FIRSAT TÜKENDİ

Usta Yazarlardan Marmara Sanat Akademisi'nde Senaryo Yazarlığı Eğitimi!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Senaryo Yazarlığı

  Hikayeler, Televizyon Dizileri ya da Sinema filmi yazmak istiyoruz ama bir türlü başlayamıyor muyuz…Kendi hayatımızı, sevdamızı, kavgamızı  yazmak istiyoruz… Bunun için istemek ve bir adım atmak gerek…Gelin hep birlikte önce öykü, sonra da senaryo yazmayı deneyelim.

  Senaryo yazarlığı çalışmalarımız; sinema dilini ve dramaturji tekniklerini en sade ve anlaşılır bir eğitimle öğreten zengin bir programdan oluşmaktadır. Bu çalışmalara öykü ve senaryo yazmak isteyen herkes katılabilir. Katılımcılarımız sinema sektörünün usta yazarlarından senaryo yazım tekniklerini öğrenecek ve hayal güçlerini eleştirecekler. Atölyemizde; senaryo ve drama yazarı adaylarına, genelde tüm, Sinema-tv, iletişim, edebiyat bölümü öğrencilerine, dramaturji ve mizansen tekniklerini öğrenmek isteyen tüm sinemacılara yönelik bu çalışmalarımız;  mevcut atölyelerden farklı olarak, sıcak, samimi ortamlarda, uygulamalı çalışmalarla, daha akılda kalıcı yöntemlerle sıkılmadan öğrenmelerini sağlamaktır.

  Tek Kişilik Senaryo Yazarlığı Eğitimi  550 TL Yerine 89 TL!

  Ders İçerikleri: 

  Tema ve Seçimi (projenin duygu ve düşüncesi, Öykü ve Öyküleme (Dramatik Yapı), Öyküleme - (Dramatik Yapı) Giriş (serim, yerleştirme) - Gelişme (düğüm, çatışma) - Sonuç (çözüm, dönüşüm), Özgün öykü, Öyküleme uygulaması, Öykü uyarlaması, Sinopsis (Öykü özeti)

  Öyküleme Teknikleri;

  Kamerayı esas alarak öyküleme tekniğine göre yazmak- Canlandırma-Öyküleme odakları - Bilgi dağılımı- Bakış açıları- Kurgusal yapısı- Gerilim mekanizmaları- Tasvir- Karakter- Mekânlar- Zaman- Çatışma- Olay örgüsü ve olayların kurgulanması, Sinematografik anlatıya geçiş

  Öyküleme Biçimleri;

  a) Dramatik Anlatım (Geleneksel Anlatı)

  b) Epizotik Anlatım (Çağdaş Anlatı), Tretman

  Sahne başlıkları: Mizansen-Sahnelemenin öğeleri,

  Senaryo yazımı: Senaryonun Dışsal Yapısı (Biçim) Senaryonun Evreleri- Dramaturji-Sahneleme-Atmosfer-Dramatik durum-Diyaloglar-Sinema dili- Kurgulama, Film izleme-Analiz.

  Senaryo Yazarlığı Eğitmen Kadromuz

  Gülsüm Öz
  Birçok televizyon dizilerinin yazar kadrosunda bulunan Gülsüm Öz, sinema film öyküsü ve sinema senaryosu yazdı. “Dullar Pansiyonu”, ”Mahallenin Muhtarları”, “Çiçek Taksi” gibi televizyon dizilerin yazar kadrosunda yer aldı. “Her şey Oğlum İçin” isimli televizyon filminin öyküsünü, “Yengeç Oyunu” filminin senaryosunu yazdı. 2009 Ekim ayında ‘İltica’ isimli romanı GOA Yayınları’ndan, “Anneler Kızları ve Esrar”  Mayıs 2012 yılında Astrea yayınlarından çıktı. Reklam ajansında metin yazarlığı ve Gelişim yayınları "Büyük Larousse" da düzeltmenlik de yapan yazar, kısa bir süre “Avrupa Karizma” dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Öykü dalında ödülleri bulunan Gülsüm Öz ; halen Marmara Sanat Akademisi’nde senaryo-yazarlık dersleri vermekte, roman ve sinema öyküleri yazmaya devam etmektedir. • 11 Mayıs 2018 tarihine kadar geçerlidir.

  Dersler 1 ay sürmektedir. Haftada 2,5 saattir.

  Sınıflar 15 kişiliktir.

  Kayıt gereklidir. Kontenjan sayısı sınırlı olduğundan fırsat kodu alındıktan sonra kayıt için akademiye bildirilmesi gerekmektedir.

  Detaylı bilgi ve kayıt için 0212 292 6848- 0541 961 44 73- 0536 304 98 20 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

  Kayıt iptalleri 24 saat önceden bildirilmelidir. Aksi takdirde fırsat kodlarınız kullanılmış sayılacaktır.

  Hizmete ilişkin fiş veya faturanızı hizmeti aldığınız işletmeden istemeyi unutmayınız.