Süleymaniye Dârüzziyâfe Bahçe'de Sınırsız Çay Eşliğinde Serpme Kahvaltı Keyfi!

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
Süleymaniye Dârüzziyâfe Bahçe'de Serpme Kahvaltı Keyfi Kişi Başı
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
24,90 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Süleymaniye Camii’nin külliyesinde, tarihin muhteşem dokusunda kahvaltı keyfi ile Osmanlı dönemine nostaljik bir geziye davetlisiniz! 

  Tarihin her köşesine sindiği, hatta bizzat kendisi tarih olan Darüzziyafe’de, Türk mutfağının nadide lezzetlerini, gönüllere huzur veren bahçesinde tadacak, günümüzün karmaşık ve yorucu ortamından birkaç saatliğine de olsa sıyrılıp huzur bulacaksınız.

  Süleymaniye Dârüzziyâfe Bahçe'de Serpme Kahvaltı Keyfi Kişi Başı 45 TL yerine 24.90 TL!

  MENÜ

  Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Çeçil Peyniri, Otlu Peynir

  Siyah Zeytin, Yeşil Zeytin

  Domates, Salatalık

  Tereyağı, Reçel, Bal, Chokella, Tahin Pekmez

  Macar Salamı, Sosis, Jambon

  Sahanda Yumurta, Sigara Böreği

  Sınırsız Çay

  DARÜZZİYAFE ve TÜRK MUTFAĞI

  Siyaset tarihimizin Muhteşem Sultanı Kanuni Sultan Süleyman Han’ın, sanat tarihimizin büyük mimarı Sinan Ağa’ya yaptırdığı Süleymaniye Külliyesi’nin bir parçası olan bina, 1550-1552 yılları arasında tamamlandı. İmaret binası olarak açılan yapı, bir müddet sonra imparatorluğun ziyafet salonu olarak “Darüzziyafe” adı ile kullanıldı. Restorasyonu aslına uygun olarak gerçekleştirilen bina 1992’den itibaren Darüzziyafe Türk Mutfağı olarak hizmete açıldı. O günden bugüne tıpkı geçmişte olduğu gibi, kültürümüzün ve mutfağımızın görgü ve çeşitliliğiyle hizmet veriyor.

  Tabiilik, damak zevki ve şifa, Türk mutfağının belli başlı özelliklerini teşkil eder. Türkler, uzun asırlar boyunca edindikleri tecrübelerden dolayı, sofralarını donatan yemeklerin; faydalı, lezzetli ve enerji verici özellikler taşımasına dikkat etmişler. Gerçekten de, herhangi bir gıda maddesinin özellikleri bozulmadan nasıl pişirileceği, nasıl daha lezzetli hale getirileceği ve bazı gıdaların nasıl daha uzun ömürlü olabileceği gibi konularda gerçekten çok büyük maharete sahiptirler. Öyle ki, hangi hayvan etinden hangi yemeğin yapılacağı, hangi şerbetin hangi yemekle sunulacağına kadar ince düşünülmüş bir anlayışla, yemeği ve sofrayı bir sanat haline getirmişlerdir. İşte Darüzziyafe, bu anlayışla ve böylesine zengin bir mirasın varisi olmanın şevkiyle var oluyor.

  Tarihi mutfağıyla, yaşamakta olan Anadolu mutfağını bütünleştirerek, gerek Türk gerekse yabancı turist ve misafirlerine bir Türk mekanı içinde zengin Türk sofrasının nadide lezzetlerini tatırmayı arzuluyor. Atalarımızı dinç, sıhhatli ve pürneşe kılan yemek çeşitlerinden konuklarını nasipdar etme gayreti içerisinde. Bu gayret ve çaba ile eşsiz mutfağının sayısı beşbini bulan yemeklerinin en seçkin örneklerini hazırlıyor ve yağ miktarlarından, pişirme usullerine kadar her hususta aslına uygun olarak sunuyor.

  Her şeyin özüne uygun olarak hazırlandığı Darüzziyafe’de yemeğinizi gönüllere huzur veren musiki eşliğinde yiyebilir, onlarca çeşitteki şerbetlerini ve tatlılarını deneyebilir, kaybolmaya yüz tutmuş mutfağımızın yaşatıldığı bir ortamda hoşça vakit geçirebilirsiniz. Tüm tatların sunileştiği günümüzde, sizleri Darüzziyafe’nin özüne has yemeklerini tatmaya davet ediyor

    • 3.01.2018 tarihine kadar geçerlidir.

  Haftanın her günü 10.00-14:00 saatleri arasında geçerlidir.

  Rezervasyon gereklidir.

   Rezervasyon için 0553 896 63 23 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  Rezervasyon iptalleri 24 saat önceden bildirilmelidir. Aksi takdirde fırsat kodlarınız kullanılmış sayılacaktır.

  Hizmete ilişkin fiş veya faturanızı mekândan istemeyi unutmayınız.

 • Darüzziyafe Türk Mutfağı Adres: Süleymaniye Mahallesi, Şifahane Sokak, No 4, Fatih İstanbul

  http://daruzziyafe.com.tr/

  0553 896 63 23