Kurban Bayramında Türk Havayolları ile 3 Gece 4 Günlük Muhteşem Roma Turu!

 • + FIRSAT SEÇENEKLERİ
Fırsat
01 Eylül 2017 (Kurban Bayramı) / 33* Raffaello Hotel vb. (Yarı Merkezi - Spinea Venezia) Konaklamalı Venedik Turu
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
1971,00 TL
 
Fırsat
01 Eylül 2017 (Kurban Bayramı) / 33* Raffaello Hotel vb. (Yarı Merkezi - Spinea Venezia) Konaklamalı Venedik Turu
Satış Adedi
Fırsat Fiyatı
1971,00 TL
 
 • Koşullar ve Detaylar
 • Nasıl Kullanılır?
 • Mekan Bilgisi
 • Büyüleyici bir atmosfere sahip olan Venedik'te rüya gibi bir tatil!

  Tarihi binalarla çevrili meydanları, göz alıcı muhteşem kafeleri, damakta iz bırakan enfes yemeklerin tadını çıkaracağınız kaliteli restoranları, ve romantik köprüleriyle dünyanın her tarafından ziyaretçileri kendine hayran bırakan Venedik sizi muhteşem bir tatile davet ediyor!

  01 Eylül 2017  (Kurban Bayramı) / 3* Raffaello Hotel vb. (Yarı Merkezi - Spinea Venezia) Konaklamalı Venedik Turu 1971 TL

  ****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

  **ÖNEMLİ   Fiyata dahil olan ve dahil olmayan hizmetler ve  İADE & REZERVASYON için ‘Nasıl Kullanılır’  ve  ‘Detaylar  ve Koşullar’ kısmını dikkatlice inceleyiniz

  Kişi başı fiyat üzerinden  satın alanlar, tek kişilik oda farkını , 0-2 yaş bebek fiyatını İstyatur’a ödemeleri gerekmektedir.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

  Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) – Venedik (VCE) /Venedik (VCE) – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,

  Belirtilen otellerde 3 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

  Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

  Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

  İstyatur profesyonel rehberlik hizmetleri

  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

  Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

  Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro)  

  Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

  Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

  Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro

   


  TUR PROGRAMI

  1.Gün                     İSTANBUL – VENEDİK

  Atatürk Havalimanı Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 09.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1871 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.45’da Venedik’e hareket ve yerel saat ile 13.15’te varış ve varışımıza istinaden otele transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Geceleme Venedik’te otelimizde.

  2.Gün                     VENEDİK

  Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile *Venedik Kombi - Gondol turu. (65 Euro). Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ ünvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Murano & Burano adalar turu. (35 Euro). Turumuz bitiminde

  otelimize transfer. Geceleme Venedik otelimizde.

  3.Gün                     VENEDİK

  Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ile Milano & Verona & Sirmione – Garda gölü turu (90 Euro). Turumuz esnasında Duomo Katedrali, Vittorio Emmanuel Pasajı ve La Scala Meydanı görülecek yerler arasındadır. Milano şehir turunun ardından  tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Roma anfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük anfitiyatrosuna (arena) ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona’yı geziyoruz. İtalya' nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme Venedik otelimizde.

  5.Gün                     VENEDİK - İSTANBUL

  Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması Venedik Havalimanı’na transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 1872 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.15‘te İstanbul’a hareket, yerel saat ile 17.40’ ta İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

  ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

  ***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

  ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir

  ***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

  ***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

  *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

  ***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  ***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  ***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  ***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

  *** İstyatur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İstyatur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  Vize

  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan İstyatur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


 • Belirtilen tarihlerde geçerlidir.

  Kişi başı fiyat üzerinden  satın alanlar, tek kişilik oda farkını , 0-2 yaş bebek fiyatını , İstyatur’a ödemeleri gerekmektedir.

  Rezervasyon zorunludur.

  Rezervasyon için 0850 433 0 478 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  Hafta İçi: 09:00 - 21:00 / Hafta Sonu: 10:00 - 15:00 saatleri arasında destek alabilirsiniz.

  Çalışma saatleri haricinde 7/24 yazılı yardım almak için tıklayınız.

 • Adres Nispetiye Cad. Bilgin Sok. Gül Apt. No 6/3 Etiler İstanbul

  0850 433 0 478