Türk Hava Yolları İle 7 Gece 8 Günlük Büyük Ve Yeni Orta Avrupa Turu!

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
28 Nisan & 23 Haziran 2018 / 3* veya 4* Oteller (Şehir dışı) / 2 ve 3 Kişilik Oda - Kişi başı
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
2544,00 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • BÜYÜK VE YENİ ORTA AVRUPA

  Almanya & Çekya & Avusturya & Macaristan & Sırbistan

  Leipzig - Berlin (1) – Potsdam - Prag (2) – Viyana (1) – Budapeşte (2) – Novisad – Belgrad (1)

  Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile…

  Tur Tarihleri:  28 Nisan & 23 Haziran 2018

  Tek kişi konaklama farkı / çocuk ödemeleri için acente ile iletişime geçiniz.

  28 Nisan & 23 Haziran 2018 / 3* veya 4* Oteller (Şehir dışı) / 2 ve 3 Kişilik Oda - Kişi başı 2544 TL

   AVANTAJLI EKSTRA GEZİLERİMİZ

  Avantajlı ekstra geziler Paketi :225 € Yerine 150 € !!!

   Karlovy & Vary 65 € + Cesky Krumlov 35€ + Tuna Nehri 35€ + Estergon & Visegrad & Szentendre 50€  + Dresden 40€  

  (Rezervasyon esnasında acenteye ödenir. 00 - 1,99 yaş ücretsizdir )

  REZERVASYON İÇİN İLETİŞİM ‘’05336136799’’ ve 0850 297 53 75 NUMARALI TELEFONDAN ULAŞABİLİR, MESAİ SAATLERİ DIŞINDA VE PAZAR GÜNLERİ ‘’rezervasyon@grupfoni.com’’ MAİL ADRESİ ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

  Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Leipzig (LEJ)  / Belgrad (BEG)  – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti

  Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,

  3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklama,

  Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,  

  Leipzig, Potsdam, Berlin, Prag, Viyana, Budapeşte, Novisad, Karlofça ve Belgrad panoramik şehir tanıtım turları

  İstyatur profesyonel rehberlik hizmetleri  

  Otel vergileri & Turist şehir vergileri.

  TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

   Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

  İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)  

  Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,  

  Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL

  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

  TUR PROGRAMI

  1.Gün                    İSTANBUL – LEİPZIG – POTSDAM - BERLİN

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 06:00 itibarı ile gerçekleştireceğiniz pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ‘nın TK1337 sefer sayılı uçuşu ile 08:35 ‘de Leipzig ’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.35 ‘de Leipzig ‘e varıyoruz. Berlin Duvarı ‘nın yıkıldığı tarihe kadar Doğu Almanya sınırlarında yer alan ve II. Dünya Savaşı ‘nda büyük hasar almasında rağmen son 25 yıl içerisinde aslına uygun olarak renove edilen Leipzig şehrine varışımız ardından gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında ise, görkemli binalar, kiliseler, birbirinden neşeli ezgiler ile yürüyüşünüze renk katan sokak çalgıcılarının süslediği geniş caddeler size, Johan Sebastian Bach ‘ın memleketinde olduğunuzu anında hissettirecek ve tarihte bir yolculuğa çıkartacaktır. Şehir turu ve öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Potsdam ‘a devam ediyoruz. Brandenburg Eyaleti ’nin başkenti olan ve II. Dünya Savaşı ‘nda hasar görmeyen mimarisi, tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen ve “Saraylar Şehri” olarak da alandırılan Potsdam şehir turumuz esnasında, şehrin küçük ve zarif meydanlarını, şık caddelerini, Prusya Kralı Büyük Friedrich ‘in yaptırdığı Sansauci Sarayını, Brandenburg Caddesini ve Neues Palais ‘i ve Glienince (Casuslar Köprüsü) panoramik olarak görüyor olacağız. Panoramik Potsdam sonrasında Berlin ‘e devam ediyoruz. Berlin ‘e varışımız ile birlikte otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Berlin Gece Turu (25 Euro) turuna katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer.

  2.Gün                    BERLİN – (DRESDEN) - PRAG

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Daha sonra Avrupa Kültür Başkentlerinden bir tanesi olma özelliğini de elinde bulunduran Berlin ‘de yapacağımız panaromik şehir turu esnasında, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasındadır. Doğu Berlin 'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Prag’a hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Dresden turumuza katılabilirler (40 Euro). Turumuz esnasında Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Dresdeni ziyeret ediyoruz. 2. Dünya Savaşı sonrası küllerinden yeniden doğan, barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi, Zwinger sarayını, Bruhl terası, Elbe Nehri, kral yolu, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Prag otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesi yemekli, içecekli, müzikli eğlence turuna (60 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

  3. Gün                  PRAG(KARLOVY & VARY)

  Sabah kahvaltının ardından panoramik Prag şehir turu düzenliyoruz. Şehir turumuz esnasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Dünya’nın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olan St.Vitus Katedrali, Prag’ı Bohemia'nın başkenti yapmış Kral IV. Charles adına yapılmış olan Charles köprüsü , Eski şehir meydanı ve Dünya’nın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Karlovy & Vary Turu düzenliyoruz (65 €). 17 .18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro ‘nun, Puşkin`in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı  satış mağazalarında alışverişle geçireceksiniz. Tur sonrası Prag ‘daki otelimize geri dönüyoruz. Dinlenmek üzere serbest zaman.

  4. Gün                  PRAG – (CESKY KRUMLOV) - VİYANA    

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Viyana’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cesky Krumlov turuna (35 Euro) katılabilirler. Cesky Krumlov; UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Bohemya’nın incisi olarak adlandırılan, Orta Çağ izlerini taşıyan küçük ve şirin bir kasabadır. Tur bitimi Viyana’ya transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Viyana Gece turu (25 Euro) ve / veya Viyana Operası (55 Euro) turuna katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

  5. Gün                  VİYANA – BUDAPEŞTE

  Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Avusturya’nın başkenti ve Avrupa’nın hatta dünyanın en gözde turizm şehirlerinden biri olan Viyana ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında, Opera, Üniversite ve Parlemento Binası ile Viyana Tiyatrosu, filmlere sahne olmuş dünyaca ünlü eğlence parkı Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi, 12. Yy. ‘dan kalma bir yapı olan ve aynı zamanda Avusturya’nın en önemli gotik yapılarından biri olan St.Stephen Katedrali ve alışveriş severler için harika bir deneyim sunacak olan MariahilferStrasse göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Budapeşte ‘ye doğru hareket ediyoruz. Macaristan’ın başkenti Budapeşte MÖ binli yıllara dayanan tarihi ile günümüze gelerek şu anda da bir çok festivale ev sahipliği yaparak Orta Avrupa’daki en büyük sanat ve kültür merkezi haline gelmiştir.Bu tarihi ve kültürel anlamda zenginliğe sahip olan Budepeşte’de yapacağımız şehir turu esnasında;Tuna Nehri üzerinde bulunan köprülerden biri olan Erszebet Köprüsü, Tuna Nehri ve Erszebet Köprüsüne aşkla bakan Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, Buda Kalesi içinde yer alan tarihi St. Mathias Katedrali,Budepeşte’nin en meşhur ikonu olan Zincirli köprü, UNESCO tarafından korunan Opera Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tuna Nehri tekne gezisi turuna (35 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer, dinlenmek üzere serbest saatler.

  6. Gün                  BUDAPEŞTE - (ESTERGON&VİSEGRAD&SZENTENDRE)

  Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Estergon & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler (50 Euro). Turumuz esnasında Estergon Katedrali ve Osmanlı izlerini taşıyan kaleyi görüyoruz, ardından termal bir şehir olan Visegrad ’ta görkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz ve Sanatçılar şehri Szentendere’ye geçiyoruz. Şehir tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısındaki eşsiz manzarasıyla bizleri masalsı bir yolculuğa çıkarıyor. Tur sonrasında Budapeşte’ye geri dönüş.  Çevre gezisi ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Sonrasında otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemek ve içeceklerin dahil olduğu Çigan Gecesi turuna katılabilirler (55 Euro). Bu turumuzda Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacak eğlenceli bir akşam geçirebileceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

  7. Gün                  BUDAPEŞTE – NOVİSAD & KARLOFÇA – BELGRAD

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Novisad üzerinden Belgrad’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Karlofça & Novisad. Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer alan ve ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesi Voyvodina bölgesine yapacağımız turumuzda ilk durağımız Karlofça (Sremski Karlovci) kasabası. Tarihi M.Ö. 7000 yıllarına kadar dayanan kasaba ilk kurulan Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmış, 18.yy’a kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi konumda olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret edeceğimiz gezimizin ardından; verilecek kısa serbest zamanda Karlofça ’ya özgü ‘Bermet’ şarapları ve balından satın alabilirsiniz. Ardından Voyvodina Eyaleti ‘nin başkenti Novi Sad‘a yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını resmetme şansınız olacak. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yürüyerek yapacağımız tur sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Belgrad’a transfer. Varışımızda istanden Belgrad şehir turu. Turumuz esnasında; Kale Meydanı,  Askeri Müze,  İstanbul Kapı, Saat Kulesi,  Damat Ali Paşa Türbesi,  Zindan Kapı, Leopoldov Kapı,  Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitimi otelimize transfer. Odaların alınması ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Akşam Yemekli Sırp Gecesi turumuza katılabilirler (45 Euro). Turumuzun ardından otelimize transfer , dinlenmek üzere serbest saatler.

  8. Gün                  BELGRAD – İSTANBUL

  Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ‘nın TK1082 sefer sayılı uçuşu ile 09:15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:00’de İstanbul Atatürk Havalimanına hoş geldiniz. • REZERVASYON İÇİN İLETİŞİM ‘’05336136799’’ ve 0850 297 53 75

  ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

  ***Tur Programımız minumum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

  ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

  ***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

  *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

  ***Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  ***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  ***Ekstra turlar, katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar

  *** İstyatur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İstyatur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  Vize

  *** T.C vatandaşları için Schengen vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

  *** Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan İstyatur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  *** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  *** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  *** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 • REZERVASYON İÇİN İLETİŞİM ‘’05336136799’’ ve 0850 297 53 75