2 veya 3 Günlük Transilvanya Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu!

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
SINIRLI SAYIDA 2 Günlük 16 Mart & 08 Aralık Transilvanya Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
199,90 TL
 
Fırsat
2 Günlük 16 Mart & 08 Aralık Transilvanya Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
219,90 TL
 
Fırsat
3 Günlük Nisan Mayıs Eylül Ekim Kasım Transilvanya Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
449,90 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • REZERVASYON İÇİN 0212 234 32 12 / 13 arayınız. Rezervasyonsuz tura katılamazsınız

  1 GECE KONAKLAMALI  2 GÜNLÜK TUR PROGRAMI

  Transilvanya  Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu

  Drakula Şatosu, Peleş Sarayı, Bran, Sınai, Braşov, Veliko Tırnovo, Rusçuk

  16-30 Mart / 13- 20-21- 27-29 Nisan / 04,11,18,25 Mayıs / 14-28 Eylül / 12-19-26 Ekim / 09-23 Kasım / 08 Aralık

  SINIRLI SAYIDA 2 Günlük 16 Mart & 08 Aralık  Transilvanya  Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu 199,90 TL

  2 Günlük 16 Mart & 08 Aralık Transilvanya  Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu 219,90 TL

  2 Günlük Mart,Nisan,Mayıs Transilvanya  Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu 239,90 TL

  2 Günlük 20,21,27,29 Nisan Transilvanya  Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu 259,90 TL

  Tüm Sınır geçiş, ayakbastı & konaklama vergileri için kişi başı 15 € zorunludur ve kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecektir

  **ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

  *Gidiş Ve Dönüş Ulaşım.

  *Bükreş deDört Yıldız otellerde oda kahvaltı konaklama

  *Rehberlik hizmetleri

  *Programda belirtilen çevre gezileri

  *Mesleki sorumluluk sigortası ( 65 yaş üzeri misafirler 10 € fark öderler)

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  *TümSınır geçiş, ayakbastı & konaklama vergileri için kişi başı 15 € zorunludur ve kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecektir.

  *Transilvanya Şatolar turu için 30 € kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecek olup zorunludur ( müze ücretleri dahil değildir).

  *TümMüze,Saray,Şato  ve ören yeri giriş ücretleri isteğe bağlı olup katılımcılar tarafından ödenecektir.

  *Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar.

  *Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)

  *Schengen vize ve hizmet bedeli 120 € dur

  TUR PROGRAMI

  1.Gün  Cuma Akşamı         İstanbul – Transilvanya

  Siz Konuklarımızı  17:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı, 18.15 Mecidiyeköy Migros Önü( eski ali Samiyen karşısı), 19.00 Bakırköy Ömür Plaza’dan,19.45 Bahçeşehir Tır Parkından karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Çorlu Edirne Karayolu üzerinden  Kapıkule Kara Hudut Kapısına Doğru Hareket Ediyoruz. Burada Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Bulgaristan’a Giriş Yapıyoruz. Gece Yolculuğumuzun Ardından Sabah Saatlerinde Romanya’ya Giriş Yapacağımız Rusçuk/Giurgiu Kara Hudut Kapısına Ulaşıyoruz, Pasaport & Gümrük İşlemlerinin Ardından  Romanya geçiyoruz.

  2.Gün  Cumartesi               Transilvanya & Şatolar

  Bulgaristan geçilerek yaklaşık  10 saatlik yolculuğumuzdan sonra Sabah saatlerinde sınır kapılarındaki işlemlerimizin ardından yol üzerinde bulunan tesisimizde kahvaltı molası veriyoruz ve kahvaltının ardından Romanya’nın Transilvanya bölgesine hareket ediyoruz. Bölgeye varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula Şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelik eşya alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları  başlıca göreceğimiz yerler arasındadır.Tur programımızın ardından gecelemeyi yapacağımız Transilvanya Bölgesinin doğası en iyi şekilde korunmuş Sinaia Şehrine geçiş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Romen gecesi turumuza katılabilirler.

  3.Gün  Pazar                    Bükreş & İstanbul   

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Doğunun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş’e hareket ediyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Doğu'nun Paris'i Bükreş’de  İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro. Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” ,ATATÜRK heykeli , Garnizon binası , panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonrası vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Romanya’nın her bir bölgesinden getirilmiş köy evlerinin sergilendiği Köy Müzesi turumuza katılabilirler.  (15 €).Rehberimizin belirleyeceği saat de İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Veliko Tırnovo üzerinden kısa bir panaromik tur sonrası Akşam saatlerinde Kapıkule Kara Hudut kapısına ulaşıyoruz. Burada, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz gerekli molalar verilerek İstanbul’a varışımızın ardından misafirlerimizi alındıkları noktalara bırakıyoruz. Bir daha ki organizasyonunda görüşmek üzere

  Tek kişi , ve çocuk ücretleri

  Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak misafirlerimiz fırsat koduna ilaveten acenteye 25 € fark  ödemelidir.03-12 yaş çocuk ücreti iki büyük yanında konaklanması halinde 169,90 TL + zorunlu ücretler olarak acenteye ödenir.Bir büyük + 1 çocuk konaklamalarda iki adet fırsat kodu satın alınmalıdır.


  2 GECE KONAKLAMA 3 GÜNLÜK TUR PROGRAMI

  Transilvanya & Bükreş Turu&Bulgaristan Turu

  Drakula Şatosu,Peleş sarayı,Bran,Sınai,Braşov,Rusçuk,Varna,Nessebar

  29 Mart / 12-20-27-28 Nisan / 03,10,17 Mayıs / 14 Haziran / 27 Eylül / 11-26 Ekim/ 08-22 Kasım

  3 Günlük Mart Ayı Transilvanya  Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu  399,90 TL

  3 Günlük Nisan Mayıs Eylül Ekim Kasım Transilvanya  Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu  449,90 TL

  14 Haziran Ramazan Bayramı Transilvanya  Şatolar & Bükreş & Bulgaristan Turu   469,90 TL

  Sınır geçiş, ayakbastı & konaklama vergileri için kişi başı 20 € zorunludur ve kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecektir.

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

  *Otobüs ile Ulaşım.

  *Üç veya Dört Yıldız otellerde oda kahvaltı konaklama

  *Rehberlik hizmetleri

  *Mesleki sorumluluk sigortası ( 65 yaş üzeri misafirler 10 € fark öderler)

  TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  *TümSınır geçiş, ayakbastı & konaklama vergileri için kişi başı 20 € zorunludur ve kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecektir.

  *Transilvanya Şatolar turu için 30 € kayıt ile birlikte nakden acenteye ödenecek olup zorunludur ( müze ücretleri dahil değildir).

  *TümMüze,Saray,Şato  ve ören yeri giriş ücretleri isteğe bağlı olup katılımcılar tarafından ödenecektir.

  *Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar.

  *Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)

  *Schengen vize ve hizmet bedeli 120 € dur

  TUR PROGRAMI

  1.Gün  Perşembe Akşamı         İstanbul – Bükreş

  Siz Konuklarımızı  18:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı, 19.15 Mecidiyeköy Migros Önü( eski ali Samiyen karşısı), 20.00 Bakırköy Ömür Plaza’dan karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Çorlu Edirne Karayolu üzerinden  Kapıkule Kara Hudut Kapısına Doğru Hareket Ediyoruz. Burada Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Bulgaristan’a Giriş Yapıyoruz. Gece Yolculuğumuzun Ardından Sabah Saatlerinde Romanya’ya Giriş Yapacağımız Rusçuk/Giurgiu Kara Hudut Kapısına Ulaşıyoruz, Pasaport & Gümrük İşlemlerinin Ardından  Romanya geçiyoruz.

  2.Gün  Cuma               Bükreş   

  Bulgaristan geçilerek yaklaşık  10 saatlik yolculuğumuzdan sonra Sabah saatlerinde sınır kapılarındaki işlemlerimizin ardından yol üzerinde bulunan tesisimizde kahvaltı molası veriyoruz ve kahvaltının ardından Doğunun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş’e hareket ediyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Doğu'nun Paris'i Bükreş’de  İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro. Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” ,ATATÜRK heykeli , Garnizon binası , panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonrası vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Romanya’nın her bir bölgesinden getirilmiş köy evlerinin sergilendiği Köy Müzesi turumuza katılabilirler (15 €).Otelimize yerleşme sorması

  Serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği extra Balkan Gecesi turuna katılabilirler.

  3.Gün  Cumartesi       Transilvanya & Şatolar

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ekstra olarak düzenlenecek Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula Şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelik eşya alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları  başlıca göreceğimiz yerler arasındadır.Tur programımızın ardından  Bükreş’e geçiş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

  4.Gün          Bükreş – Rusçuk-Varna-Nessebar - İstanbul

  Sabah kahvaltı sonrası otelimizden Rusçuğa hareket ediyoruz.Panaromik Rusçuk  gezimizin sonrası İki saatlik yolculuk sonrası  Varna’ya varış ve panaromik şehir turu; Roma Hamamı ve  Arkeoloji Kompleksi,Bazilika ve  Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir içinde serbest zaman sonrası Nessebar’a yolculuk. 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine

  girmiş, tarihi ve şirin sahil kasaba Nesebar'a varıyoruz ve panaromik olarak Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi(İ.S.6 y.y) ve Pantokrator Kiliselerini(13-14.y.y) gördükten sonra yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz.Nessebar gezimiz sonrası Dereköy Sınır kapısına yolculuk,pasaport ve gümrük işlemleri sonrası .İstanbul’a varış ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

  Tek kişi , ve çocuk ücretleri

  Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak misafirlerimiz fırsat koduna ilaveten acenteye 45 € fark  ödemelidir.03-12 yaş çocuk ücreti iki büyük yanında konaklanması halinde 379,90 TL + zorunlu ücretler olarak acenteye ödenir.Bir büyük + 1 çocuk konaklamalarda iki adet fırsat kodu satın alınmalıdır.

   


 • Rezervasyon Detayları

  a-Kod alım işleminizi takiben info@leggotur.com veya 0212 234 32 11 / 12 Numaralı Telefonu Arayarak Kupon Kodlarınız ile Rezervasyon Yaptırabilirsiniz. Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize Tur Kayıt formunuz  gönderilecektir.Tur Kayıt formu tarafınıza ulaştıktan sonra çıktısını alarak  0212 234 32 04  nolu faks numarasına imzalanarak gönderilmek zorundadır. Tarafımıza imzalı olarak ulaşmayan sözleşme sahibi turumuza katılım sağlayamaz.

  b- Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt formunun  çıktısını tur esnasında yanınızda bulundurmanız zorunludur.

  c-Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Leggo Tur  Sorumlu tutulamaz.

  d-Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

  Rezervasyon iptali , değişiklik ve tur programının uygulanması

  Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -14-  gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 21 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.Bayram ve Resmi tatil dönemi turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlar da  30 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal  ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.

  Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 2 gün, günübirlik turlar da ise 1  gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

  Acente  gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

  Yeşil Pasaporta vizesizdir

  Pasaportunda KKTC girişi olanlar Yunanistan’a giriş yapamamaktadır.

 • 0212 234 32 11 / 12