FIRSAT TÜKENDİ

Otobüs ile 7 Gece 8 Günlük Büyüleyici Kuzey Balkan Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Mistik şehirler, Tarihi mekanlar, Lezzetli yemekler

  28.04 –  18.05 - 19.05 – 23.06 – 14.07 – 04.08 – 18.08 – 01.09 – 22.09 / 7 Gece 8 Gün

  Burgas – Varna – Bükreş – Belgrad – Sofya – Üsküp – Ohrid – Manastır – Selanik – Kavala

  Otobüs İle 7 Gece 8 Gün Kuzey Balkan Turu Kişi Başı 2000 TL Yerine  1450 TL

   *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  OTELLER :

  Varna : Golden Tulip  Otel veya Benzeri Otel

  Bükreş : Grand Rin Otel , Minerva Otel veya Benzeri Otel

  Belgrad : Tulip İnn Otel veya Benzeri Otel

  Sofya : Ramada Hotel veya Benzeri Otel

  Üsküp : New Star Otel , Gold Otel veya Benzeri Otel

  Ohrid : Aqua Lina Otel veya Benzeri Otel

  Selanik : Metropolitan Otel veya Benzeri Otel

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

  * Lüx Araçlar ile gidiş dönüş ulaşım.  * Yol boyunca Araç İçi İkramlar

  * Belirtilen Ülkelerde 7 gece oda kahvaltı konaklama

  * Mesleki Sorumluluk  Sigortası  

  * Rehberlik ücreti – Sınır Geçiş Masrafı - Konaklama Vergileri

  * Tur Programında yazan şehir turları ve çevre gezileri

  TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

  * Yurtdışı çıkış fonu  :  15 Tl

  * Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  * Seyahat Sağlık Sigortası  10 € , 65 yaş üstü misafirlerimizden 20 €  alınmaktadır. ( İsteğe Bağlı )

  * Ekstra turlar,Program dışı geziler,şahsi harcamalar,ilk gün yolda  alınan kahvaltı

  * Öğle  ve akşam yemekleri ve yemekler esnasında alınacak içecekler

  * Schengen Vizesi ve hizmet bedeli    :  Nakit 120  €    !!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!


  Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.Tek kişi Farkı 150 € olup acentaya ödenecektir.

  TUR PROGRAMI

  1.Gün  İstanbul– Burgas - Varna  

  Gezimizin ilk günü, 23:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 00:00'da Mecidiyeköy Trumps Avm Önü ve 00:30'da İncirli Ömür plaza önünde hareket ile Kırklareli karayolu ile Dereköy sinir kapisina varisimizi gerceklestiryoruz.Pasaport ve gumruk islemleri tamamlanmasi ardindan Burgas Nessebara doğru yolumuza devam ediyoruz.

  2.Gün konaklama Varna

  Sabah saatlerinde vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından Nessebar’a varış , panaromik şehir turunun ardından fotoğraf molası veriyoruz.Nessebar turumuzun ardından yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası VARNA’YA varış ve otobüsümüz ile panaromik şehir turu Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi,Bazilika ve  Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir içinde serbest zaman sonrası otelimize varıyoruz.Dileyen misafirlerimiz ile extra Altınkum ve Balçık turumuzu yapıyoruz.Akşam konaklama otelimizde

  3.Gün  konaklama Bükreş

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Balkanların Parisi olarak adlandırılan Romanya Bükreşe hareket ediyoruz. Bükreş şehir turumuzda İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (dünyadaki 2. büyük binadır ve bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur)  görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası kısa bir serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile extra Köy Evi Müzesi turu yapıyoruz.Konaklama Otelimizde

  4.Gün konaklama Belgrad

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonra hareket ile  Öğlen saatlerinde Belgrad’a varış. Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad'da  varışımıza müteakip , Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize varış ve konaklama.

  5.Gün  konaklama Sofya

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Bulgaristan Sofya’ya hareket ediyoruz.Yaklaşık 5 saatlik yolculuktan ve sınır geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra panoramik şehir turumuza başlıyoruz.Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında  Balkanların en büyük kilisesi olan AlexsanderNevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banyabaşı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer.Konaklama Sofya`da otelimizde.

  6.Gün  konaklama Üsküp

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Üsküp ‘e varış ve Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama Üsküp' teki otelimizde

  7.Gün  konaklama Ohrid

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu – Tetova – Gostivar Turuna katılabilirler.( 10 EUR)Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen) ‘ da duruyor Alaca Camii ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı ve Drim nehri göreceğimiz yerler arasındadır.Struga turumuz ardindan Ohride varis. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır.Dileyen misafirlerimiz ekstradüzenlenicek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler.(15 EUR) Turumuzun ardından otele varis .Konaklama Ohrid`dekiotelimizde.

  8.Gün  konaklama Selanik

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile ilk olarak Bitola (Manastır) hareket ediyoruz. Turumuzun en duygusal anlarını yaşayacağınız Manastır’ da Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ,Atatürk Müzesi,Atatürk’ün büyük aşkı Eleni’nin evi,güneş saati, 16. yüzyıldan kalma Yeni Camii,Saat kulesi,Isak Paşa Camii ve Hamidiye caddesi görülecek yerler arasındadır.Gezimiz sonrası Selanik’e hareket otelimize yerleşme ve konaklama.Arzu eden misafirlerimiz için extra taverna turuna katılma imkanı. (Selanik Yemekli ve Sirtaki Gecesi Kişibaşı 40 € )

  9.Gün   

  Sabah erken Kahvaltı sonrası Selanik şehir turu; beyaz kule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii,E.Venezelo -P.konstantin heykelleri ,Vardar, Makedonia,Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır.Ulu Önder Atatürk ‘ün evini gezdikten sonra  Kavala’ya varış,Panaromik Kavala turumuz sonrası Gümülcine Dedeağaç güzergahını takip ederek İpsala sınır kapısına varıyoruz.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Tekirdağ (serbest köfte molası)üzerinden İstanbul’a yolculuk ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

    • Rezervasyon Detayları

  a-Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize Tur Kayıt formunuz  gönderilecektir.Tur Kayıt formu tarafınıza ulaştıktan sonra linkte gönderilen okudum , onaylıyorum butonu ile rezervasyonunuzu onaylamanız gerekmektedir

  b- Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt formunun  çıktısını tur esnasında yanınızda bulundurmanız zorunludur.

  c-Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  Rezervasyon iptali , değişiklik ve tur programının uygulanması

  TÜKETİCİNİN , DÜZENLEYİCİ veya ARACIYA yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı fesih hakkı bulunmaktadır. Bu feshin paket turun başlamasından en az 30 gün önce bildirilmesi halinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel TÜKETİCİYE aynen iade edilir. Ancak bu feshin paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala bildirilmesi halinde paket turun başlamasından 15-8 gün önce paket turu herhangi bir sebep ile iptal – değişiklik talep edilmesi halinde paket tur  bedelinin % 30’unu , 7 günden sonra ise paket tur bedelinin tamamını ACENTAYA ödemekle yükümlüdürler.

  Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

  Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket  tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2  gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

  Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.