Kurban Bayramında Türk Havayolları ile 3 Gece 4 Günlük Büyüleyici Roma Turu!

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
21 Temmuz & 04, 18 Ağustos 2017 & 01 Eylül 2017 (Kurban Bayramı) / 3* Aurora Garden Hotel vb. (Yarı Merkezi) Konaklamalı Roma Turu
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
1971,00 TL
 
Fırsat
21 Temmuz & 04, 18 Ağustos 2017 & 01 Eylül 2017 (Kurban Bayramı) / 4* Quality Hotel Rouge et Noir vb. (Yarı Merkezi) Konaklamalı Roma Turu
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
2168,00 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Sevdiklerinizle hepsi birbirinden güzel, göz alıcı tarihi eserleri ve muhteşem müzeleri keşfedebileceğiniz, hem tarih hem eğlence dolu için ideal rotalardan biri olan Roma turu ile unutulmaz birtatil geçirecek, hafızalarınızdan silinmeyecek anılar biriktireceksiniz.

  21 Temmuz & 04, 18 Ağustos 2017 & 01 Eylül 2017 (Kurban Bayramı) / 3* Aurora Garden Hotel vb. (Yarı Merkezi) Konaklamalı Roma Turu 1971 TL

  21 Temmuz &  04, 18 Ağustos 2017 & 01 Eylül 2017 (Kurban Bayramı) 4* Quality Hotel Rouge et Noir  vb. (Yarı Merkezi) Konaklamalı Roma Turu 2168  TL

  **ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz

  Kişi başı fiyat üzerinden  satın alanlar, tek kişilik oda farkını , 0-2 yaş bebek fiyatını İstyatur’a ödemeleri gerekmektedir.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

  Türk Havayolları ile İstanbul (SAW) – Roma (FCO)– İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti

  Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,

  Belirtilen kategori otellerde 3 gece oda kahvaltı bazında konaklama,

  Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,  

  İstyatur profesyonel rehberlik hizmetleri  

  Otel vergileri & Turist şehir vergileri.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

  Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

  Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro)  

  Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,  

  Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL

  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

   


  TUR PROGRAMI

  1.Gün                     İSTANBULROMA

  Sabiha Gökcen Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 07.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1837 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.55’te Roma’ya hareket ve yerel saat ile 12.45’te varış ve varışımıza istinaden otele transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Roma Gece turuna katılabilirler (35 Euro).

  2.Gün                     ROMA

  Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro). Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

  3. Gün                    ROMA

  Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei & Outlet turu (85 Euro). Margarita pizzasının ana vatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

  4. Gün                    ROMA – İSTANBUL

  Sabah kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuığumuz için Roma Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1838 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.45‘de İstanbul’a hareket, yerel saat ile 17.15’ te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

  ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

  ***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

  ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

  ***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

  *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

  ***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  ***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  ***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  ***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

  *** İstyatur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İstyatur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  Vize

  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan İstyatur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

   


 • Belirtilen tarihlerde geçerlidir.

  Kişi başı fiyat üzerinden  satın alanlar, tek kişilik oda farkını , 0-2 yaş bebek fiyatını , İstyatur’a ödemeleri gerekmektedir.

  Rezervasyon zorunludur.

  Rezervasyon için 0850 433 0 478 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  Hafta İçi: 09:00 - 21:00 / Hafta Sonu: 10:00 - 15:00 saatleri arasında destek alabilirsiniz.

  Çalışma saatleri haricinde 7/24 yazılı yardım almak için tıklayınız.

 • Adres Nispetiye Cad. Bilgin Sok. Gül Apt. No 6/3 Etiler İstanbul

  0850 433 0 478