlık sarayı Viyana HOFBURG SARAYI KONSER SALONU ‘nda katılabilirler. Bu tur konser bilet fiyat ücretine gerçekleştirilmektedir. KAÇIRMAYINIZ!!

  TUR ÜCRETİ : (ULAŞIM + REHBERLİK + A KATEGORİ EN ÖN SIRA BİLET ÜCRETİ) 65 €

  SLOVAKYA – BUDAPEŞTE EXTRA TURLAR

  10) SLOVAKYA CUMHURİYETİ’NİN BAŞKENTİ BRATİSLAVA TURU

  Avrupa’da kişi başına düşen 35.000€’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları, 1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace ,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır

  TUR ÜCRETİ : (ULAŞIM + GİRİŞLER + REHBERLİK) 40 €

  11) MACAR ÇİGAN GECESİ VE BUDAPEŞTE GECE TURU

  Bu turumuzda Budapeşte’nin şarap mahzenleri bölgesine gidilerek toplam 98 km uzunluğundaki şarap mahzenlerinin bir bölümünün restorasyonu ile açılmış olan Budapeşte’nin en otantik restaurantında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken limitsiz içkili ve Macar Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu tur öncesi dünyanın en büyük şarap fıçısını ve 98 km lik guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz. Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız.

  TUR ÜCRETİ : (ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇKİ + REHBERLİK) 50 €

  12) TUNA NEHRİ TEKNE TURU

  Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar ile içkili bu turumuzda; muhteşem ışıklandırmalarıyla köprüler, Budin Sarayı, Kale bölgesi, Budapeşte teknik ve Ekonomi Üniversitesi, yeni opera binası ve kültür merkezi ile Margit Adası görülecek yerler arasındadır. Bu tur öncesi meşhur Vaci Caddesini adım adım görme imkanına sahip olacaksınız.

  TUR ÜCRETİ : (ULAŞIM + GİRİŞLER + İÇKİ+ REHBERLİK) 35 €

  13) ÖĞLE YEMEKLİ ESTERGON KALESİ-VYSEGRAD-SZENTENDERE TURU

  Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi , şehri ve Estergon Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Vysegrad Kasabası gezilecek,çok elit menü ile alınacak limitsiz içkili öğle yemeğinde restaurantımızda rönesans dönemini yaşatacak,yemek sonrasında Szentendere Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Bu tur kapsamında Slovakya Cumhuriyeti’ne geçilerek Sturava(Ciğerdelen) şehri de tanınacaktır.(Bu turu kaçırmamanızı öneririz.)

  TUR ÜCRETİ : (ULAŞIM + ÖĞLE YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇKİ + GİRİŞLER + REHBERLİK) 60 €

  Ekonomi Paket (EXTRA TURLAR)

  1) Dresden ve Terezin Turu: 80 Euro (Kişi Başı)

  2) Öğle Yemekli Karlovy Vary Turu 60 Euro (Kişi Başı)

  3)  Viyana Ormanları, Lichtenstein Şatosu, Seegrotto yer altı gölü, Mayerling,Baden ve Schönbrun Sarayı, Hundertwasser Evleri ve Tarihi Viyana Turu hepsi dahil 60€ (kişi Başı)

  4) Bratislava Şehir Turu: 40 Euro (Kişi Başı)

  5) Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi 60 Euro (Kişibaşı)

  6) Cesky Krumlov Turu 30 Euro (Kişi Başı)

  6 adet ekstra tur Orta Avrupa’nın en çok talep gören tarih, kültür ve eğlence programları olup, toplam bedeli 330 € dur. Yukarıdaki 6 adet tura paket olarak katılan misafirlerimize ÖZEL paket indirimi ile 295 € olacaktır.

  FUL PAKET  (EXTRA TURLAR)

  1) Almanya Dresden ve Terezin Turu: 80 Euro (Kişi Başı)

  2) Ortaçağ eğlencesi ve yemeği: 65 Euro (Kişi Başı)

  3) Öğle Yemekli Karlovy Vary Turu 60€ (Kişi Başı)

  4) Vltava Nehri Tekne Turu 45€ (Kişi Başı)

  5) Viyana Konseri (A kategori en ön sıralar BİLET ücreti: 65 €)

  6) Viyana Ormanları, Lichtenstein Şatosu, Seegrotto yer altı gölü, Mayerling,Baden ve Schönbrun Sarayı, Hundertwasser Evleri ve Tarihi Viyana Turu hepsi dahil 60 € (kişi Başı)

  7) Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 55 Euro (Kişi Başı)

  8) Bratislava 40 Euro (Kişi Başı)

  9) Çigan Gecesi: 50 Euro (Kişi Başı)

  10) Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi 60 Euro (Kişibaşı)

  11) Tuna Nehri Tekne Gezisi 35 Euro (Kişibaşı)

  12) Çek Gecesi Turu: 50 Euro (Kişi Başı)

  13) Cesky Krumlov Turu 30 Euro (Kişi Başı)

  13 adet ekstra tur Orta Avrupa’nın en çok talep gören tarih, kültür ve eğlence programları olup, toplam bedeli 695 € dur. Yukarıdaki 13 adet tura paket olarak katılan misafirlerimize ÖZEL paket indirimi ile 625 € olacaktır


  GENEL ŞARTLAR VE ÖNEMLİ NOTLAR

  “Genel Şartlar ve Önemli Notlar” tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

  Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesidir ve size acenteniz tarafından bildirilecektir.

  Acenta, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir.

  Acenta, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Acenta sorumlu tutulamaz. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.

  Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.

  Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

  Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil olmaması/olamaması durumunda vize ücreti ve hizmet bedeli iadesi yapılmaz. Misafir, vizesini ve vize hizmetini Tatilgezim aracılığı ile aldıysa ve Acenta ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafirin vizesini vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta içerisinde vizesini kullanmadığını pasaportu ile ibraz ettikten sonra, vize için konsolosluklara ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kala tutarı iade alabilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ve/veya farklı bir vize aracılık firmasının yardımı ile aldıysa ve Acenta ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre sunulabilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür veya sofabed şeklinde sunulabilir. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.

  Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

  Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır 

  Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır; Türk kahvaltısı değildir. Tur grupları için kahvaltılar, otelin inisiyatifinde, ayrı bir salonda verilebilmektedir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen max. 2-3 saat süreli gezilerdir. Panoramik şehir gezileri içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Acenta, rehber aracılığıyla olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür. Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ekstra geziler yerel acentemiz tarafından düzenlenmektedir. Gidilecek yer(ler)de, yerel yönetim(ler) tarafından herhangi bir sebeple ziyaret edilmesine/gezilmesine izin verilmemesi durumunda, ilgili yer(ler) görülemeyebilir ve/veya gezilemeyebilir. Bu durum Acenta’nın sorumluluğunda değildir.

  Bir tur programı içindeki bir kalkış tarihi için, aynı grup içinde birden çok otel seçeneği olan programların rehberi ve otobüs(ler)i aynıdır.

  Yolculuk sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

  Misafirlerimizin Acenta'dan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

  Misafirlerin tura katıldığı dönemde/tarihte var olan sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

  Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir.

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları bulunmaktadır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. Detaylı bilgi için : http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

  Acenta, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.


 • Rezervasyon zorunludur.

  Rezervasyon için tatilgezim 0850 259 49 49 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp; seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

  Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilgezim sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

  Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Aksi halde doğacak sonuçlardan Tatilgezim sorumlu olmayacaktır.

  Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

  Tatilgezim, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun zamanında ya da hiç vize vermemesi veya red vermesi Tatilgezim sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları T.C. pasaportları bazında verilmektedir.

  T.C. pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlarına izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

  Seyahatte kullanılacak pasaportta, giriş-çıkış yapılacak ülke sayısı göz önünde bulundurularak, giriş ve çıkış mühürlerinin vurulabilmesi için yeterli sayıda boş sayfanın olması gerekmektedir. Pasaportta yeteri kadar boş sayfa olmaması dolayısıyla seyahatin tamamının ya da bir kısmının gerçekleştirilememesi durumunda sorumluluk misafire aittir.

  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.