FIRSAT TÜKENDİ

Ramazan Bayramında İstanbul Çıkışlı Doğu Ekspresi ile Kars Turu!

 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Hiç  yataklı Tren ile seyahat ettiniz mi?   Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Kaz Kızartması… Değişik bir deneyim ve macera için Ramazan bayramında yola çıkıyoruz.…

  HAREKET TARİHİ: 13 Haziran

  Ramazan Bayramında İstanbul Çıkışlı Doğu Ekspresi ile Kars Turu Kişi Başı 1349 TL

  *ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz.

  TUR PROGRAMI

  İstanbul Çıkışlı Doğu Ekspresi ile Kars Turu (Tren Gidiş-Uçak Dönüş)

  Doğu Ekspresi Treni ile Kars Turu (Doğu Ekspresi ile gidiş /Uçak İle Dönüş )

  1. GÜN / İSTANBUL //  ANKARA - DOĞU EKSPRESİ

  Misafirlerimiz ile saat 11.00 de İstanbul Pendik Tren Garı’nda rehberimiz ile buluşuyoruz. Saat 11:30 da hareket edecek olan İstanbul – Ankara Yüksek Hızlı Treni ile Ankara’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz ardından saat 15.45 da Ankara’ya ulaşıyoruz.  Saat 17.00 de kalkacak servis araçlarımıza biniyor ve Irmak Tren İstasyonuna hareket ediyoruz. (Doğu Ekspresi Treni Başkentray çalışmaları nedeniyle, Irmak İstasyonundan hareket etmektedir.) Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuz ardından saat 19.20 de hareket edecek olan, TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor, 19.20`den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu`nun yaz mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonun da alınacaktır. Bu gece konaklama trende yataklı vagonlu odalarımızda. 

  Akşam Yemeği: Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)
  Konaklama: Doğu Ekspresi Treni Yataklı Vagon da Konaklama
  Tur Güzergâhı: Pendik Tren Garı – Ankara Tren Garı – Irmak Tren İstasyonu - Kars

  2. GÜN / DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU

  Gün boyunca Doğu Ekspresi ile Kars'a doğru yol almaya devam ediyoruz.  Bu esnada eşsiz manzaralar bize eşlik edecek. Akşam 18:30'da Kars'a varıyoruz. Tur rehberimiz misafirlerimizi Kars Garı'nda karşılıyor. Otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
  Sabah Kahvaltısı:  Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)
  Öğle Yemeği: Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
  Konaklama:  4* Kale Park Hotel
  Tur Güzergâhı: Irmak Tren İstasyonu – Sivas Tren İstasyonu – Erzincan Tren İstasyonu – Erzurum Tren İstasyonu – Kars Tren İstasyonu

  3. GÜN / KARS / BOĞATEPE (ZAVOT) / ÇILDIR GÖLÜ 

  Ekstra Sabah Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.
  Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız ve ardından Kars merkeze dönüş için yola koyulacağız.
  Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
  Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
  Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Aynı zamanda geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirini de satın alabilirsiniz.

  Sabah Kahvaltısı: Boğatepe Köyü ( Zavot ) Ekstra
  Öğle Yemeği: Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
  Konaklama: 4* Kale Hotel
  Tur Güzergâhı: Boğatepe Köyü – Çıldır Gölü - Kars Şehir Merkezi

  4. GÜN / KARS MÜZESİ / ANİ HARABELERİ / KARS 

  Sabah kahvaltımız ardından hareket ederek yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
  Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
  Surlar ve Aslanlı Kapı
  Manucehr Camii
  Aziz Gregor Kilisesi
  Surp Kirkor Kilisesi
  Keçel Kilise
  Büyük Katedral
   Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak Kars’a döneceğiz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir. 
  Öğle Yemeği: Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
  Tur Güzergâhı: Kars Müzeleri – Ani Harebeleri – Kars
  Konaklama: 4* Kale Hotel
   
  5. GÜN / KARS – İSTANBUL

  Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, kalan zamanımız da, şehirde kısa bir alışveriş süresi veriyoruz. (Bu arada Kars Kaşarı ve Gravyer Peynirini almanızı öneririz.) Serbest zaman sonrasında,
  Kars – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçağına binmek için, Kars Havaalanı’na hareket ediyoruz. Bir sonraki Geztour organizasyonunda  görüşmek dileği

  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir. 
  Tur Güzergâhı:  Kars  – Kars Havalimanı

  (Not: Yol bakım onarım çalışmaları nedeniyle 11.12.2017 tarihine kadar Doğu Ekspresi Irmak - Kars - Irmak arasında işletilecektir. Ankara-Irmak arası ulaşım otobüslerle sağlanacaktır. Doğu Ekspresi için Ankara Gar'dan otobüs hareket saati 18.00'dir )

  UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.


  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  İstanbul - Ankara YHT Tren Biletleri ( Koltuk)
  Ankara - Kars Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Biletleri ( Yataklı Kompartman)
  Kars - İstanbul Sabiha Gökçen Uçak Biletleri 
  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  3 Gece Hotel konaklaması
  1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
  Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
  Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
  Zorunlu Seyahat Sigortası
  Bölgedeki Ulaşımlar

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
  Kişisel harcamalar ( Çıldırda Kar Olursa Kızak, Kar olmazsa tekne gezisi, Aşıklar gecesi ,Kafkas gecesi vb.)
  Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
  Müze Giriş Ücretleri
  Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
  Tüm Öğlen yemekleri
  Boğatepe Köy Kahvaltısı

  Yemekler: Tur Boyunca Bölgenin yerel lezzetlerini ( Kaşar,Kaz vb..), Folklorik değerlerini deneyimlemeye çalışacağız…

  Tur Notları : Tren ve uçak saatleri 72 Saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir . Adınıza biletler 1 hafta önce kesilmektedir.

  -Doğu Ekspresi Güzergahı

  Doğu Ekspresi Türkiye’deki en uzun demir yolu hatlarından biri. Ankara-Kars arasındaki seyahatini 24 saatte tamamlayan ekspres, haftanın 7 günü, iki şehirden karşılıklı seferlerle hareket ediyor. Ankara Tren Garı – Elmadağ – Kırıkkale – Kayseri Tren Garı – Şarkışla – Sivas Tren Garı – Yenikangal – Divriği – Kemah – Erzincan Tren Garı – Karasu – Ilıca – Palandöken – Erzurum Tren Garı – Hasankale – Horasan – Sarıkamış – Kars Tren Garı güzergahını izliyor.
   
  Doğu Ekspresi Yemek

  Doğu Ekspresi’nde bir vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandvic, poğaça..) ve alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz. 
  Yanınıza yiyecek, içecek almanızı öneririz. Ayrıca kağıt havlu / ıslak mendil bulundurmanızı da öneririz.
   
  Doğu Ekspresi Yatak ve Tuvalet

  Doğu Ekspresi’nde size verilen temiz nevresimleri, ranza haline gelen yataklara seriyorsunuz. Yataklı ile Örtülü Kuşetli vagonun büyüklükleri aynı olsa da Yataklı Vagon 2 kişilik. Ayrıca 4 kişilik kuşetli vagonlar var. Yataklı vagonda ve örtülü kuşetlerde bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var). Yataklı vagon kapısı içerden kitlenebilirler, örtülü kuşet kitlenemiyor. Doğu Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve sürekli temizleniyor.

  Yataklı ile örtülü kuşetlinin büyüklükleri aynı ama yataklı kompartıman 2 kişinin konforu için tasarlanmış. Aynı büyüklükteki alanda karşılıklı ikişer koltuk yerine tek tarafta iki koltuk, masa, sıcak suyu olan bir lavabo ve küçük bir buzdolabı var. Bu sebeple tabi ki daha ferah ve konforlu. 

  Hatırlatmalar

  * Trende restoran vagonu var ama aperatif ve sınırlı servis olduğundan yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
  * Yataklı vagonlarda priz var ama yetersiz kalma ihtimalina karşı yanınıza üçlü priz alabilirsiniz.
  * Yolculuk boyunca internet kesik kesik çekiyor. Telefon çekmeyen yerler de var. 
  * Tren bazen köy yakınlarından geçiyor ve köylü çocuklar treni takip ediyor. Onları sevindirmek için çikolata, bisküvi alabilirsiniz. * Arzu ederseniz doğu ekspresi ile Erzurum'a yaklaşırken sipariş vererek trende cağ kebabı keyfi yapabilirsiniz. Kebapçılar gara getiriyorlar siparişlerinizi. 

   


 • Belirtilen tarihlerde geçerlidir.

  Rezervasyon gereklidir. 0850 333 44 39 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  Rezervasyon yapılmadan önce müsait sormanız gerekmektedir.

  Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Single farkını acenteye ödemeniz gerekir.

  Uçak saatleri tur kalkmadan 2 gün önceye kadar değişebilir.

  REZERVASYON YAPILDIKTAN SONRA KESİNLİKLE İPTAL YAPILMAMAKTADIR.

  MİSAFİRLERİN BUNU KABUL EDEREK SATIN ALMALARI GEREKMEKTEDİR.

 • GEZTOUR Adres: Ali Nihat Tarlan Cad. Ertaç Sok. Baran İş Merkezi No : 10/1 Ataşehir – İSTANBUL

  0850 333 44 39

BENZER FIRSATLARI

HEMEN ARA

0850 223 95 65

TÜKENDİ!
Size özel daha birçok alternatif için
HEMEN 0850 223 95 65'i ARAYIN