Türk Hava Yolları İle 7 Gece 8 Günlük Büyük İtalya ve Nice Turu!

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
09 Temmuz 2018 / 3* veya 4* Oteller (Şehir dışı) / 2 ve 3 Kişilik Oda - Kişi başı
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
2544,00 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Büyük İtalya ve Nice

  Roma (2) – Napoli – Floransa (1) – Venedik (1) - Milano (1) - Nice (2)

  Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile…

  Tur Tarihleri:  09 Temmuz 2018 Hareket ile

  Tek kişi konaklama farkı / çocuk ödemeleri için acente ile iletişime geçiniz.

  09 Temmuz 2018 / 3* veya 4* Oteller (Şehir dışı) / 2 ve 3 Kişilik Oda - Kişi başı 2544 TL

  *** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mogliano bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

  *** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

  ***** Gidilen Bölge otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

  Avantajlı Ekstra Tur Paketi -A- : 205 Euro yerine 150 EURO !!!

  Portofino (40 €) + Verona Turu (40 €) + Siena & Pisa Turu (70 €) + Roma İkonları & Vatikan (55 € )
  205 Euro yerine 150 Euro

  Avantajlı Ekstra Tur Paketi -B- : 370 Euro yerine 295 EURO !!!

  Portofino (40 €) + Verona Turu (40 €) + Siena & Pisa Turu (70 €) + Roma İkonları & Vatikan (55 € )
  + Pompei Turu (45 €) + Cannes & St.Tropes (65 €) + Monaco & Monte Carlo (55 €) +
  370 Euro yerine 295 Euro

  REZERVASYON İÇİN İLETİŞİM ‘’05336136799’’ ve 0850 297 53 75 NUMARALI TELEFONDAN ULAŞABİLİR, MESAİ SAATLERİ DIŞINDA VE PAZAR GÜNLERİ ‘’rezervasyon@grupfoni.com’’ MAİL ADRESİ ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

  Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Atatürk HL – Roma / Nice – Atatürk HL uçak bileti,

  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

  Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

  Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

  Roma, Napoli, Floransa, Venedik, Milano, Nice panoramik şehir turları  

  Venedik ‘te Vapuretto Ücreti ve Napoli’de Outlet Turu

  Otel vergileri,

  Turist şehir vergileri,

  Türkçe rehberlik hizmetleri.

  TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

  Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

  Müze ve ören yerleri girişleri,

  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

  İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro)

   


  TUR PROGRAMI

  1.Gün                   İSTANBUL – ROMA

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1865 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.50’de Roma' ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14.25’de Roma’ya varışımızı takiben alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik olarak Roma şehir turu. İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Via Del Corso görülecek yerler arasındadır. Sonrasında serbest zaman, dileyen misafirlerimiz ile birlikte Roma Gece Turu (15 Euro) ve tur sonrasında otelimize hareket ediyoruz.

  2.Gün                   ROMA – NAPOLİ ( Outlet Turu Dahil )

  Kahvaltının ardından Roma’nın güneydoğusunda yer alan Napoli şehrine hareket ediyoruz. Napoli ‘ye varışımızın ardından panoramik şehir turu düzenliyoruz. Napoli panoramik şehir turunda Garibaldi Meydanı, Via Toledo , şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico , eski liman, Cristoforo Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Piazza Mercato görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest zaman.
  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pompei (45 Euro) turumuza katılabilirler.  Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Pompei Turu ve öğle yemeği sonrasında tüm grup ile birlikte keyifli bir alışveriş için outlet center ziyareti ve ardından Roma’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

  3.Gün                   ROMA – FLORANSA

  Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Roma’ya transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Roma İkonları & Vatikan Turu (55 Euro)düzenliyoruz. Turumuzda ilk olarak Vatikan ( San Pietro ) , ardından Avrupa Medeniyeti ‘ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma ‘da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona Meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır.

  Tur bitimi özel otobüsümüz ile Floransa oteline doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Siena & Pisa Turu ‘na katılabilirler (70 Euro). Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana ’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz.

  Siena : Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir.

  Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitimi otelimize transfer.

   

  4.Gün                   FLORANSA – VENEDİK

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve panoramik Floransa şehir turu düzenliyoruz. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan göreceğiz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi özel aracımız ile Venedik’e transfer. Varışımızda yapacağımız şehir turu esnasında San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Murano & Burano adalar (45 Euro) ve / veya Gondol Turu (25 Euro) turumuza katılabilirler. Venedik kanallarında yapacağımız güzel turumuzun ardından tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

  5.Gün                   VENEDİK – MİLANO

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Milano’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinden dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turumuza katılabilirler (40 Euro). Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet 'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında, Milano’ya olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

  6.Gün                   MİLANO – NİCE

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Nice’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino turuna katılabilirler (40 Euro). Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Tur bitimi Nice doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Nice ‘e arışımız sonrasında yapacağımız şehir turumuz esnasında; Promenes Des Anglais caddesi, Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

  7. Gün                  NİCE

  Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cannes & St.Tropez turuna katılabilirler (65 Euro). Cannes; Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes şehir turumuzu yapıyoruz. Fransa’nın Güneydoğu’sunda yer alan St. Tropez 2. Dünya Savaşı sırasında Güney Fransa’nın kurtuluşunda önemli rol oynamıştır. Tarihi ve doğal güzelliklerini çok iyi muhafaza eden St. Tropez 1956 yılında Brigitte Bardot’un oynadığı ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmiyle dünya jet sosyetesinin gözdesi haline gelmiştir. Tur bitimi Nice ‘e dönüş ve arzu eden misafirlerimiz akşam üzeri ekstra olarak düzenlenecek olan Monaco & Monte Carlo turumuza katılabilirler (55 Euro). Bu turumuzda Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları ile en güzel yamaçları gezilerek Monaco Prensliği ‘ne varacak, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçeceğiz. Tur bitimi Nice ‘deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. 

  8. Gün                  NİCE – İSTANBUL

  Kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri ardından son günümüzde Nice ‘de serbest zaman geçiriyoruz. Serbest zaman boyunca Nice ‘in keyifli sokakları ve cafelerinde son günün ve şehrin tadını çıkartabilir ve öğle yemeğini Fransız mutfağının en güzel örneklerini sunan restaurantlarda alabilirsiniz. Serbest zaman bitiminde rehberin belirleyeceği saatte Nice ‘deki otelimizde buluşarak Nice Havalimanı ‘na doğru yola çıkıyoruz. Havalimanında bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1816 sefer sayılı uçuşu ile 18:35’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:25’de İstanbul Atatürk Havalimanı ‘na hoş geldiniz.

   


 • REZERVASYON İÇİN İLETİŞİM ‘’05336136799’’ ve 0850 297 53 75

  ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

  ***Tur Programımız minumum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

  ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

  ***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

  *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

  ***Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  ***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  ***Ekstra turlar, katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar

  *** İstyatur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İstyatur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  Vize

  *** T.C vatandaşları için Schengen vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

  *** Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan İstyatur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  *** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  *** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  *** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 • REZERVASYON İÇİN İLETİŞİM ‘’05336136799’’ ve 0850 297 53 75