FIRSAT TÜKENDİ

19 Mayıs'ta Ek Bedelsiz 1 Günlük Gölyazı - Cumalıkızık - Saitabat Şelalesi - İznik Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Gölyazı – Cumalıkızık - Saitabat Şelalesi – Bursa – İznik Turu

  19.05 ve 20.05 Hareket Ulaşım –  Çevre Gezileri – Rehberlik Dahil

  İki Kişilik Odada Kişi Başı Konaklamalı Bursa Turu 259 TL

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  ÜCRETE DAHİL OLANLAR HİZMETLER:

  Lüx Otobüsler ile Gidiş – Dönüş Ulaşım

  Bursa Holiday İnn Otel ve benzeri otel’de 1 Gece yarım pansiyon konaklama

  Araç içinde sıcak ve soğuk  ikramları ,

  Rehberlik hizmetleri , Zorunlu Seyahat Sigortası

  Müze , Ören yeri ve milli park  girişleri

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  Özel harcamalarınız, Öğle Yemekleri

  Mola yerlerinde alınan yiyecek ve içecekler ,  


  Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  TUR PROGRAMI

  1.Gün    İstanbul – Cumalıkızık – Gölyazı – Bursa

  06.00 Bakırköy Ömür Plaza , 06.30 Harbiye Ofis Önü , 07.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı  hareket ile Eskihisar - Topçular arası feribotla yolculuğumuza devam ediyoruz.. Feribot’dan iniş yaptıktan sonra kısa bir yolculuktan sonra ilk durağımız olan Cumalıkızığa varıyoruz.Kınalı kar ve birçok diziye ev sahipliği yapan Osmanlı’da dokuz Kızık Köyü'nden biri olan Cumalıkızıkda İlk olarak Halil Bey Konağı ve Etnografya Müzesi gezilerimizi yapıp kısa bir serbest zaman veriyoruz.Dileyen misafirlerimiz meydandaki köy pazarından alışveriş yapabilirler.Molamızın ardından Gölyazı köyüne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

  Uluabat Gölü'nün kuzeyinde bulunan yarım ada üzerine kurulmuş olan  Gölyazı köyüne vardığımızda Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Antik çağda adı Apolyont olan köy Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Cenevizlilerden Romalılara, Bizanslılardan Osmanlıya kadar bir çok kültürün izlerini bünyesinde barındırıyor. Köy meydanında bulunan ve "Ağlayan Çınar" olarak adlandırılan asırlık çınar , Aya Konstantin Kilisesi, köy sokaklarını gezip göl kıyısında yürüyüş yapıyoruz.Gölyazı gezimizi tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama.

  2.Gün     Bursa – Saitabat Şelalesi – İznik -İstanbul

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası rehberimizin belirlediği saat’de hareket ile Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunda öncülük etmiş, adını; Şehri kuran Bithynia Kralı 1.Prusias’dan alan Bursa şehir turumuza başlıyoruz. Heykel ve Yeşil ( Yeşil Camii ve Yeşil Türbe ) gezileri takiben serbest zaman ardından Kozahana geçiyoruz.Kozahan gezimizi tamamladıktan sonra , Tarihi Kapalı Çarşı ve Ulu Camii gezildikten sonra Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerinin bulunduğu Tophane’ye çıkıyor ve şehrin panoramik fotoğrafını çekiyoruz.Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Saitabat köyü ve Şelalesine doğru hareket ediyoruz.Saitabat köyü gezisi (Bursa iline 24 km, Kestel ilçesine 12 km uzaklıktadır.Köyün girişinde ve çıkışında 2 adet akarsu (güvercinli dere ve akçay) bulunur. Bugün bir tarım köyünden daha çok içerisinde bulundurduğu çeşitli tipteki villa evleri ve doğası piknik yerleri ve restoranları ile yazlık konaklama mekanı havası vermektedir. Turumuzu tamamladıktan sonra Marmara bölgesinin en büyük gölü olan İznik Gölünün kıyısından İznik istikametine doğru devam ediyoruz. Antik dönemden günümüze kadar önemini koruyan, bir dönem Selçuklulara da başkentlik yapmış İzniğe vardığımızda; hristiyanlık tarihi açısından büyük öneme sahip olan ; 7. Ve son konsilin toplandığı; ismi Kutsal Bilgelik anlamına gelen, bugün bir bölümü cami, bir bölümü müze olarak kullanılan Ayasofya müzesi oluyor. Orhan Gazi tarafından camiye çevrilen eski kiliseyi gezerken, taban mozaikleri ve geçirdiği yangınlara rağmen görülebilen ilgi çekici freskleri fotoğraflıyoruz. Ayasofya’nın ardından antik dönemden kalma çini atölyelerini görerek, Günümüzde İznik çinilerinin işlendiği ve sergilendiği küçük bir sergi sarayı konumundaki medresemizde çaylarımızı içip biraz soluklanacağız. Sonrasında tarihi İznik surlarının kıyısından şehrin dört büyük kapısından birisi olan; kapı olarak görebileceğimiz tek kapı olan lefke kapısını geziyoruz. Lefke kapısı gezimizin ardından, küçük bir yürüyüşle, adını minaresindeki meşhur İznik çinilerinden alan, İznik’in en önemli Osmanlı eserlerinden birisi olan Yeşil camiyi görüyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde hemen karşıda bulunan bugün İznik arkeoloji müzesi olan, restorasyon sebebiyle içine giremediğimiz Nilüfer Hatun İmareti ile ilgili bilgilerimizi de alıyoruz. İznik gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul’a dönüş için yolculuğumuz başlıyor ve  siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. • Rezervasyon Detayları

  a-Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize Tur Kayıt formunuz  gönderilecektir.Tur Kayıt formu tarafınıza ulaştıktan sonra linkte gönderilen okudum , onaylıyorum butonu ile rezervasyonunuzu onaylamanız gerekmektedir

  b- Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt formunun  çıktısını tur esnasında yanınızda bulundurmanız zorunludur.

  c-Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  Rezervasyon iptali , değişiklik ve tur programının uygulanması

  TÜKETİCİNİN , DÜZENLEYİCİ veya ARACIYA yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı fesih hakkı bulunmaktadır. Bu feshin paket turun başlamasından en az 30 gün önce bildirilmesi halinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel TÜKETİCİYE aynen iade edilir. Ancak bu feshin paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala bildirilmesi halinde paket turun başlamasından 15-8 gün önce paket turu herhangi bir sebep ile iptal – değişiklik talep edilmesi halinde paket tur  bedelinin % 30’unu , 7 günden sonra ise paket tur bedelinin tamamını ACENTAYA ödemekle yükümlüdürler.

  Fırsat kodunu alan misafirlerimizin kodlarını satın aldıkları tarih den 10 gün içinde  rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

  Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket  tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2  gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

  Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.