FIRSAT TÜKENDİ

Hola Tur İle Gaziantep Urfa Adıyaman Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  GAZİANTEP & URFA & ADIYAMAN TURU

  Kasım – Aralık  ve Mart Dönemi

  Ulaşım – Çevre Gezileri – Rehberlik – Oda Kahvaltı Konaklama

  Dolu Dolu  2 gece 3 gün

  Gaziantep ,Adıyaman ( 1 ) , Birecik , Halfeti , Gökbeklitepe, Rumkale , Şanlıurfa (1) , Harran

  21.11 –  30.11 – 07.12 Hareketli Tur Bedeli  Kişi Başı 1090 TL

  09.11 -23.11 Hareketli Tur Bedeli  Kişi Başı 1290 TL

  08.03 – 15.03 – 22.03 – 27.03 Hareketli Tur Bedeli Kişi Başı  1190 TL

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER  

  1 Gece Şanlıurfa Dedeman Otel Ve Benzeri ,

  1 Gece Adıyaman Arsames Otel Ve Benzeri  Oda Kahvaltı Konaklama  

  Pegasus Hava Yolları İle Gidiş Dönüş Ekonomik Uçak Bileti 

   Profesyonel  Rehberlerlik Hizmetleri 

  * Lüks Model Midibus  Araçlar İle Ulaşım  

  * Mesleki Sorumluluk Sigortası

  İstanbul – Sabiha Gökçen Havalimanı  - İstanbul Transferi  

  * Nemrut Dağına Minibüslerle Çıkış Ücreti

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  * Tüm Öğle Ve Akşam  Yemekleri   Ve Yemeklerde Alınan İçecekler

  *  Şahsi  Harcamalar , Otel Ekstraları

   *  Tüm Müze Ve Ören Yeri  Giriş Ücretleri

  * Halfeti De İsteğe Bağlı Yapılabilecek Olan Rum Kale Tekne Gezisi  !!!!!

  TUR PROGRAMI

  1.Gün  : Gaziantep-Zeugma Müzesi-Şanlıurfa-Balıklıgöl-Sıra Gecesi

  04.30 Bakırköy İncirli Doğtaş Önü - 05:00 Mecidiyeköy Doğtaş ve Mado Önü , 05:30 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden misafirlerimizi alarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket  ediyoruz. Pegasus 07:55 uçağıyla yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından Gaziantep Havalimanı'na ulaşıyoruz.. Zeugma Mozaik Müzesi,eski daracık sokakları ve tipik evleri  ile Bey Mahallesi,Bakırcılar Çarşısı göreceğimiz yerler arasındadır.Şehir merkezinde vereceğimiz  serbest zamanın ardından Birecik üzerinden Şanlıurfa'ya ulaşıyoruz. 2015 mayıs ayında açılan Türkiyenin en büyük müzesi özelliğine sahip olan Şanlıurfa müzesi kompleksinde Göbeklitepe ve eski çağ yaşamlarına ait canlandırmalar ile Edessa mozaik alanlarını rehberimizin anlatımları ile tanıyoruz.Ardından Balıklıgöl alanına ulaşıyoruz.Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır.Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra Şanlıurfa'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.Dileyen Misafirlerimiz ile ekstra yemekli Sıra gecesi  programına katılıyoruz

  2. Gün : Harran-Atatürk barajı-Adıyaman-Nemrut Dağı

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz.Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz.Ardından Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan, gövdesindeki bazalt maddenin 1919 metre yükseklikte eski bir volkanik dağ olan Karadağ'ın eteklerinden getirilen Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı birde rehberimiz tarafından dinlerken baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz. Ardından Adıyaman’a varıyor ve burada minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüs'ü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve Eski Kale gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Tanrı kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görüyoruz.Nemrut dağı gezimizi tamamladıktan sonra otelimize varıyoruz.

  3. Gün  : Halfeti-Tekne Turu-Gaziantep

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Fırat nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz.Burada Birecik Baraj Göl’ü üzerinde bir saat süren  tekne turuna çıkıyoruz. ( Ekstra ) Tekne turunda Rum Kale, tarihi mağara evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra  Birecik Kelaynak kuşları üreme merkezini ziyaret ettikten sonra Gaziantep'e varıyoruz.Tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesi, sonrasında Mevlevihane, Savaş müzesi, bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan çarşılar ve sedef atölyeleri gezilerinin ardından, öğle yemeğimizi alıyoruz ve bölgenin en eski kahvesi olan Tahmis Kahvesinde vereceğimiz mola sonrası Gaziantep Havalimanı'na varıyoruz. Pegasus Havayolları'nın 18.45 uçağı ile İstanbul’a varıyoruz.Havalimanında bizi bekleyen servis araçlarımız ile siz değerli misafirlerimizi bir dahaki turumuzda görüşmek dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz. • REZERVASYON GEREKLİDİR. Tel: 0212 225 69 36 / 66

  Fırsat kodunu alan misafirlerimizin kodlarını satın aldıkları tarih den 15 gün içinde  rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Rezervasyon  tarih değişiklikleri 10 gün önce yaptırılmalıdır aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

  Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde,acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.

  Acente ve rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  Resmi ve Özel Tatillerde Geçerli Değildir.

  Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİKLERİNİN; 14 GÜN ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE FIRSAT KODLARI KULLANILMIŞ SAYILACAKTIR.

 • 0212 225 69 36 / 66

BENZER FIRSATLARI

HEMEN ARA

0850 223 95 65

TÜKENDİ!
Size özel daha birçok alternatif için
HEMEN 0850 223 95 65'i ARAYIN