Yaz Dönemine Özel Türk Hava Yolları İle 7 Gece 8 Günlük Büyük Ve Yeni Avrupa Turu!

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
26 Ağustos 2018 / 3* veya 4* Oteller (Şehir dışı) / 2 ve 3 Kişilik Oda - Kişi başı
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
2442,00 TL
 
Fırsat
06 Mayıs & 29 Temmuz 2018 / 3* veya 4* Oteller (Şehir dışı) / 2 ve 3 Kişilik Oda - Kişi başı
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
2544,00 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • BÜYÜK VE YENİ ORTA AVRUPA

  Sırbistan & Macaristan & Avusturya & Çekya & Almanya

  Belgrad (1) – Novisad – Budapeşte (2) – Viyana (1) – Prag (2) – Potsdam - Berlin (1) – Leipzig

  Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile…

  Pazar Sabah Gidiş – Pazar Akşam Dönüş…

  Tur Tarihleri:  06 Mayıs & 29 Temmuz & 26 Ağustos 2018

  Tek kişi konaklama farkı / çocuk ödemeleri için acente ile iletişime geçiniz.

  26 Ağustos 2018 / 3* veya 4* Oteller (Şehir dışı) / 2 ve 3 Kişilik Oda - Kişi başı 2442 TL

  06 Mayıs & 29 Temmuz 2018 / 3* veya 4* Oteller (Şehir dışı) / 2 ve 3 Kişilik Oda - Kişi başı 2544 TL

  AVANTAJLI EKSTRA GEZİLERİMİZ

  Avantajlı ekstra geziler Paketi :225 € Yerine 150 € !!!

   Karlovy & Vary 65 € + Cesky Krumlov 35€ + Tuna Nehri 35€ + Estergon & Visegrad & Szentendre 50€  + Dresden 40€  

  (Rezervasyon esnasında acenteye ödenir. 00 - 1,99 yaş ücretsizdir )

   REZERVASYON İÇİN İLETİŞİM ‘’05336136799’’ ve 0850 297 53 75 NUMARALI TELEFONDAN ULAŞABİLİR, MESAİ SAATLERİ DIŞINDA VE PAZAR GÜNLERİ ‘’rezervasyon@grupfoni.com’’ MAİL ADRESİ ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

  Türk Hava olları tarifeli seferi ile Atatürk HL (IST) – Belgrad (BEG) / Leipzig (LEJ) – Atatürk HL (IST) gidiş dönüş uçak bileti

  Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,

  3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklama,

  Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,  

  Belgrad, Novisad & Karlofça, Budapeşte, Viyana, Prag, Berlin, Potsdam, Leipzig panoramik şehir tanıtım turları

  İstyatur profesyonel rehberlik hizmetleri  

  Otel vergileri & Turist şehir vergileri.

  TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

   Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

  İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)  

  Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,  

  Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL

  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

  TUR PROGRAMI

  1.Gün                    İSTANBUL – BELGRAD

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 05:10 itibarı ile gerçekleştireceğiniz pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ‘nın TK1081 sefer sayılı uçuşu ile 07.40’da Belgrad ‘a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08.20 ‘de Belgrad’ a varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Belgrad şehir turu için hareket ediyoruz. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi,  Damat Ali Paşa Türbesi,  Zindan Kapı, Leopoldov Kapı,  Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitimi otelimize transfer. Odaların alınması ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Akşam Yemekli Sırp Gecesi turumuza katılabilirler (45 Euro). Turumuzun ardından otelimize transfer, dinlenmek üzere serbest saatler.

  2. Gün                  BELGRAD – NOVİSAD & KARLOFÇA – BUDAPEŞTE

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Budapeşte’ye doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Karlofça & Novisad. Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer alan ve ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesi Voyvodina bölgesine yapacağımız turumuzda ilk durağımız Karlofça (Sremski Karlovci) kasabası. Tarihi M.Ö. 7000 yıllarına kadar dayanan kasaba ilk kurulan Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmış, 18.yy’a kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi konumda olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret edeceğimiz gezimizin ardından; verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’ya özgü ‘Bermet’ şarapları ve balından satın alabilirsiniz. Ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını resmetme şansınız olacak. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yürüyerek yapacağımız tur sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Budapeşte’ye olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Macaristan’ın başkenti Budapeşte MÖ binli yıllara dayanan tarihi ile günümüze gelerek şu anda da birçok festivale ev sahipliği yaparak Orta Avrupa’daki en büyük sanat ve kültür merkezi haline gelmiştir. Bu tarihi ve kültürel anlamda zenginliğe sahip olan Budepeşte’de yapacağımız şehir turu esnasında;Tuna Nehri üzerinde bulunan köprülerden biri olan Erszebet Köprüsü, Tuna Nehri ve Erszebet Köprüsüne aşkla bakan Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, Buda Kalesi içinde yer alan tarihi St. Mathias Katedrali,Budepeşte’nin en meşhur ikonu olan Zincirli köprü, UNESCO tarafından korunan Opera Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tuna Nehri tekne gezisi turuna (35 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer, dinlenmek üzere serbest saatler.

  3. Gün                  BUDAPEŞTE - (ESTERGON&VİSEGRAD&SZENTENDRE)

  Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Estergon & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler (50 Euro). Turumuz esnasında Estergon Katedrali ve Osmanlı izlerini taşıyan kaleyi görüyoruz, ardından termal bir şehir olan Visegrad ’ta görkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz ve Sanatçılar şehri Szentendere’ye geçiyoruz. Şehir tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısındaki eşsiz manzarasıyla bizleri masalsı bir yolculuğa çıkarıyor. Tur sonrasında Budapeşte’ye geri dönüş.  Çevre gezisi ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Sonrasında otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemek ve içeceklerin dahil olduğu Çigan Gecesi turuna katılabilirler (55 Euro). Bu turumuzda Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacak eğlenceli bir akşam geçirebileceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

  4. Gün                  BUDAPEŞTE  –  VİYANA

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerinizi tamamlayıp, Viyana’ya doğru hareket ediyoruz. Avusturya’nın başkenti ve Avrupa’nın hatta dünyanın en gözde turizm şehirlerinden biri olan Viyana ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında, Opera, Üniversite ve Parlemento Binası ile Viyana Tiyatrosu, filmlere sahne olmuş dünyaca ünlü eğlence parkı Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi, 12. Yy. ‘dan kalma bir yapı olan ve aynı zamanda Avusturya’nın en önemli gotik yapılarından biri olan St.Stephen Katedrali ve alışveriş severler için harika bir deneyim sunacak olan MariahilferStrasse göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Viyana Gece turu (25 Euro) ve / veya Viyana Operası (55 Euro) turuna katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

  5. Gün                  VİYANA – (CESKY KRUMLOV) - PRAG

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Otobüsümüz ile Prag’a hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cesky Krumlov turuna (35 Euro) katılabilirler. CeskyKrumlov; UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Bohemya’nın incisi olarak adlandırılan, Orta Çağ izlerini taşıyan küçük ve şirin bir kasabadır. Tur bitimi Prag’a ulaşım. Prag ‘a varışımız ardından panoramik Prag şehir turu düzenliyoruz. Şehir turumuz esnasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Dünya’nın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olan St.Vitus Katedrali, Prag’ı Bohemia'nın başkenti yapmış Kral IV. Charles adına yapılmış olan Charles köprüsü , Eski şehir meydanı ve Dünya’nın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otele transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler  

  6. Gün                  PRAG - (KARLOVY & VARY)

  Sabah kahvaltının ardından düzenlenecek olan arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Karlovy & Vary ve Terezin Turu turu için hareket ediyoruz. (Karlovy & Vary 65 € – Terezin 45 €). 17 .18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro ‘nun, Puşkin`in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı  satış mağazalarında alışverişle geçireceksiniz. Tur sonrası Terezin ‘e devam ediyoruz. Çekya topraklarının en büyük ve en ünlü Nazi toplama kampı olan Terezin ‘dir, 1780 yıllında inşa edilen kamp, gezip gören herkese, savaş kavramının insanlık için ne denli tehlikeli bir şey olduğunu anlama fırsatı sunuyor. Gezi esnasında Ghetto Müzesi, Krimatoryum ve esirlerin kaldığı bloklar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Prag ‘a dönüyoruz. Otele transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesi yemekli, içecekli, müzikli eğlence turuna (60 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  7. Gün                  PRAG – BERLİN

  Erken saatte kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Berlin’e hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Dresden turumuza katılabilirler (40 Euro). Turumuz sonrasında Berlin’e varışımız ardından düzenlenecek olan Berlin panaromik şehir turu esnasında, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

  8. Gün                  BERLİN – POTSDAM – LEIPZIG - İSTANBUL

  Sabah erken saate alacağımız kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri ardından Potsdam ‘a doğru yola çıkıyoruz. Brandenburg Eyaleti ’nin başkenti olan ve II. Dünya Savaşı ‘nda hasar görmeyen mimarisi, tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen ve “Saraylar Şehri” olarak da alandırılan Potsdam şehir turumuz esnasında, şehrin küçük ve zarif meydanlarını, şık caddelerini, Prusya Kralı Büyük Friedrich ‘in yaptırdığı Sansauci Sarayını, Brandenburg Caddesini ve Neues Palais ‘i ve Glienince (Casuslar Köprüsü) panoramik olarak görüyor olacağız. Potsdam şehir turumuz sonrasında Leipzig ‘e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Berlin Duvarı ‘nın yıkıldığı tarihe kadar Doğu Almanya sınırlarında yer alan ve II. Dünya Savaşı ‘nda büyük hasar almasında rağmen son 25 yıl içerisinde aslına uygun olarak renove edilen Leipzig şehrine varışımız ardından gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında ise, görkemli binalar, kiliseler, birbirinden neşeli ezgiler ile yürüyüşünüze renk katan sokak çalgıcılarının süslediği geniş caddeler size, Johan Sebastian Bach ‘ın memleketinde olduğunuzu anında hissettirecek ve tarihte bir yolculuğa çıkartacaktır. Tur bitimi havalimanına transfer. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ‘nın TK1340 sefer sayılı uçuşu ile 17:45 ’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 21:35 ’de Atatürk Havalimanı ‘na hoş geldiniz.

    • REZERVASYON İÇİN İLETİŞİM ‘’05336136799’’ ve 0850 297 53 75

  ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

  ***Tur Programımız minumum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

  ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

  ***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

  *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

  ***Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  ***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  ***Ekstra turlar, katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar

  *** İstyatur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İstyatur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  Vize

  *** T.C vatandaşları için Schengen vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

  *** Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan İstyatur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  *** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  *** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  *** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 • REZERVASYON İÇİN İLETİŞİM ‘’05336136799’’ ve 0850 297 53 75