Hola Travel’dan Trenle Gidiş & Uçakla Dönüş ile Karlar Altındaki Uygar Kent Kars’a Yolculuk!

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
Hola Traveldan 4 Gece 5 Günlük Kars Turu Kişi Başı
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
990,00 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Kaz Kızartması & Kartopu Savaşları

  Hiç  yataklı Tren ile  seyahat ettiniz mi ? Bir hatırlayın bakalım en son ne zaman kartopu oynadınız?    Değişik bir deneyim ve macera için yola çıkıyoruz.…

  Tarih:   23 ve 31 Ocak / 05-14 Şubat /21 Şubat

  Hola Traveldan 4 Gece 5 Günlük Kars Turu Kişi Başı 1400 TL yerine 990 TL

  Turu satın alan Misafirlerimiz  Rehberlik , Transfer,Müze ve Ören Yeri  Giderleri  İçin 200 TL  ödemekle yükümlüdür.* Bu ücret tura kayıt esnasında veya tura katılmadan 10 gün öncesinden acenteye ödenmesi zorunludur

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  REZERVASYON İÇİN Hola Telefon : 0 212 225 69 66 / 225 69 36 

  TUR  ÜCRETİNE  DAHİL  OLAN  HİZMETLER                                         

  İstanbul –Ankara Ulaşım ücreti. 

  Ankara-Kars  Doğu Ekspresi yataklı Tren ücreti 

  Kars-İstanbul tek yön ekonomik Uçak Bileti 

  Kars  Sim-Er  Hotel’de  3 gece yarım pansiyon konaklama (sabah ve akşam )

  Programda  belirtilen  tüm çevre  gezileri.

  Mesleki Sroumluluk Sigortası

  TUR  ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 

  Öğlen  yemekleri  ve  tüm  yemekler  esnasında  alınan  içecekler.

  Profesyonel  Rehberlik Hizmetleri ,Müze ve ören  yeri  giriş ücretleri : 200 tl ( zorunludur )

  Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej  biniş ücretleri

  Çıldır Gölünde atlı kızak  gezisi

  Detaylar  ve Ek Hizmet Bedeli:

  * Turu satın alan Misafirlerimiz  Rehberlik , Transfer,Müze ve Ören Yeri  Giderleri  İçin 200 TL  ödemekle yükümlüdür.* Bu ücret tura kayıt esnasında veya tura katılmadan 10 gün öncesinden acenteye ödenmesi zorunludur

  * 0 – 2 yaş çocuk 2  büyük ile aynı oda’da kaldığı takdirde 200 tl ücretlerini acenteye ödemeleri gerekmektedir.

  * 3-12 yaş çocuklar  850 tl + zorunlu ücreti acenteye ödemeleri gerekmektedir.

  * Tura tek kişi katılacak misafirlerimiz fırsat kodlarına ilave olarak acentemize  400 tl fark ödemelidir.

  * Ek hizmet bedeli tur programı ile bir bütün olup ayrılamaz.

  TUR PROGRAMI

  1.GÜN       İstanbul – Ankara – Doğu Ekspresi  ile KARS

  10.00 Bakırköy İncirli Doğtaş Önü , 10.30 Mecidiyeköy Doğtaş Önü , 11.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı , 11.30 Kartal Köprüsünden alınacak misafirlerimiz ile beraber Hola Turizm aracı ile Ankara'ya doğru hareket ediyoruz. Akşam  üzeri  saat 17:00 de ilk yolculuğumuzun sonu ve Ankara ya varış... Saat 17:30 da Ankara  Garından  Doğu Ekspresine binmek üzere hareket ( Tren hatlarındaki çalışmalar sebebi ile Doğu Ekspresi  Irmak İstasyonundan kalkmaktadır. TCDD  Ankara Garı  ile  Irmak İstasyonu arasında  otobüs transferi  sağlanmaktadır.) Saat 19:30 da  çalacak olan  o meşhur  düdük  sesi ile  hayalini kurduğumuz  keyifli eğlenceli  güzel bir gece yolculuğu.. Gece boyunca Anadolu'nun irili ufakli kasabalarından geçerken ,arzu ettiğiniz takdirde yemekli  vagonda 'da akşam yemeğinizi alabilirsiniz  Konaklama  bu gece trendeki  yataklı kompartımanda.

  2.GÜN      Tren Yolculuğu - Kars

  Tam gün buyunca  Doğu Ekspresin'de  sürecek yolculuğumuzda  güzel  Anadolu manzaraları eşliğinde bol bol fotoğraf çekme  ve  grupça sohbet  - eğlence  imkanı .Akşam saat 18:00 de Kars Garına varışımızı takiben otelimize transfer  , akşam yemeği  ve konaklama  Sim-er Hotel'de .

  3.GÜN     Ani Harabeleri – Çıldır Gölü

  Sabah otel'de alınan kahvaltı sonrası Unesco Dünya Miras listesine eklenen, 1001 kilise şehri veya 40 kapılı şehir diye de adlandırılan Ani Harabelerini görmek üzere hareket ediyoruz. Günümüz Ermenistan sınırını oluşturan Arpaçay’ın yanı başında kurulu Ocaklı köyünde buluna ören yerinde; Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii görülecek anıtsal yapılar arasındadır.  Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşarak fotoğrafladıktan sonra  kısa bir çay/kahve molası sonrası özel aracımızla birlikte yörenin masalsı gölü olan 2000 m yükseklikteki Çıldır Gölü’ne doğru hareket. Öğlen yemeğimizi göl kenarında bulunan meşhur balıkçı restaurantların'da grupça aldıktan sonra burada dilerseniz buz tutmuş gölün üzerinde dolaşarak bu güzelliği fotoğraflayabilir dilerseniz de  göl üzerinde troykalar ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Sonrasında Kars’a hareket , otelimize varış akşam yemeği ve konaklama.. Yemek sonrasında Kars sokaklarında hep beraber kartopu savaşı yapıyoruz.

  4.GÜN     Kars

  Otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Çanakkale’den sonra Savaş ve Kayak Turizmi için ideal bir yer olan, Dünyada Alplerden sonra en kaliteli kristalize kar potansiyeline sahip Sarıkamış ilçesi için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde 90.000 askerin donarak şehit olduğunu gösterir temsili Sarıkamış Şehitler Anıtında fotoğraf molası veriyoruz. Yol durumuna göre Rus Çarı II. Nikolay’ın oğlu için yaptırdığı, çivi kullanılmadan yapılan meşhur Katerina Av köşkünü ve hemen önündeki Cer Atölyelerini görüp Sarıkamış Kayak Merkezine doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğini kar üzerinde sucuk ekmek şeklinde aldıktan sonra Kars şehir merkezine  doğru hareket ediyoruz. Aracımız ile yapacağımız  şehir turu esnasında  Geniş cadde ve sokakları ile Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılan binalar , Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrasında  Kars tan  meşhur gravyer peyniri  ve Bal alışverişi yapabilmek adına verilecek serbest  zamanın ardından  otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.

  5.GÜN     Kars - İstanbul

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası belirlenen saat'de Kars Harakani Havalimanına transfer ve Pegasus Havayolları'nın 10 :55 tarifeli uçuşu ile İstanbul 'a  hareket ve bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz. • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  Turu satın alan Misafirlerimiz  Rehberlik , Transfer,Müze ve Ören Yeri  Giderleri  İçin 200 TL  ödemekle yükümlüdür.

  * Bu ücret tura kayıt esnasında veya tura katılmadan 10 gün öncesinden acenteye ödenmesi zorunludur

  * 0 – 2 yaş çocuk 2  büyük ile aynı oda’da kaldığı takdirde 200 tl ücretlerini acenteye ödemeleri gerekmektedir.

  * 3-12 yaş çocuklar  850 tl + zorunlu ücreti acenteye ödemeleri gerekmektedir.

  * Tura tek kişi katılacak misafirlerimiz fırsat kodlarına ilave olarak acentemize  400 tl fark ödemelidir.

  * Ek hizmet bedeli tur programı ile bir bütün olup ayrılamaz.

  * Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  * Kupon alım  tarihinden itibaren 10 gün içerisinde rezervasyon yapılması gerekmektedir.

  * REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİKLERİNİN; 21 GÜN ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE FIRSAT KODLARI KULLANILMIŞ SAYILACAKTIR.İPTAL BEDELLERİNDE UÇAK İADESİ YAPILMAMAKTADIR.

  Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

 • 0212 225 69 36 / 66