FIRSAT TÜKENDİ

Hola Travel İle Gaziantep Adıyaman Mardin Urfa Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  GAZİANTEP & ADIYAMAN & MARDİN & URFA TURU

  Ulaşım – Çevre Gezileri – Rehberlik – Oda Kahvaltı Konaklama  Dolu Dolu  3 gece 4 gün

  Gaziantep (1),Adıyaman (1),  Nemrut  , Hasankeyf , Göbeklitepe, Mardin (1), Harran, Şanlıurfa

   

  26.03 Hareketli Tur Bedeli Kişi Başı  1350 TL

   

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

   

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  1 Gece  Gaziantep Şirehan Otel ve Benzeri Otel Oda Kahvaltı Konaklama

  1 Gece Adıyaman Arsames Otel ve benzeri Otel Oda Kahvaltı Konaklama

  1 Gece Mardin Darius Konağı ve benzeri Otel oda kahvaltı konaklama

  Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş  ekonomik uçak bileti  

  Profesyonel Rehberlerlik Hizmetleri 

  * Lüks Model Midibus araçlar ile ulaşım 

  * Mesleki Sorumluluk Sigortası

   İstanbul – Sabiha Gökçen Havalimanı  - İstanbul Transferi   * Nemrut dağına minibüslerle çıkış ücreti

   

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  * Tüm Öğle ve Akşam  yemekleri   ve Yemeklerde Alınan İçecekler

  * Şahsi  Harcamalar , Otel ekstraları

   * Tüm müze ve Ören Yeri  Giriş ücretleri

  * Halfeti de isteğe bağlı yapılabilecek olan Rum Kale tekne gezisi  !!!!!

  TUR PROGRAMI

  1.Gün  : İstanbul – Gaziantep  

  04.30 Bakırköy İncirli Doğtaş Önü - 05:00 Mecidiyeköy Doğtaş ve Mado Önü , 05:30 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden misafirlerimizi alarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket  ediyoruz. Pegasus tarifeli  07 : 55 uçağıyla yaklaşık 1,5 saatlik yolculuktan sonra Gaziantep Havalimanına iniyoruz.Doya doya yaşanacak bir Antep  turumuzda  ; Zeugma Mozaik Müzesi,Antep Kalesi,Cam Müzesi,Mutfak Müzesi,eski daracık sokakları ve tipik evleri  ile Bey Mahallesi,Bakırcılar Çarşısı göreceğimiz yerler arasındadır.Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama.Akşam dileyen misafirlerimiz ile Meşhur Antep mutfağını tatmak adına ekstra restaurant’a gidiyoruz.

  2. Gün :  Halfeti – Birecik - Atatürk barajı-Adıyaman-Nemrut Dağı  

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Halfeti  ve Birecik e doğru yola çıkıyoruz, Türkiye’nin yapıldığı tarih itibarı ile en uzun betonarme köprüsü olan Birecik köprüsünü fotoğrafladıktan sonra ,nesli tükenmekte olan kelaynak kuşlarının ziyareti ve yaşam öykülerinin dinlenmesi. Yeni Halfeti’nin görülmesinin ardından eski Halfeti’nin gezilmesi. Eski Halfeti de isteğe bağlı olarak planlanacak tekne gezisi esnasında  Fırat ırmağı üzerinde nazlı nazlı dolaşan tekneler ile Rumkale ve Savaştepe köyünü gördükten sonra  Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan, gövdesindeki bazalt maddenin 1919 metre yükseklikte eski bir volkanik dağ olan Karadağ'ın eteklerinden getirilen Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı birde rehberimiz tarafından dinlerken baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz. Ardından Adıyaman’a varıyor ve burada minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüs'ü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve Eski Kale gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Tanrı kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görüyoruz.Nemrut dağı gezimizi tamamladıktan sonra otelimize varıyoruz.

  3. Gün  :  Adıyaman  – Hasankeyf – Midyat – Dara Antik Kenti - Mardin    

  Sabah otel’de alınan kahvaltı sonrası hareket ile ilk olarak  ILISU Barajı'nın suları altında kalacak olan ünlü Hasankeyf Antik Kenti gezimiz esnasında da  ayrıca Artukluların , Eyyubilerin ve Osmanların izlerini yakından görmüş olacağız. Sonrasında 45 dakikalık bir seyahat ile Midyat a varışımızı takiben Metropolitlik merkezi ve bölgenin en büyük Manastırı olan MOR GABRİEL Manastırı gezisi, Midyat Konukevi ve meşhur Telkari çarşısında vereceğimiz molanın ardından Dara antik kentine gidiyoruz Zindanlar ve su kanalları gezimiz sonrası Deyrulzafaran manastırında Süryani kahve molası veriyoruz  Kasimiye medresesini gezerek eski Mardin’e  dönüyoruz.Otelimize yerleşme ve konaklama.Dileyen misafirlerimiz ile Akşam yemeğimizi ekstra olarak Mardin’in en güzel konaklarından biri olan Cercis Murat Konağında almak üzere grupça hareket .

  4. Gün:  Mardin – Göbeklitepe – Harran - Şanlıurfa  

  Sabah otel'de alınan erken kahvaltı  sonrasında yürüyerek yapacağımız Mardin şehir turumuzda ;  Ulu Cami, Mardin Çarşısı, Mardin evleri, Zinciriye Medresesi, Postane Binası, Şehidiye Camii gezileri sonrasında Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz.İlk olarak  2015 mayıs ayında açılan Türkiyenin en büyük müzesi olma özelliğine sahip olan Göbeklitepe ve eski çağ yaşamlarına ait canlandırmalar ile Edessa mozaik alanlarını görüyoruz.Turumuzu tamamladıktan Urfa’nın en popüler ilçesi  olan Harran ile  gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski  cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz.Fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra  Urfa ‘ ya hareket ve Urfa şehir turumuz esnasında ; Şehir sınırları içinde kalan 14 peygamber ziyaretinden en önemlisi olan İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağarayı, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha  Gölü’nü ve Balıklı Göl’ü görüp fotoğrafladıktan sonra  rehberimiz eşliğinde Kapalıçarşı içindeki Gümrükhan’a ulaşıyoruz.Halen aktif olan handa dileyen arkadaşlarımız otantik kafelerde oturarak ve alışveriş yaparak hanın keyfini çıkarırken dileyenlerde yerel kıyafetli Urfalıların müsaade alarak fotoğraflarını çekebilirler. Kısa bir serbest zaman sonrası Pegasus havayollarının saat 22.00 tarifeli seferi ile İstanbul’a varıyoruz.Havalimanında bizi bekleyen servis araçlarımız ile siz değerli misafirlerimizi bir dahaki turumuzda görüşmek dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz. • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  Fırsat kodunu alan misafirlerimizin kodlarını satın aldıkları tarih den 15 gün içinde  rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Rezervasyon  tarih değişiklikleri 10 gün önce yaptırılmalıdır aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

  Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde,acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.

  Acente ve rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  Resmi ve Özel Tatillerde Geçerli Değildir.

  Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİKLERİNİN; 14 GÜN ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE FIRSAT KODLARI KULLANILMIŞ SAYILACAKTIR.

 • 0212 225 69 36 / 66

BENZER FIRSATLARI

HEMEN ARA

0850 223 95 65

TÜKENDİ!
Size özel daha birçok alternatif için
HEMEN 0850 223 95 65'i ARAYIN