İSTANBUL’DA KAHVALTI MEKÂNLARI

Hafta sonu gelmişse üstüne birde hava güzelse lezzetli bir kahvaltı fırsatını kaçırmamak için kendimizi hemen dışarı atarız.

İstanbul kahvaltı mekanları açısından seçeneği bol olan bir şehirdir.

Hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında neredeyse İstanbul’un her semtinde birbirinden güzel, bilindik kahvaltı mekanları vardır. 

Kimisi şehrin içinde şirin ve küçük, kimisi deniz kenarında lüks, gösterişli restoranlar kimisi de doğanın tadına varabileceğiniz yerlerdir. Ve artık bu fırsatlar her bütçeye, her isteğe uygun hale geldi.

Doğa ile iç içe temiz hava da kahvaltı keyfi yapmakisteyenler İstanbul’a yakın doğal yerler olarakPolonezköy ve Ağva’yı tercih edebilirler.

Polonezköy’de kahvaltı şehrin gürültü ve karmaşasından uzak, yeşillik içinde kafa dinlendirici bir seçenek olabilir. Hele birde serpme kahvaltı seviyorsanız burada en taze lezzetleri sofranız da bulabilirsiniz.

Romantik bir kahvaltı planlıyorsanız rotanız kesinlikle Şile-Ağva olmalı. Burada nehir ve göl manzaralı açık büfe kahvaltı sunan birçok otel bulunuyor. Ağva uzak bir tercih gibi görünebilir ama gün sonunda iyi ki geldik diyeceğiniz yerler arasına girecektir.

Anadolu yakası kahvaltı mekanlarını merak edenlere ise yer seçeneği bir hayli fazla. Üsküdar dendi mi Kız Kulesi gelir akıllara. Büyüleyici konumu olan eşsiz Kız Kulesi’nde kahvaltı yapmak şehir fırsatları ile artık daha uygun hale gelmeye başladı.

Boğaz’da kahvaltı mekanları iki kıtada da değişiyor. Ama Çengelköy, asırlık çınarların gölgesinde nostaljik bir semte ev sahipliği yapıyor. Tarihi börekçileri, simitçileri ve boğaz havası ile Çengelköy, kahvaltı tutkunlarına keyifli bir sabah sunuyor.

Sokakları gün geçtikçe güzelleşen, bir çok konsept kafe ve restorana sahip olan Kadıköy, kahvaltı için en çok tercih edilenler arasında yerini aldı. Kadıköy kahvaltı mekanlarında kendinizi şehrin içinde ama bir o kadar da dışındaymış gibi huzurlu hissedeceksiniz.

Avrupa yakasında kahvaltı yapılacak yerler arasında İstanbul'un en özel köşelerinden biri olan Rumeli Hisarı bulunuyor. Nefes kesen boğaz manzarasına karşı kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

Boğaz hattında bulunan Sarıyer kahvaltı mekanlarında köy kahvaltısı alarak özlediğiniz sofraların sıcaklığını bulabilir, boğaza karşı taze bir çayla güne zinde başlayabilirsiniz.

Beşiktaş kahvaltı severlerin oturmak isteyeceği Kahvaltıcılar Sokağı’na sahip. Birçok kahvaltı mekânının yan yana olduğu bu sokakta günün her saati taze ürünler bulabilirsiniz. Beşiktaş’ı samimi ve hesaplı kahvaltı mekanları nedeniyle tercih edebilirsiniz.